2K Games Dövmeler Yüzünden Davalık Oldu

04 Şub 2016 Oyun  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Oyun dünyasında spor kategorisinde en iyi oyunlardan biri olan 2K yapım NBA 2K16 oyunu mahkemelik oldu. Viual Conpets ve 2K Sports ile beraber geliştirilen, NBA 2K16 oyunu dövmeciler tarafından dava edildi. Ünlü oyuncuların dövmelerinin izinsiz olarak kullanıldığını iddia eden dövmeciler yapımcı 2K Sports’a dava açtı. LeBron James, Kobe Bryant ve Eric Bledsoe gibi ünlü basketbol oyuncularında kullanılan dövmelerin izinsiz olduğu belirtilerek, 2K Sports bütük bir tazminat ödemesi bekleniyor.

LeBron James oyuncusunun oyun kapandığa olan resminde dövmeninde ön olana çıkartılması dahada çok eleştiriye maruz bıraktı. Bağımsız bir dövme satançısı kendi tasarımına 819.500 dolar değerinde ücret isterken, diğer dövmelerin haklarını elinde bulunduran Solid Oak Sketches ise 2K Games’ten 1.114.000 dolar ücret talep ediyor.
kobe bryant

Bu olaya benzer bir durum daha önce UFC oyununda yaşanmıştı. Victor Escobedo adlı bir dövme sanatçısı UFC dövüşçüsü Carlos Condit için yaptığı dövmenin UFC Undisputed oyununda kullanılması üzerine dava açmış ve 4.1 milyon dolar değerinde ücret talep etmişti.
Dava sonucu Escobedo haklı bulunmuş fakat sadece 22.500 dolar değerinde para alabilmişti.

teknoloji hattı
Etiketler:, ,
Carmageddon Oyun Hileleri
Carmageddon Oyun Hileleri
Grand Theft Auto Vice City Guide
Grand Theft Auto Vice City Guide hileleri 2
Freedom Force Hile Kodları
Freedom Force Hile Kodları
fifa-2001-2002-hile-kodlari
FIFA 2001-2002 hile kodları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir