nintendo-ps

90’lardan Kalma Nintendo Playstation Prototipi Bulundu

03 Tem 2015 Oyun  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Hayır başlığı yanlış yazmadık. Siz de yanlış okumadınız. Zamanında Nintendo ve Sony ortak konsol yapma projesine başlamışlardı ve Nintendo Playstation olarak çıkacak olan konsol iki taraf arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle iptal edilmiş, Sony de Playstation ismine kendisi devam ederek şu an bildiğimiz ve sevdiğimiz Playstation markasını ortaya çıkarmıştı.

İşte bu ortaklığın ürünü olan Nintendo Playstation prototiplerinden biri geçtiğimiz günlerde biri tarafından bulundu. Toplasanız en fazla 200 adet prototipi bulunan bu konsolun prototipinden bir tane elde etseniz bile ne kadar şanslı olduğunuzu belirtmemize gerek yok sanırım.

Konsola baktığımızda prototip Sony tarafından yapıldığı için marka olarak Sony isminin kullanıldığını görüyoruz. Hem CD, hem de SNES kartuşu için girişleri bulunan konsol bize oyun konsolundan çok VCD oynatıcıyı andırsa da üzerinde bulunan kontrolcü girişleri konsolu VCD oynatıcıdan ayırmamıza yetiyor.

Bir konsola göre oldukça kaba bir görüntüsü olsa da bu konsolun sadece bir prototip olduğunu, eğer bu konsol piyasaya çıksaydı muhtemelen ilk PSX gibi görüneceğini hatırlatalım. Yine de bir prototip için bile oldukça kaba bir konsol kendisi.

nintendo-ps-2

nintendo-ps-3

80’lerin sonunda ve 90’ların başında beraber çalışan bu iki şirket lisans anlaşmalarından dolayı anlaşmalarını bitirmiş, Nintendo da o zamanlarda Sony’nin rakibi olan Phillips ile çalışmaya başlamıştı ve ortaya CD-I denen tren enkazı çıkmıştı. Tabii bu teknik olarak Nintendo konsolu değil, Phillips konsoluydu ama bu konsolun rezalet olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Sony de CD-Rom teknolojisi ile kendi konsolunu çıkarmaya karar vermişti… Sonrasını biliyorsunuz zaten.

teknoloji hattı
Etiketler:, ,
Glow Hockey Android Oyun indir
Glow Hockey Android Oyun indir
nba2k
Nba 2k 2017 apk incelemesi
lol3
League Of Legends 6.20 yaması artık yayında
sinirsiz-can-hilesi-candy-crash
Candy crash sınırsız can ve sınırsız hamle hile

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir