Adil Kullanım Kotası Sorununda Müjde !

03 Şub 2016 İnternet  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İnternet kullanıcılarının kabusu haline dönen AKK yani adil kullanım kotası sorunundan yeni bir haber geldi. Adil kullanım kotası nedir derseniz, bu terimi internet download limiti şeklinde açıklayabiliriz. Yani internet hızınız belli bir indirme limitine ulaşana kadar yüksek hızda çalışıyor, fakat limit dolduğu taktirde hızınız 3 megabite düşüyor. Change org sitesinde yapılan imza toplama çalışması sonrasında BTK adil kullanım kotası hakkında yeni çalışma yapma adına masaya oturdu. Sonuçlananlara göre ise kotanın 3 katına çıkartılma kararı alındı.

2016 yılı başında alınan bu karar ile beraber,adil kullanım kotası kuralları yeniden düzenlenecek. Bu konu ile ilgili maddede ise şunlar belirtiliyor ; “Yaşanan teknolojik gelişmeler ve artan tüketici talepleri göz önünde bulundurulduğunda sabit ve mobil internet erişimlerinde uygulanmakta olan Adil Kullanım Kotası sonrası hızın iyileştirmesi ve tüketicilere karşı şeffaflığın arttırılması amaçlanmaktadır.” denildi.
adil-kullanim-kotasi

Bu açıklamalara göre 50-75 GB kotası bulunan bir kullanıcı limiti doldurduğu taktirde hızları 3 Mbps’e düşürülüyordu. Bundan sonra kota 150 GB olacak ve daha uzun süre yüksek indirme keyfi yaşanabilecek.

teknoloji hattı
Avea Turkcell Vodofone internet bağlantı sorunu
Avea Turkcell Vodafone internet bağlantı sorunu
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
İnternetin hızını ölçme
e-devlet çalışmıyor yada yavaş çalışıyor

“Adil Kullanım Kotası Sorununda Müjde !” üzerine 3 yorum

 1. tuna dedi ki:

  Ne zaman uygulanacak ya da uygulanıyor mu ?

  1. Onur dedi ki:

   Uygulama tarihi ile ilgili henüz net bilgi sahibi değiliz tuna.

 2. Efe dedi ki:

  En azından bundan sonra AKK 1 hafta içinde bitmeyecek 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir