Airties Air 5453 Mac Filtreleme Nasıl Yapılır

facebook müşteri hizmetleri
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Airties Air 5453 Mac Filtreleme Nasıl Yapılır, Airties Mac Filtreleme, Airties 5453 Mac Filtreme Kaldırma, Airties air 5453 Mac filteleme kablosuz

Mac filtreleme özelliği günümüzde çok fazla yaygın olan bir özellik değildir, fakat birçok modemin şifresinin kırılarak internet erişimini kullanan kullanıcı sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Mac filtreleme bence çok önemli çünkü kullanıcıları kısıtlama ve kontrol altına alma şansımız artmaktadır.

Bu işlem ile hangi bilgisayarın, cep telefonunun, tabletin erişim hakkını belirleyebiliyorsunuz. İzinsiz istemcileri engelleyebiliyorsunuz. Bu işlemi biz sizlere adım adım anlatıyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken noktalar adımları doğru bir şekilde takip etmeniz olacaktır. Mac adreslerini bu formatta yazalım. Mac: “00:23:45:67:89:23” şeklinde giriş yapmalıyız.

Airties Air 5453 Mac Filtreleme Nasıl Yapılır

1. Öncelikle boş bir internet sayfası açıyoruz. Adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter diyoruz. Karşımıza gelen ekranda şifre bölümünü boş bırakıp tamam diyoruz. Airties _Air5453. mac filtreleme

2. Modemin arayüzüne erişim sağladıktan sonra ekranın sol tarafında Kablosuz Sekmesine tıklıyoruz. Daha sonra alt tarafta açılan menüden Mac Filtreleme‘yi seçiyoruz.

Airties Air 5453 Mac Engelleme

  • Mac Filteme Etkin kutucuğunu işaretliyoruz.
  • Sadece Listedeki Mac Adreslerini Kabul Et derseniz, sizin kendi kullandığınız cihazların mac adreslerini yazıp kaydetmeniz yeterli olacaktır.
  • Fakat Sadece Listedeki Mac Adreslerini Engelle derseniz kaydettiğiniz bütün mac adreslerini engellemiş olursunuz.

Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi mac adreslerini yazıp Ekle butonuna tıklıyoruz son olarak ta kaydet dediğimizde artık engelleme yada erişim izni ayarlarımız kaydedilmiş olacaktır. Bu durumda Mevcut istemciler alanı üzerinden de cihaza bağlı kullanıcıları da direk olarak engelleme yapabilirsiniz.

Airties _Air5453 mac filtrelene nasıl yapılır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir