Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm

Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm

Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm, Galaxy wonder kendiliğin kapanıyor, Galaxy wonder kapatma tuşuna basmadan kapanıyor sorularınızın cevabı bu makalemizde…

Samsung akıllı telefon sektöründe zirve noktadadır diyebiliriz. Ama bu noktaya gelirken bir çok telefon modeli çıkardı. İşte o modellerden biri olan Galaxy wonder modelidir. Bu yazımızda halen kullanılan ve bu modelde ortaya çıkan bir sorun bahsedeceğiz. Yazımızın başlığından da anlaşılacağı üzere telefonun kendiliğinden açılıp kapanması sorunudur.

Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm

Galaxy wonder telefonunun kendiliğinden açılıp kapanmasına çözüm oalcak bir kaç yöntemi aşağıda sizinle paylaşalım;

Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm

  • İlk önce Galaxy wonder telefonunda kullandığınız rom orjinal mı ona bakmalısınız. Eğer herhangi samsung yazılı dışında farklı bir ROM yükledi iseniz, yüklediğiniz rom uyuşmazlığından kaynaklı bu sorunu yaşabilirsiniz. Bunun çözümü ise yapmanız ya farklı bir rom bulup telefonunuza yüklemelisiniz veya orjinal yazılımı android 4.4.2 yazılımını yüklemeniz gerekmektedir.
  • Yukarıdaki durum sizde yoksa orjinal rom kullanıyorsanız veya orjinal rom yüklediğinizde de halen sorum devam ediyorsa yapmanız gereken Galaxy wonder telefonunuzu teknik servise gösteriniz. Çünkü sorununuz donanımsaldır.

İPhone’ da android kullanmak

İPhone’ da android kullanmak için ne yapmam gerekiyor,ios işletim sistemine android nasıl yüklenir,iphone 7 de android kullanabilir miyim

İPhone’ da android kullanmak

Apple’ın iPhone tasarımı pek çok Android işletim sistemli cihaz tarafından taklit edildi ve iPhone görünümlü Android cihazlar kullanıcıların beğenisine sunuldu. Ancak siz illa bir iPhone alıp onun Android işletim sistemiyle çalışmasını istiyorsanız merak etmeyin, o sorun da çözüldü. Artık iphone cihazları android işletim sistemiyle kullanabileceksiniz.

Ünlü geliştirici Nick Lee yine yapacağını yaptı ve iPhone’da Android çalıştırmayı başardı. Geçmişte de benzer projelere sahip olan Lee, blog yazısıyla bu süreci tüm detaylarıyla anlatıyor. Android işletim sisteminin açık kaynak kodlu olmasından faydalanan Lee, iPhone’a Lightning girişiyle bağlayabileceği sistemi kurarak bunu 3D yazıcıyla bastığı iPhone kılıfının içine gizlemiş. Kullandığı işlemciden pile kadar aşama aşama anlatan Lee sıfır modelleme bilgisiyle kılıfı nasıl oluşturduğundan da bahsediyor. Kılıfı oluştururken deneme yanılma için pek çok baskı alması gereken Lee, bu işi halletmek için 550 dolarlık XYZprinting da Vinci 2.0 Duo da satın almış. Sonuç olarak Lee, pek ince olmasa da bir iPhone kılıfı içine gizlediği donanımıyla iOS işletim sistemi içinde Android çalıştırmayı başarıyor.

iphone-for-android

Bu buluş ünlü geliştiricinin ne işine yarayacağı bilinmezken bu buluşunu resmileştirip satışa sunması da biraz zor olacak gibi görünüyor. Bu duruma hem apple tarafı hem de android tarafının sıcak bakması çok beklenmeyen bir durum gibi görünüyor.

Çin malı telefon ve tabletlerin internet ayarı

çin malı cihazların internet ayarı nasıl yapılır,çin malı tabletimden internete nasıl bağlanırım,çim malı çift sim kartlı telefonlardan internete bağlanılır mı

Çin malı telefon ve tabletlerin internet ayarı

Çin malı cihazların içerisinde android işletim sistemi var gibi görünse de çoğu telefon windows tabanlıdır. Bu cihazlardan internete girebilmek için android yada ios cihazlarda olduğu gibi otomatik ayar yapılmıyor. Bunun için çin malı telefon yada tabletinizin internet ayarını manuel olarak elle yapılması gerekiyor. Aşağıdaki bilgilerden yararlanarak vodafone, turkcell ve turk telekom servis sağlayıcılarının internet ayarlarını yapabilirsiniz.

cin mali tablet internet

“TURKCELL MOBİL GPRS WAP AYARLARI”

Hizmetler>>Veri Hesabı>>GPRS ten ilk seçeneğe(veya istediğiniz bir seçeneğe) girip DÜZENLE seçeneğini seçiniz,

Hesap Adı : TURKCELL GPRS WAP
APN : wap
Kullanıcı Adı : gprs
Şifre : gprs
Doğrulama Tipi : Normal olarak kaydedip çıkın..

Hizmetler>>İnternet Hizmeti>>Ayarlar>>Profiller>> Sim1-Sim2 den birini seçip en üstteki YENİ EKLE yi seçin.

Profil Adı : TURKCELL GPRS WAP
Ana Sayfa : http://www.google.com/
Veri Hesabı : GPRS e girip TURKCELL GPRS WAP ı seçin.
Bağlantı Tipi : http ı seçin ,proxy kullan ewet
İp Adresi : 212.252.234.168 port:8080
Güvenlik : Kapalı seçip geri diyerek çıkın.
Kullanıcı Adı : gprs
Şifre : gprs

“VODAFONE MOBİL GPRS WAP AYARLARI”

Hizmetler>>Veri Hesabı>>GPRS ten ilk seçeneğe(veya istediğiniz bir seçeneğe) girip DÜZENLE seçeneğini seçiniz,

Hesap Adı : Vodafone live
APN : vflive
Kullanıcı Adı : vodafone
Şifre : vodafone
Doğrulama Tipi : Normal olarak kaydedip çıkın..

Hizmetler>>İnternet Hizmeti>>Ayarlar>>Profiller>> Sim1-Sim2 den birini seçip en üstteki YENİ EKLE yi seçin.

Profil Adı : Vodafone live
Ana Sayfa : http://www.google.com/
Veri Hesabı : GPRS e girip Vodafone live ı seçin.
Bağlantı Tipi : WAP ı seçin
İp Adresi : 212.065.136.226
Güvenlik : Kapalı seçip geri diyerek çıkın.
Kullanıcı Adı : Boş
Şifre : Boş

“TURK TELEKOM MOBİL GPRS WAP AYARLARI”

Hizmetler>>Veri Hesabı>>GPRS ten ilk seçeneğe(veya istediğiniz bir seçeneğe) girip DÜZENLE seçeneğini seçiniz,

Hesap Adı : TURK TELEKOM GPRS WAP
APN : wap
Kullanıcı Adı : wap
Şifre : wap
Doğrulama Tipi : Normal olarak kaydedip çıkın..

Hizmetler>>İnternet Hizmeti>>Ayarlar>>Profiller>> Sim1-Sim2 den birini seçip en üstteki YENİ EKLE yi seçin.

 

Samsung yeniden en çok satış rakamlarına ulaştı

Samsung satış oranları nedir, Amerika’ da en çok akıllı telefon satışını hangi firma yapmıştır, apple satış oranları nedir, lg ve lg g5 satış oranları nedir

Samsung yeniden en çok satış rakamlarına ulaştı

Samsung yeni cihazlarıyla Amerika piyasasına çok hızlı bir giriş yaptı. Amerika neredeyse Apple’ ın kalesi diyebiliriz. Ancak samsung apple’ ın kalesi diyebileceğimiz Amerika da yeniden liderlik koltuğuna oturdu. Amerika’ daki satış rakamları açıklanmadı ancak satış yüzdelerine bakarsak Samsung firmasının yükselişini ve liderliğini görebiliriz.

samsung apple rekabet

Amerika’ da mart ayı itibariyle telefon pazarının %28.8 ini samsung yeni cihazlarının satışıyla birince sırada elinde bulunduruyor. Samsung firmasının samsung galaxy s7, samsung galaxy s7 edge, samsung galaxy note 7 ile müthiş bir başarıya ulaştı gibi görünüyor. Apple firması ile %23 ile Amerika’nın telefon piyasasında ikinciliğe düşmüş gibi görünüyor.Piyasadaki en dikkat çekici cihazda üçüncü sırada yer alan Lg g5 modelidir. Bu yarışta lg nin başarısı gözardı edilemez derecede gibi görünüyor.

 

GM 5 plus arka plandaki interneti kısıtlama

GM 5 plus arka plandaki interneti kısıtlama işlemi nasıl yapılır,gm 5 plus internet kullanımımı nasıl kontrol edebilirim,gm 5 plus fiyatı ne kadardır

Bu yazımızda size son günlerin en popüler cihazlarından olan general mobile 5 plus hakkında bilgi vereceğiz. Cihaz Türkiye’ de yaklaşık 1000 tl ücretle piyasaya da yerini aldı. Bu fiyattaki bir cihaz için çok iyi özellikleri ve kullanımı var diyebiliriz. Bu yazımızda size general mobile 5 plus da arka planda cihazın kullandığı interneti kısıtlama konusunda yardımcı olacağız.

İşlemlere başlamak için öncelikle aşağıdaki resimde de olduğu gibi orta kısımda yer alan menü tuşuna basalım

gm 5 internet

Açılan sayfada ise “ayarlar” yazan kısma dokunalım ve giriş yapalım

gm 5 internet kısıtlama

Daha sonra da açılan sayfada “veri kullanımı” yazan kısma giriş yapalım

gm 5 internet kısıtlama nasıl olur

Açılan sayfada ise sağ üst kısımdaki üç nokta olan simgeye tıklayalım

gm 5 internet veri kısıtlama nasıl olur

Gelen pencerede ise “arka plan verilerimi kısıtla” yazan kısma giriş yapalım

gm 5 internet veri kısıtlama

Son olarak gelen pencerede ise “tamam” yazan butona tıklayalım

gm 5 internet veri kısıtlama ayarlama

Honor 8 fiyatı ve özellikleri

Honor 8 türkiye de ne zaman piyasaya çıkacak,honor 8 in özellikleri nelerdir,honor 8 in çıkış fiyatı ne kadar olacak,honor 8 cihazının kamera özellikleri nedir,honor 8 cihazını nereden satın alabilirim

Honor 8 fiyatı ve özellikleri

Huawein firmasının yeni cihazı honor 8 yakında Türkiye’ de satışa sunulacak. Bu yazımızda size Honor 8 cihazının özelliklerinden ve yaklaşık çıkış fiyatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Honor 8 cihazında 5.2 inç amoled ekran kullanılmış ve cihaz 153 gr olarak tasarlanmıştır. Cihazın 1080 x 1920 ekran çözünürlüğü  vardır. Cihaz da Android 6.0.1 sürümlü işletim sistemi kullanılmıştır.Ayrıca cihazın iki adet farklı işlemci seçeneği bulunmaktadır.

Birincisi dahili hafızası 32 gb, ram kapasitesi 3 gb olan cihazdır. Almak istediğinizde ikinci seçenek ise 64 gb dahili hafıza ve 4 gb ram kullanılmıştır. Honor 8 cihazını alırken bu iki seçenekten birisini tercih edip satın alabilirsiniz.

 

honor 8 ne zaman cikacak

Ayrıca cihazı alırken renk seçenekleri sizin için önemli ise yukarıdaki resimde gördüğünüz siyah,gri,gold ve gül rengini tercih edebilirsiniz.Cihaz çift sim kartlıdır. Yani cihaz da 2 sim kartı aynı anda kullanabiliyorsunuz. Cihazın arka kamerasında 12 megapiksel çift ledli bir kamera kullanılmıştır. Huawei Honor 8 cihazla 1080 çözünürlükte hd video çekimi de yapabilirsiniz. Cihazın ön kamerasında ise 8 megapiksellik bir kamera konuşlandırılmıştır. Cihazın pil ömrüne bakacak olursak eğer 3000 mAh güçlü bir batarya kullanılmıştır. Cihazın Türkiye de çıkış fiyatı yaklaşık 400 dolar olarak belirlenecek gibi görünüyor.

Cihaz hakkında daha detaylı bilgi almak için önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz

General mobile discovery 2 menü tuşu sorunu

General mobile discovery 2 menü tuşu sorunu nasıl çözülür,General mobile discovery 2 cihaza hard reset nasıl yapılır,General mobile discovery 2 nasıl sıfırlanır,General mobile discovery 2 nasıl yedek alınır,General mobile discovery 2 menü tuşu kayboldu,

General mobile discovery 2 menü tuşu sorunu

General mobile discovery 2 menü tuşu sorununu cihazı kullanan bir çok kişinin yaşadığını tahmin ediyorum. Bu sorun cihazda neredeyse kronik bir hale gelmiş gibi görünüyor. Cihazı bir süre kullandıktan sonra cihazda ki menü tuşu kayboluyor ve kullanamıyorsunuz.  Bu da kullanıcılar için kötü bir durum gibi görünüyor. Şimdi size bu yazımızda General mobile discovery 2 menü tuşu sorununu nasıl çözebileceğinizi anlatacağız.

Öncelikle cihazın ayarlarına girelim. Bu kısımdan “uygulamalar” yazan sekmeye girelim

General mobile discovery 2 menü tuşu

Daha sonra ise üst kısımdaki “tümü” yazan seçeneği tıklayalım. Bu seçenek bize cihazdaki tüm programları görmemizi sağlayacaktır. Bu kısımdaki “Discovery Launcher” yazan kısmın içerisine girelim.

General mobile discovery 2 hard reset

Son olarak yapacağımız işlem ise sayfada ki “verileri temizle” yazan kısma dokunalım ve tüm verileri temizlemesini sağlayalım

General mobile discovery 2 yedek alma

Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda General mobile discovery 2 menü tuşu sorununun çözülmüş olması gerekiyor. Ancak sorun devam ederse cihaza hard reset yapmanız gerekiyor. Hard reset işlemine başlamadan önce cihazdaki tüm bilgiler silineceğinden cihazınızın yedeğini almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca hard reset işlemine başlamadan önce şarzınızın %50’den fazla olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi durumda cihazın açılmasında sorun olabilir. Bu işlemleri yaparken destek almak isterseniz önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz.

Vodafone smart 6 ve 7 facebook sorunu ve çözümü

Vodafone smart 6 ve 7 facebook sorunu nasıl çözülür,android facebook indirme sorunu nasıl çözülür,cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası nasıl çözülür, vodafone smart 6 ve 7 de uyumluluk sorunları nasıl çözülür,android de uyumluluk sorunu nasıl çözülür,facebook iletişim numarası nedir

Vodafone smart 6 ve 7 facebook sorunu ve çözümü

Vodafone smart 6 ve 7 cihazlardaki son güncelleme ile birlikte Facebook yükleme hatası oluştu. Bu cihazlara facebook’ un son sürümünü yüklemek istediğinizde google play store’ da “cihazınız bu sürümle uyumlu değil” hatası olduğu için cihaza facebook yüklenmiyor. Sizde Vodafone smart 6 yada 7 kullanıyorsanız cihazınıza facebook yüklemek istediğiniz de aşağıdaki görsellerde olduğu gibi bir hata mesajı ile karşılaşacaksınız.

android facebook hatası

 

Peki durumu nasıl çözebilirsiniz. Bu hata mesajı olmasına rağmen cihaza facebook yüklemenin bir yolu var. Yaşanılan sorun aslında cihazınızın versiyonu ile google play store‘ daki facebook uygulamasının versiyonu birbiriyle uyumlu olmadığı için yüklenmiyor. Facebook uygulamasını play store’ den değil de apk dosyasıyla internet üzerinden indirirseniz hiçbir sorun yaşamadan Vodafone smart 6 ve 7 cihazlara facebook uygulamasını yükleyebilir ve kullanabilirsiniz.

 

vodafone smart uyumluluk hatalari

İnternet üzerinden yükleme yapmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu indirme işleminden sonra facebook hesabınızı eskisi gibi hiç bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken destek almak isterseniz önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz

Casper vıa m1 hard reset

Casper vıa m1 hard reset nasıl yapılır,Casper vıa m1 sıfırlama nasıl yapılır,android cihazlarda sıfırlama işlemi nasıl yapılır, casper hard reset nasıl yapılır,casper vıa M1 de hard reset hangi tuşlarla yapılır,casper  cihazlarda resetlemede onaylama tuşu hangisidir,casper cihazımı nasıl sıfırlayabilirim,casper cihazımı sıfırladığımda bilgilerim silinir mi,casper cihazımda nasıl yedek alırım

Casper vıa m1 hard reset

Casper markasının en iyi cihazlarından birisi olan M1 serisinde sıfırlama yada hard reset işleminin nasıl yapılacağı hakkında yardımcı olacağız sizlere, Bu işlemi yapmadan önce bazı dikkat etmemiz gereken bazı kurallar var.

Öncelikle hard reset yani sıfırlama işlemini yaptığımızda cihaz içerinde yer alan bütün bilgiler silineceği için YEDEK almanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Eğer cihazınızda ki açılmama yada bu sebebe benzer bir sorundan dolayı hard reset (sıfırlama) işlemi yapıyorsanız bu işlem cihaz hafızasında yer alan tüm bilgileri silecektir. Dikkat etmemiz gereken diğer konu ise bu işlemi yapmadan önce cihazınızın şarzı nın olması. Bu işleme başlamadan önce cihazın tavsiye edilen en az  %50 şarzı nın olması gerekiyor.

Sıfırlama işlemi için aşağıda sizin için hazırladığımız görsellerden yararlanabilirsiniz. Öncelikle cihazımını sıfırlama için kapalı konuma alalım. Yani cihazı kapatalım. Cihaz kapalı konumda iken  cihazın yan tarafındaki ses açma ve power tuşlarına basılı tutalım

Casper vıa m1 sıfırlama

Daha sonra gelen ekranda “wipe data factory reset” yazan yazının üstüne ses açma ve kısma tuşlarını kullanarak gelelim. Onaylamak için yada “wipe data factory reset” in içerisine gelmek için power  yada ses açma tuşunu kullanalım

Casper vıa m1 sıfırlama ve resetleme

Sonraki ekran da ise alt alta bir kaç tane “no” yazısını göreceğiz ve buranın hemen altındaki “yes – delete all user” yazan kısım var. Bu kısmın üzerine gelerek onaylayalım

Casper vıa m1 resetleme

Son olarak ise “reboot system now” yazan kısmın üzerine gelerek bu sayfayı da onaylayalım

android hard reset

Yukarıdaki işlemleri yaptığınız da Casper vıa M1 hard reset işlemi tamamlanacaktır. Bu aşamadan sonra cihazınız kapanıp açılacak ve ilk kurulum ekranı gelecektir. Bu ekran da cihazınızın dil seçeneğini Türkçe seçerek kurulumunu yapınca cihaz açılacaktır. Cihaz açıldığında tüm bilgileriniz silinmiş ancak cihazınız sıfırlanmış olacaktır. Bu işlemleri yaparken destek almak isterseniz önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz.

 

 

Galaksi S7 ve iphone 6S kaynar su testi

samsung galaksi S7 su geçirir mi, iphone 6s suya dayanıklı mı, samsung mu suya daha dayanıklı iphone’mu, samsung su testi nasıl yapılır,iphone su testi yapma, hangi cihaz kaynar suya karşı daha dayanıklıdır, cihazların su testleri nasıl yapılır,samsung ve apple dayanıklılık testlerini nasıl yaparlar

Galaksi S7 ve iphone 6S kaynar su testi

Bu yazımızda size elimize bil almaya kıyamadığımız cihazların acımasız testlerine birlikte şahit olacağız. Dünyanın en büyük iki akıllı telefon üreticisi olan samsung ve apple firmalarının gözbebeği olan iki cihazın sıcak su testinde nasıl omlet gibi pişirildiğini göreceğiz.

Samsung galaxy S7 ve iphone 6S cihazlarının kaynar su testinde hangi cihazın daha dayanıklı olduğunu ve testten sonra hangi cihazın çalıştığına birlikte bakalım. Aşağıdaki videoyu kesinlikle izlemenizi öneririz.

Yukarıdaki sıcak su testini evde yapmamanızı öneririz

 

Ekranım kırıldı verilerimi nasıl kurtarırım

Ekranım kırıldı verilerimi nasıl kurtarmak için neler yapılabilir, Andoid cihazımın yedeğini nasıl alabilirim, android cihazım da rehberimin yedeğini nasıl alırım,serviste cihazımın yedeği alınır mı, cihazımı yetkili servise nasıl gönderebilirim

Ekranım kırıldı verilerimi nasıl kurtarırım

Bu yazımızda size cep telefonunuzun ekranı kırıldığında içerisindeki verilerinizi nasıl kurtarabileceğiniz konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Cihazınız Android işletim sistemi ile çalış bir cihaz ise aşağıdaki adımlar aslında işinize yarayabilir.

Öncelikle Andoid işletim sistemli tüm cihazların altında küçük bir usb potu bulunmaktadır. Eğer cihazınızın ekranı kırıldı ama cihazınız çalışıyor durumda ise usb kablosu ile cihazınızı bilgisayarınıza bağlayarak içerisindeki verileri bilgisayar üzerinden görebilir ve verilerinizin yedeğini alabilirsiniz.

cihazimin ekrani kirildi

Cihazınızın ekranı kırıldı ve cihazınızın ekranı hiç çalışmıyor ise işiniz biraz daha zor olacak. Bu durumda yapacağınız işlem de şu olabilir. Bir “vnc” programı kullanarak cihazınızın yedeğini alabilirsiniz. Bu programları google de vnc diye arama yaparsanız güvenli bir çok siteden indirip kullanabilirsiniz.

Cihazınız hiç çalışmıyor durumda ise yapabileceğiniz tek şey cihazınızın garantisi devam ediyor ise servise gönderebilir, garanti süresi dışında iseniz bir teknik servis ile görüşerek cihazınızın onarımını yaptırabilirsiniz. Yedek alma konusunda destek almak isterseniz önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz.

Honor 7 Özellikleri

Huawei Honor 7 özellikleri

Honor 7 özellikleri, Honor 7 fiyatı, Honor 7 bataryası, Türk telekom Honor 7 

Honor 7 ile piyasaya iyi bir giriş yapan Huawei yeni özellikleri ile de ilgi çekmeye devam ediyor. Honor 7 1 Temmuz 2016 itibariyle piyasaya sürüldü. Peki bu telefonun özellikleri nelerdir ? Powerbank olarak kullanılabiliyor mu ? Bu sorularınızın cevabı makalemizde.

Honor 7 kamera

Huawei Honor 7 Özellikleri

Telefonun en önemli özellikleri metal kasası, parmak izi okuyucusu ve powerbank olarak kullanılabilmesi.

5.2 inç büyüklüğünde olan telefonda 2.2 Ghz 8 çekirdekli bir işlemci kullanılmış. 20 MP arka kamera ile gayet net çekimler yakalayabiliyor. Ön kamerasında ise 8 MP kamera kullanılmış.

3 GB ram kullanılan cihazda 64 GB’a kadar artırılabilir hafıza bulunan telefonun normal kullanıcılar için ideal bir cihaz halini alıyor. Android 5.0 Lollipop sürümü ile gayet kullanışlı bir telefon halini alan Honor 7’nin fiyatı ise 1200 Tl ile 1300 Tl civarında.

huawei honor 7 inceleme

Honor 7 LTE Bağlantısı var mı ?

Cihazda 802.11 b/g/n/ac teknolojisi kullanılmıştır. LTE bağlantısı ile 4.5 G desteği sunmaktadır. Batarya ya gelirsek te 3100 mAh destekli bir batarya kullanılmış ve gayet başarılı diye düşünüyorum.

Honor 7 özellikleri nelerdir

Samsung Galaxy Wide özellikleri

Samsung galaxy wide ürün özellikleri nelerdir, Samsung galaxy wide internet ayarları nasıl yapılır,Samsung galaxy wide görüntülü görüşme nasıl yapılabilir

Samsung Galaxy Wide özellikleri

Samsung yeni cihazının lansmanını yaptı. Samsung galaxy wide orta segment bir cihaz olarak piyasaya sürülüyor. Cihazın özellikleri samsung galaxy on7 ile neredeyse aynı olduğu görülüyor. Cihaz ilk olarak güney kore’de satışa sunulacak. Cihazın fiyatı ise 275 dolar olarak önümüzdeki hafta içerisinde satışa sunulacak.

 

Samsung galaxy wide ozellikleri

 

 

Samsung galaxy wide ürün özellikleri

Cihazın genel özelliklerinden bahsetmek gerekirse, 4 çekirdekli snapdragon işelemcide 1,2 ghz hızında çalışıyor olacak. 13 megapiksel Hd ön kamera ve 5 megapiksel arka kamera çözünürlüğüne sahip “Samsung galaxy wide” cihazın büyüklüğü ise yaklaşık 5.5 inç büyüklüğünde olacak. Ayrıca cihazda 2 gb ram var ve 16 gb artırılabilir hafızası olması bekleniyor. Ayrıca tüm samsung cihazlarda olduğu gibi bu cihazda da android olacak ve 6.0 marshmallow kullanılacak.

Yukarıda anlattığımız Samsung galaxy wide cihazın türkiyede ne zaman satışa sunulacağı merak konusu ancak cihazın genel özellikleri, internet vb. ayarları konusunda destek almak isterseniz önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz

Apple WatchOS3 Güncellemesini Duyurdu

apple watch os 3 tanıtıldı

Apple WatchOS3, Apple WatchOS, WatchOS3 ne zaman Gelecek ?, Apple WatchOS3 geldi mi ?, Apple WatchOS3 Denetim Merkezi, Apple WATCHOS3 SMARTWATCH

Apple WATCHOS3, WATCHOS2’ye göre daha hızlı olacağını duyuran apple yetkilileri ek olarak ta iPhone’dan bağımsız olarak ta çalışabilecek. Bu güncellemenin tarihi ise henüz belli değil.

Eski sürümüne göre daha hızlı olacağı kesin peki bu hız ortalama ne kadar ? 6-7 kat WATCHOS2’e göre daha hızlı olacağı gelen bilgiler arasında.

apple watch os 3 tanıtıldı

Yeni güncelleme ile iOS’lardan da bildiğimiz denetim merkezi özelliğini artık WATCHOS 3’te de göreceğiz. Denetim merkezi özelliği bence çok mantıklı ve yerinde bir özellik olmuş.  Denetim merkezi özelliği ile Apple Watch menülerine direk olarak erişim sağlayabileceğiz.

APPLE WATCHOS3

WATCHOS3 ile artık uygulamalar arasında hızlıca geçiş sağlayabiliyor hale geleceğiz. Yeni özellikler ve hız ile arkadaşlarınız ile günlük aktivitelerimizi paylaşabileceğiz. SmartWatch özelliği ile hızlı bir erişim mümkün. apple watch

Spor salonundaki etkinliklerinizi anında kontrol edebileceksiniz. Erişim kolaylığı ile ne kadar spor yaptınız saatiniz üzerinden hızlı bir şekilde erişim mümkün.