Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm

Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm

Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm, Galaxy wonder kendiliğin kapanıyor, Galaxy wonder kapatma tuşuna basmadan kapanıyor sorularınızın cevabı bu makalemizde…

Samsung akıllı telefon sektöründe zirve noktadadır diyebiliriz. Ama bu noktaya gelirken bir çok telefon modeli çıkardı. İşte o modellerden biri olan Galaxy wonder modelidir. Bu yazımızda halen kullanılan ve bu modelde ortaya çıkan bir sorun bahsedeceğiz. Yazımızın başlığından da anlaşılacağı üzere telefonun kendiliğinden açılıp kapanması sorunudur.

Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm

Galaxy wonder telefonunun kendiliğinden açılıp kapanmasına çözüm oalcak bir kaç yöntemi aşağıda sizinle paylaşalım;

Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm

 • İlk önce Galaxy wonder telefonunda kullandığınız rom orjinal mı ona bakmalısınız. Eğer herhangi samsung yazılı dışında farklı bir ROM yükledi iseniz, yüklediğiniz rom uyuşmazlığından kaynaklı bu sorunu yaşabilirsiniz. Bunun çözümü ise yapmanız ya farklı bir rom bulup telefonunuza yüklemelisiniz veya orjinal yazılımı android 4.4.2 yazılımını yüklemeniz gerekmektedir.
 • Yukarıdaki durum sizde yoksa orjinal rom kullanıyorsanız veya orjinal rom yüklediğinizde de halen sorum devam ediyorsa yapmanız gereken Galaxy wonder telefonunuzu teknik servise gösteriniz. Çünkü sorununuz donanımsaldır.

S Health – Sağlık Uygulaması indir

S Health - Sağlık Uygulaması indir

S Health – Sağlık Uygulaması indir, Kilo verme takip uygulaması, kalori takip uygulaması, android sağlık uygulaması indir  

Cep telefonları artık hayatımızın her alanında yer almaktadır, oyundan eğlenceye, kitaptan sağlığa aklınıza ne gelirse her türlü uygulama artık akıllı telefonlarımızda bulunmaktadır. Bu makalemizde bu binlerce uygulamadan bir olan ve sağlık kategorisinde bulunan Samsung firması tarafından geliştirilen bir uygulama olan S Health bahsedeceğiz.

S Health - Sağlık Uygulaması indir

S Health – Sağlık Uygulaması indir

Son dönemde artık obezite olan kişilerin arttığı ve günlerini vakitlerini bilgisayar başında geçiren monoton olan bir hayat geçiriyoruz. Bunda teknolojinin payı gerçekten de fazladır. İşte bu durumda sıkı bir diyet ve spor programı ile sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz. Bu kilo verme işlemini yaparken ne kadar kalori yaktığınızı hangi sporu ne kadar sürede yaptığınızı sizin adınıza takip eden güzel bir uygulamadan bahsedeceğiz. Samsung tarafından geliştirilen bu uygulamanın özellikleri şunlardır;

 • İlk önce bu uygulama Samsung modellerine göre değişik özellikler göstermektedir.
 • Samsung S5 ve üzeri modellerde nabzınızı ölçebilirsiniz.
 • Yine Samsung S5 ve üzeri modellerde stresinizi ölçebilirsiniz.
 • Bu uygulama sayesinde bir günde kaç adım attığınızı veya kendinize bir adım hedefi koyduğunuzda ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz.
 • Ayrıca uygulama içerisinde bir çok seçenek bulunmaktadır. Doğa yürüşü, bisiklet ve spor aletleri ile çalışma gibi takip seçenekleri bulunmaktadır.
 • Son olarak ise bu uygulama ile konum özelliklerini kullanarak GPS yöntemi ile gittiğiniz km ve güzergahınızı öğrenebilirsiniz.

Bu faydalı uygulamayı https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.app.shealth&hl=tr linkten indirebilirsiniz.

 

Glow Hockey Android Oyun indir

Glow Hockey Android Oyun indir

Glow Hockey Android Oyun indir, Glow Hockey oyunun özellikleri nelerdir, Android için Glow Hockey oyunu nerden ve nasıl indirebiliriz ?

Android tabanlı işletim sistemine sahip telefon modelleri gün geçtikçe artmaktadır. Bu android işletim sistemine sahip telefon kullanıcıları, akıllı telefonlarında her türlü oyunları oynama imkanına kavuşmuşturlar. Google tarafından geliştirilen Google Play Store’de herkesin hoşuna gidebileceği oyunlar yayınlanmaktadır.

Glow Hockey Android Oyun indir

Glow Hockey Android Oyun indir

İşte bu makalemizde hoşunuza gidebileceğini düşündüğümüz bir oyun uygulaması olan Glow Hockey‘den bahsedeceğiz. İlk önce şunu belirtmekte fayda var bu uygulama ücretsiz ve herhangi bir bedel alınmadan sizlere sunulmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere bir hokey oyunu olan uygulamayı google play storeden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Glow Hockey  oyun uygulamasında tasarım ve seçilen renkler bakımından gözleri pek yormayan renkler kullanılmıştır. Zevkle oynayacağınız bu oyunun özelliklerini bu girizgahımızdan sonra anlatmaya başlayalım;

 • İlk önce bu oyun kendine haz ve özgün bir yapısı bulunmaktadır.
 • Oynaması diğer oyunlara göre kolay ve herkesin ilerleyebileceği bir mantığa sahiptir.
 • Bizce en güzel özelliği aynı anda 2 oynayıcıya oynama imkanını sunmasıdır.
 • Faklı tema seçeneklerini barındırmaktadır. Eğer varsayılan renkler hoşunuza gitmediği takdirde kendinize özgün temaları deneyebilirsiniz.
 • Kullandığınız hokey disklerinde tasarım olarak değiştirme imkanı
 • Yine bizce güzel olan birşey gol attığınızda titreşimin devreye girmesidir.
 • Ayrıca tasarım olarak gerçekçi bir yapıya sahiptir.

Bu güzel oyunu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.natenai.glowhockey&hl=tr bu linkten indirebilirsiniz.

One plus 3 ne zaman çıkacak ve özellikleri

one plus 3 ne zaman çıkacak,one plus 3 özellikleri nelerdir,one plus 3 mini ne zaman çıkacak,one plus 3 teknik özellikleri nelerdir,one plus 3  fiyatı nedir

One plus 3 ne zaman çıkacak ve özellikleri

Son dönemlerin önemli üreticileri arasında yer alan one plus çıkardığı yüksek özellikli telefonları ile ilgi çekmeye devam ediyor. Markanın son amiral gemisi one plus 3 olurken bu modelin ardından yeni versiyonlarla piyasaya gireceği gelen haberler içerisinde yer almaktadır. Özellikle son dönemlerde pek çok farklı kaynakta yer alan bilgilere göre One Plus 3 modelinin önümüzdeki günlerde marka tarafından tanıtılacağı belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda benzer bir dedikodu markanın 3 Mini versiyonu için yapılırken marka tarafından yapılan açıklamalarda böyle bir versiyon üzerinde çalışmaların yapılmadığı ve tüm iddiaların da gerçeği yansıtmadığı ifade edilmişti. Yaşanan bu gelişmelerin ardından çok kısa bir süre geçmesine rağmen bu sefer one plus 3 Plus modeli ile ilgili bilgilerin gelmeye başlaması da yeniden gözlerin üreticiye çevrilmesine neden oldu.

one-plus3mini

Yapılan açıklamalarda aynı zamanda yeni telefonda yer alacak özellikler de belirtilmiş durumda. one plus 3 modelinde bir önceki versiyona göre daha yüksek özelliklerin tercih edileceği belirtilirken One Plus 3 ile birlikte Snapdragon 821 işlemci 3900mAh kapasiteli bir bataryanın kullanılacağı belirtildi. Şu ana kadar resmi olarak bu durum onaylanması da pek çok yabancı kaynakta şimdiden bu dedikodular yer almaya başlamıştır. İlerleyen günlerde firmanın hangi cihazının lansmanını yapacağı büyük bir merak konusu oldu.

 

Galaxy S7 Android 7.0 ne zaman

Samsung Galaxy S7 Android 7.0 ne zaman yayınlanacak? Android 7.0 güncelleme için kolları sıvadı. Samsung, Android 7.0 güncellemesini ne zaman başlayacak?

Google, testlerini tamamlayıp yayınladığı Android 7.0 güncellemesine, Samsung testlerine başlayarak ilk sinyalleri verdi. Şimdide gözler diğer üreticilere çevrildi.

Android cihaz üreticileri Android 7.0 yol haritasına bir ara yer vermişlerdi. Ama güncel olan her hangi bir haber yer almıyor. Tabi Samsung dışında.

Samsung, kısa süre önce Android 7.0 güncellemesini Galaxy Note 7 için yayınlayacaklarını açıklamıştı. Ama işler değişti sanırım. Galaxy Note 7 testlerinde Android 7.0 kokusu ortalığı sardı.

SamMobile’ nin yayınladığı haberde Samsung, daha önce Android 7.0 güncelleme tarihlerinden bahsetmişti. Büyük ihtimal bu tarihlerde Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge bu tarihlerden nasibini alacak.

Android 7.0 güncellemesi, Ekim – Kasım ayları arasında yayınlanması bekleniyor.

Galaxy S7 Android 7.0 ne zaman gelecek?

Galaxy S7 Android 7.0 ne zaman

Galaxy S7 yazılım güncelleme

Samsung S7 Android Nougat 7.0 güncelle

Galaxy S7 yazılım güncelleme nasıl yapılır? Samsung S7 yazılım güncelleme nasıl yapılır? Galaxy S7 Edge yazılım güncelleme nasıl yapılır? Galaxy S7 yazılım güncelleme nasıl yapılır? Samsung S7 Android Nougat yazılım güncelleme nasıl yapılır?

Samsung Galaxy S7 üzerinden yazılım güncelleme nasıl yapılır? Galaxy S7 Android Nougat 7.0 yazılım güncellemesi nasıl yapılır detaylar haberimizde.

Samsung S7 ve S7 Edge yazılım güncelleme nasıl yapılır?

Samsung’un son telefonlarından biri olan Galaxy S7 ve S7 Edge üzerinden yazılım güncelleme nasıl yapılır tüm detayları ile anlatıyoruz. Galaxy S7 ve S7 Edge telefonlara yakın bir zamanda Android Nougat 7.0 dağıtılmaya başlanacak. Android Nougat 7.0 alacak olan S7 ve S7 Edge serilerinde güncelleme ile ilgili sorunlar ve nasıl güncelleme yapılır?

Android bir telefon üzerinden güncelleme yapmadan önce ilk dikkat edilmesi gerekenlerin başında telefonun şarj oranı gelmektedir. Şarj oranınızın en az %50 olması gerekiyor. İkinci dikkat edilmesi gereken ise Wi-Fi bağlantınızın olup olmadığını kontrol etmek olacaktır. Bu iki seçenekte tamam ise yazılım güncelleme adımlarına geçebiliriz.

Samsung S7 ve S7 Edge yazılım güncelleme yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

1. Öncelikle Uygulamalar sekmesine giriş yapıyoruz. Ardından Ayarlar sekmesine dokunuyoruz.

Galaxy S7 Edge yazılım güncelleme

2. Cihaz hakkında > Güncellemeleri manual indir adımlarını takip ederek güncellemeleri indirebilirsiniz. İsterseniz Güncellemeleri otomatik olarak indir seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Samsung S7 Android 7.0 güncelle

4 haneli numaralara mesaj gönderme sorununa çözüm

telefon 4 haneli numaralara mesaj gönderme,Android 4 haneli numaralara sms gönderememe,4 haneli numaralara mesaj engeli,4 haneli numaralara mesaj atamıyorum

4 haneli numaralara mesaj gönderme sorununa çözüm

4 haneli numaralar daha çok GSM Operatörleri ve özel servislere ait numaralardır ve özellikle General Mobile ile Samsung marka Android telefonlarda 4 haneli numaralara mesaj gönderme sorunu ile karşılaşılmaktadır. Çevrenizde de 4 haneli numaralara sms atamıyorum, 4 haneli numaralara mesaj atamıyorum şeklinde şikayetler duymanız oldukça olasıdır.  Android 5 ve sonrasında bu sorunun yaşanıldığına henüz rastlamadım. 4 haneli numaralara sms gönderme sorunu telefonunuzda 4 haneli bir numaraya mesaj gönderirken Mesajlar uygulamasının bu işlem sonucu ücrete tabi tutula bileceğinizi ilettiği uyarıya Hayır ya da İzin verme cevabına dokunulmasından kaynaklanıyor. Daha sonra 4 haneli bir numaraya mesaj göndermeniz gerektiğinde sorun yaşıyor ve internette 4 haneli numaralara mesaj gönderemiyorum şeklinde aramalar yapmak zorunda kalıyorsunuz. 4 haneli numaralara mesaj gönderememe sorununu çözmek çokta zor değil. telefonunuzda Mesajlar uygulamasına Uygulama yöneticisinden erişerek 4 haneli numaralar için izin vermeniz yeterli oluyor.

4 haneli numaralara mesaj gönderme sorununa çözüm adımları

4 haneli numaralara sms gönderme sorunu çözümü için öncelikle telefonuzun Ayarlar yazısına dokunarak telefon ayarlarına ulaşın,

4 haneli numaralara mesaj gönderme sorunu 1

 

4 haneli numaralara mesaj gönderme sorununa çözüm işlemleri

Açılan sayfa da Genel ya da Daha Fazla yazısına dokunarak altında açılan alanda Uygulamalar ya da Uygulama Yöneticisi‘ne dokunun,

4 haneli numaralara mesaj gönderme sorunu 2

 

4 haneli numaralara mesaj gönderme sorununa çözüm nasıl

Uygulamalar ekranı açıldığında HEPSİ başlığına dokunarak altında açılan seçimlerde Mesajlar ya da Mesajlaşma‘yı bulup dokunun,

4 haneli numaralara mesaj gönderme sorunu 3

 

4 haneli numaralara mesaj gönderme sorununa çözüm resimli anlatım

Mesajlaşma ya da Mesajlar‘a dokunarak Mesaj ayarlarına girdiniz, 4 haneli numaralara mesaj gönderememe sorunu bu ekranda Premium SMS Gönder ya da Ücretli SMS Servisleri ayarının Hiç bir zaman izin verme olarak ayarlanmasından kaynaklıdır. Bu ayara dokunun,

4 haneli numaralara mesaj gönderme sorunu 4

 

4 haneli numaralara mesaj gönderme sorununa çözüm anlatımı

Hiç bir zaman izin verme ayarını Daima izin ver olarak değiştirin ve telefonunuzu yeniden başlatın. Artık 4 haneli numaralara mesaj atamıyorum demeyeceksiniz.

4 haneli numaralara mesaj gönderme sorunu 5

 

 

General Mobile GM5 Plus numara engelleme yazımıza da göz atın…

Whattsap ve uygulamalara şifre koyma

whatsapp uygulamasına nasıl şifre koyabilirim,facebook uygulamasına nasıl şifre koyabilirim,twitter uygulamasına nasıl şifre koyabilirim,instagram şifre koyma nasıl yapılır,telefonumun rehberine nasıl şifre koyabilirim,telefonumun resim galerisine nasıl şifre koyabilirim,telefonumdaki tüm uygulamalara şifre koymak için hangi program kullanılır

Whattsap ve uygulamalara şifre koyma

Whatsapp uygulaması Facebook tarafından yaklaşık 18 milyar dolara satın alındıktan sonra yaklaşık 1 milyar kullanıcıya ulaştı. Bu büyüme güvenlik açıklarını da beraberinde getiriyor olabilir. Yada telefonunuz başkalarının eline geçtiğinde özel resimleriniz yada özel mesajlarınız olabilir. Whatsapp uygulamasını tamamen güvenli hale getirebilir. Yani uygulamaya şifreli giriş yaparsanız tüm bu güvenlik sorunları biraz daha azalabilir. Whatsapp uygulamasını nasıl daha güvenilir bir hale dönüştüreceğini bu yazımızda sizinle paylaşacağız.

Öncelikle google play store dan yeni bir uygulama indirmemiz gerekiyor. İndireceğimiz uygulamanın ismi “whatslock” bu uygulama ile sadece whatsapp a değil cihazınız da ki tüm uygulamalara hatta mesajlar ve galeriye de şifre koyabilir ve sizden başka hiç kimse uygulamalarınıza ulaşamaz. İşlemlere başlamak için google play store a giriş yapalım. En üstte çıkan uygulamamızı yükleyelim.

whatsapp şifreleme

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra yüklediğimiz whatslock uygulamasını çalıştıralım

facebook şifreleme

Açılan programda ilk olarak tanıtım sayfası çıkacaktır. Bu sayfayı parmağımız ile sağa doğru kaydırarak geçebiliriz

twitter şifreleme

Reklam bölümlerini de geçtikten sonra bizden şifre istenen bir sayfa açılacaktır. Burada daha önce şifre oluşturmadığımız için “forgot password” yazan kısma tıklayalım

instagram şifreleme

Whattsap ve uygulamalara şifre koyma ve şifreleri kaldırma işlemi

Bu kısımda karşımıza mail adresimizin yazdığı küçük bir pencere açılacak. Kendi mail adresini seçtiğiniz de whatslock programı mail adresinize bir kod gönderecek. Mail hesabınıza gelen kodu aşağıdaki ekrana yazıyoruz ve alt kısımdaki “ok” yazan butona tıklayalım

swarm şifreleme

Gelen kodu yazdıktan sonra bu ekranda ise whatslock uygulamasını kullanabilmek için yeni bir parola belirlememizi istiyor. Uygulamalara girişte sorulacak parolayı bu kısımdan belirleyelim ve sayfanın alt kısmında ki “save” yazan butona tıklayalım

android şifreleme programi

Sonraki aşamada ise sayfada ki “settings” yazan butona tıklayalım ve cihazımızda yer alan hangi uygulamaya parola koymak istiyorsak o uygulamaları seçelim ve programdan çıkalım.

whatsapp şifre kaldırma

Bu işlemden sonra işlemimiz tamamlandı sayılır. Şimdi test etme zamanı, programı kapattıktan sonra telefonumuzda yüklü olan “whatsapp” uygulamasına giriş yapmak için dokunalım

facebook şifre kaldırma

Aşağıdaki resimde sizin de gördüğünüz gibi giriş yapmak için biraz önce oluşturulan şifrenin girilmesi gerekiyor. Bu şifreyi doğru girdiğimiz anda açmak istediğimiz uygulama açılıyor.

twitter şifre kaldırma

Whatslock programı ile sadece whatsapp uygulamasına değil instagram, facebook, twitter hesaplarınıza ayrıca telefonunuzun galerisine, mesajlar kısmına, telefon rehberinize, google hesaplarınıza yada telefonda çalışan tüm uygulamalara parola koyabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken destek almak isterseniz önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz.

Android güvenlik açığı olan cihazlar

Android işletim sistemli hangi cihazlarda güvenlik açığı vardır, android cihazlara nereden uygulama indirmek daha güvenli olur, güvenlik açığı nasıl engellenir, android cihazda ki banka uygulamaları güvenli midir,android cihazlara güvenli uygulamaları nereden indirebilirim

Android güvenlik açığı olan cihazlar

Bu yazımızda size android işletim sistemli cihazlarda ki yeni çıkan güvenlik açığı hakkında bilgi vereceğiz. Bildiğiniz gibi android açık kodlu kaynak kullanmaktadır. Bu durum android cihazlardaki güvenlik riskini her geçen gün artırmaktadır. Yeni duyurulan bir habere göre android işletim sistemi kullanan bazı cihazlarda güvenlik açıklarının oluştuğu yönündedir. Banka hesaplarımızın kullanımı bile mobil uygulamalar sayesinde bilgisayardan daha çok cep telefonlarında kullanılmaya başlandı. En çok dikkat edilmesi gereken konuda banka hesaplarınıza dikkat etmenizdir.

 

android guvenlik problemi

Amerikalı bir güvenlik firmasının yaptığı açıklamaya göre bu sorunun “Qualcomm” işlemci firmasının piyasaya sürdüğü işlemcilerin incelemeye alındığında tespit edilmiştir. Firmanın yaptığı açıklamada güvenlik açığının yer alabileceği cihazlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

google nexus 5x
Nexus 6
htc M9
htc 10
lg g4
lg g5
lg v10
samsung galaxy s7 ve samsung galaxy s7 nin amerika versiyonları
sony experia z ultra

Bu konuda açıklama yapan yetkililerin yukarıdaki cihazlara program yüklerken sadece “google play store” nin kullanılmasıdır. Bu açıklamalar ne derece doğru bilinmez ama bu güvenlik açıklarının hiç hoş olmadığı ve kullanıcıların bu durumlardan çok rahatsız olduğu açık bir gerçektir

Telefonunuzun sizi takip etmesine izin vermeyin

Telefonunuzun sizi takip edilmeyi nasıl önleyebilirim, android telefonumun hangi özelliği benim takip edilmeme olanak sağlar, takipten çıkmak için ne yapılmalı,android cihazımın gps özelliğini nasıl kapatabilirim,android cihazımın konum servislerini nasıl kapatabilirim

Telefonunuzun sizi takip etmesine izin vermeyin

Android ve ios işletim sistemli cihazların kullanımı günümüzde o kadar çok yaygınlaştı ki neredeyse hayatımızın bir parçası oldu. Hayatımızın hemen hemen her adımında yanımızda akıllı cihazlarımız olmadan neredeyse yapamıyoruz. Android ve ios işletim sistemli cihazlarımızın teknik özelliklerini çok fazla kullanıyoruz. Mesela cihazlarımıza günlük kaç adım yürüdüğümüzü, kaç km yol yürüdüğümüzü, eve nasıl gidebileceğimizi cihazımız daki uygulamaları birbirleriyle senkronize ederek  günlük yaşantımızda sosyal medyada paylaşmadan neredeyse yapamıyoruz. Bu cihazları çok etkin bir şekilde kullanan kişilerde konum servisleri açık olduğu için birilerinin bizi sürekli takip etmesine aslında olanak sağlamış oluyoruz. Bu durumda casuslukta kullanılmak için mükemmel bir araçtır.

Sizi izleyenleri durdurmanın en kolay yolu konum servislerini kapatmak olabilir. Konum servisleri açık olduğunda gps uyduları yada şebekenizden yada kablosuz ağınızdan alının bilgiler doğrultusunda sizin yerinizi neredeyse nokta atışı yaparak bulabilirler. Bence birilerinin telefonlarımızı dinlemesinden rahatsız oluyor isek, birilerinin bizim yerimizi tespit edebilmesinden yada takip edebilmesinden de rahatsız olmalıyız.

Android cihazlarda konum servislerini kapatmak için: cihazınız menüsünde ki “ayarlar” butonuna tıklayalım

android gps kapatmak

Daha sonra açılan sayfa da ise sayfayı aşağıya doğru kaydıralım

android takip sorunu

Gelen bölümde “konum” yazan bir başlık ve bu başlığın içerisine giriş yapalım

android gps kapat

Son olarak bu başlığın içerisinde iken sayfanın üst kısmında yer alan düğmeden kapatalım

samsung konum kapatma

Bu işlemleri yaptığınız zaman android cihazınızdan konum servislerini nasıl kapatabileceğinizi anlattık. Bu işlemleri yaparken destek almak isterseniz önerdiğimiz destek hattını arayarak destek alabilirsiniz.

Android cihazlarda video düzenleme programı

Android cihazlarda video düzenleme programı var mıdır, android cihazlarda video nasıl düzenlenir,samsung cihazlarda video düzenleme nasıl yapılır,android cihazlarda düzenlenen video nasıl paylaşılır, android cihazlarda video kesme programı nedir

Android cihazlarda video düzenleme programı

Bu yazımızda size android cihazlarda video düzenleme işlemini nasıl yapabileceğinizi ve nasıl eğlenceli videolar oluşturabileceğinizi anlatacağız. Öncelikle android cihazlarda video düzenlemek için bir yardımcı program olması gerekiyor. Bizim kullanacağımız program “powerdirector” isminde bir video düzenleme programı. Bu program android işletim sistemli cihazınızda yok ise “google play store” dan indirmemiz gerekiyor.

Google play store’ a girelim ve ara çubuğuna “powerdirector” yazalım ve aşağıda görselde yer alan programı cihazımıza indirelim

video düzenleme

Programı yükledikten sonra aşağıdaki sayfa açılacak. Bu sayfada sol kısımdaki video resmi olan pencereye tıklayalım

android video düzenleme

Daha sonra gelen pencerede oluşturacağımız video için bir isim belirleyelim ve “ok” yazan butona dokunalım

android video düzenleme programı

Sonra ki aşamada ise üzerinde değişiklik yapacağımız resim yada videoları seçelim. Yeni bir video çekmek istiyorsak eğer üst kısımdaki “video” simgesine dokunalım ve yeni çekim yaparak işleme başlayalım

video ve resim düzenleme

Daha sonra yapacağımız işlem ise yaptığımız işlemi eğlenceli hale dönüştürmek. Bu kısım sizin hayal gücüne kalmış artık, istediğiniz efekti kullanarak eğlenceli videolar oluşturabilirsiniz

android video ve resim düzenleme

Android cihazlarda video düzenleme programı ve düzenleneni paylaşma

Son olarak yaptığımız işlemi sosyal medya üzerinde paylaşabiliriz. Bunun için aşağıda görselde ki işlemi yapmamız gerekiyor. Bu işlemi yaparak oluşturulan videoları “facebook” yada “youtube” hesabınızda arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

samsung video düzenleme

Bu işlemleri yaparken destek almak isterseniz önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz.

 

Samsung galaxy note 5 marshmallow güncellemesi

Samsung galaxy note 5 marshmallow güncellemesi nasıl yapılır,Samsung galaxy note 5 marshmallow dil desteği var mıdır,Samsung galaxy note 5 marshmallow hataları nelerdir, android marshmallow güncellemesi için nelere dikkat edilmesi gerekir, android marshmallow güncellemesini hangi cihazlar aldı, android marshmallow sürümünü nasıl kullanabilirim

Samsung galaxy note 5 marshmallow güncellemesi

Samsung note serisinin en iyi cihazlarından birisi olan samsung galaxy note 5 cihazınızda android marsmallow sürümünü kullanmak istiyorsanız bu yazımız işinize yarayabilir. Cihazda ki güncelleme işleminden sonra yaşayacağınız sorunlar hakkında biraz bilgi verebiliriz.

Öncelikle dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var. Bunlardan bazıları cihazınızın yedeğini almalısınız çünkü bu işlemi yaptığınızda cihazınız tamamen sıfırlanacak ve tüm verileriniz silinecektir. Bu işlemi yaptığınız zaman cihazınız garanti dışı kalır. Bu işleme başlama için cihazınızın şarzı en az %50 yada fazlası olmalıdır. Ayrıca bu seride Türkçe dil desteği bulunmamaktadır.

android marshmallow goruntusu 

 

Ayrıca cihazınız yurt dışı çıkışlı bir cihaz ve pasaport ile açtırılmış ise cihazın imei numarası silinir. Bu yüzden imei numarasının yedeğini almanızı öneririz. Bu işlemi yaptıktan sonra cihazınızda sorunlar oluşursa işlemleri yeniden yapmanız durumunda sorun çözülebilir.

Bu işlemler hakkında yada güncelleme yapmak için önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz

Android cihazlarda internet paketi sorunu

internet paketimi hangi uygulama bitiriyor,kontrollü internet nasıl kullanırım, internet kullanım verilerimi nasıl görebilirim, android cihazım internet sınırlama nasıl yapılır,internet paketim bittiğinde cihazım beni nasıl uyarabilir, android veri kullanımı ayarları nasıl yapılır, android veri kullanımı sıfırlama nasıl yapılır, android veri kullanımı kısıtlama nasıl yapılır

Android cihazlarda internet paketi sorunu

Bu yazımızda sizlere Android cihazlarda internet paketinizi bitiren ve en çok veri kullanımı yapan programları nasıl görebileceğini ve fazla internet kullanımı konusunda nasıl aksiyon alabileceğiniz konusunda yardımcı olacağız.

Android işletim sistemli bir cihaz kullanıyor ve internet paketiniz normal kullanımınız da kontrolünüz dışında hemen bitiyorsa veri kullanımınızı incelemeniz gerekiyor. Aşağıdaki görsellerden yararlanarak bu işlemin nasıl yapılacağını birlikte inceleyelim.

Öncelikle Android işletim sistemli cihazının “ayarlar” bölümüne giriş yapalım

android internet paketi

Daha sonra açılan menüde “veri kullanımı” yazan kısma girelim

android internet sınırlama

Android cihazlarda internet paketi sorunu ve veri kullanım sınırlama

Daha sonra açılan sayfada ise verilerini görmek istediğimiz tarih aralığını da değiştirebiliriz. Bu sayfa iken sayfayı aşağıya doğru kaydıralım

android internet takip

Sonraki ekranda ise cihazının içerinde yüklü olan uygulamaların internet kullanımını gösteren bir sayfa açılır. Örnek resimde en çok veri kullanımı “internet paylaşımı” için kullanılmış, daha sonra “en son haber” uygulamasında en fazla veri kullanılmış. Bu sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda cihazınızda yüklü olan tüm uygulamaların “veri kullanımlarını” görebilirsiniz

android internet sorunu

Android işletim sistemli cihazınızın verilerini bu ekrandan kontrol ederek kullanımınıza sınır koyabilir yada burada yer alan bilgiler doğrultusunda kullanımınız için gerekli aksiyonları alabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken destek almak isterseniz önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz.

 

Prizma uygulaması ile resim düzenleme

Prizma uygulaması ile resim düzenleme nasıl yapılır,telefonumdaki yüklü olan resmi nasıl düzenlerim,prizma uygulamasını nasıl indirebilirim,prizma uygulaması nasıl çalışır, android cihazıma prizma uygulamasını nereden yükleyebilirim, prizma ile düzenlenen resimler facebook,twitter ve instagram da nasıl paylaşılır

Prizma uygulaması ile resim düzenleme

Bu yazımızda size Prizma uygulaması ile resim düzenleme ve gönderme işleminin nasıl yapılacağı konusunda yardımcı olacağız. Bu uygulama sayesinde çektiğiniz bir resmi aşağıdaki örneklerde olduğu gibi daha orjinal hale getirip arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu uygulamayı Android cihazlar için “google play store” dan ücretsiz indirebilirsiniz. Şimdi aşağıdaki resimleri inceleyerek çektiğimiz resmi nasıl daha eğlenceli bir hale getirebiliriz ona bakalım.

Öncelikle android işletim sistemli cihazınızdan “google play store” a girerek “prizma” uygulamasını indirelim.

1

İndirdiğimiz uygulamayı açalım ve eğlenceli resimler oluşturmaya başlayalım. Resimlerin altındaki grafikleri seçerek resimlerin renklerini ve şekillerini seçtiğimiz grafik doğrultusunda değiştirerek eğlenceli resimler yakalayabiliriz

2 3 4 5

Prizma uygulaması ile resim düzenleme ve resim paylaşma

Ayrıca bu uygulama değiştirdiğimiz resimler sosyal platformlarda paylaşmamızı da sağlıyor. Aşağıdaki resimde olduğu gibi değiştirdiğimiz resmi “facebook” hesabımızda paylaşmak için mavi renkte olan facebook ikonuna  dokunalım ve facebook zaman tünelimizde paylaşalım.

6

Bu uygulamanın çalışma prensibi çok basit olduğu için her yaştan kullanıcılar uygulamayı kolayca kullanabilir ve eğlenceli resimler oluşturabilir. Bu uygulamayı yüklerken, sosyal medya hesabınızda paylaşırken yada kullanırken herhangi bir sorun yaşar ve facebook müşteri hizmetlerine ulaşmak isterseniz önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz.