ipod_touch_5_colors

Apple Müzik Silme Suçundan Mahkemelik

Tech Kafa 05 Ara 2014 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple’ın 2007 – 2009 tarihleri arasında, iPod ürünündeki bazı müzikleri, kullanıcılara haber vermeden, düzenli olarak sildiği ortaya çıktı.

Bu hafta görülmeye başlanan bir davada Apple, rakiplerinden satın alınan ve Apple cihazlara indirilen müziklerin kullanıcıya hiç bir bilgi verilmeden zorla silinmesi ve kendi tekelini oluşturmaya çalışması suçuyla kürsüye çıkıyor.

Amazon gibi diğer platformlardan satın aldığınız bir müziği iPod‘unuza indirdiğinizde cihaz bunu tespit edip sizi iPod‘u tekrar başlatmaya zorluyor. Bunu gerçekleştirdiğinizde ise diğer platformlardan indirdiğiniz müziklerinizi silmiş oluyor.

Apple ise bu önlemlerin kayıt şirketleri ile yapılan anlaşmaları korumak amacıyla alındığını söylüyor. Apple güvenlik bölümü başı Augustin Ferrugia ise iPod‘ları iTunes‘a ait olmayan müziklerden uzak tutarak kullanıcıları hackerlardan ve zararlı içerikten koruduklarını savundu.

Kullanıcıların aldığı hata mesajlarının neden daha fazla bilgi vermediği konusunda ise “kullanıcıların kafasını daha fazla karıştırmak istemedikleri” savunması yapıldı.

Şu an görülen davada Apple‘a 350 milyon dolar civarında bir para cezası isteniyor. Fakat dijital pazarı tekel haline getirmeye çalışmak suçu da eklenir ve Apple suçlu bulunursa 1 milyar dolar gibi yüksek cezalar ödeyebilir.

 

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
1454344487_heathrow-capsule-car
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
indir
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
ön görsel
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
the-playstation-vr-content-at-paris-games-week-should-make-everyone-excited-136401337823403901-151028142022
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir