Apple Pay Avrupa’ya ve Türkiye’ye Geliyor

Tech Kafa 20 Ara 2014 Haberler  0

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple‘ın yakın zamanda iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile beraber haberini verdiği ödeme sistemi olan Apple Pay ABD’de kullanıma sunulmuştu, şimdi de Avrupa ve Türkiye’ye geliyor. Teknoloji devi Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerini geçtiğimiz Eylül ayında duyurduktan sonra Apple Pay adlı süper hızlı ödeme sistemini Ekim ayında ABD’de kullanıcıların hizmetine sunmuştu. NFC (Near Field Communication Technologies – Yakın Alan İletişim Teknolojisi) ile Kredi kartlarını ortak bir paydada buluşturan Apple Pay, Touch ID özelliği ile beraber iPhone ve Apple Watch cihazlarınızı oldukça güvenli ve hızlı bir kredi kartına dönüştürüyordu.

apple pay2

facebook müşteri hizmetleri

iClarified platformu kaynaklı bazı söylentilere göre Apple Pay ABD dışında farklı ülkelere yayılmaya başlıyor ve Apple şirketi Apple Pay pozisyonunda çalışacak yeni takım arkadaşları arıyor. Apple Pay’de çalışacak bu yeni takım arkadaşlarının Londra merkezli çalışacağı ve Avrupa (Türkiye de dahil), Orta Doğu, Hindisyan ve Afrika bölgelerini kontrol edecekleri gelen bilgiler arasında.

apple pay3

Sizin de bildiğiniz gibi Visa, Apple Pay‘in Avrupa’da da uygulanabilir olacağını söylemiş fakat kesin bir tarih vermemişti. Türkiye’ye ne zaman geleceği şu an hala tartışma konusu, ancak Apple Pay hızlı ödeme teknolojisinin 2015 yılı ortalarında Türkiye’ye geleceği de tahminler arasında bulunuyor.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler