Apple Yeni Nesil 12 MP Cihazlarını Hazırlıyor

15 May 2015 Apple  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple ürettiği iphone cihazlarda değişikliğe gidiyor diyebiliriz. iPhone cihazlarında 12 megapiksel çözünürlüğünde kamera sensörleri kullanacak.Apple bildiğiniz üzere son birkaç iPhone modelinde 8 MP çözünürlüğünde kamera kullanıyordu. Görünüşe göre şirket bu kamera çözünürlüğünden vazgeçip, yeni nesil iphoneları için 12 megapiksellik sensörler kullanacağı ögrenildi.

Artık apple yeni ürünlerini rekabetten geri çekere üretmeye başlıyor. En son ki değişiklikleri cihazlarında kullandığı 1 GB RAM yerine artık 4 GB RAM‘e ve 20 megapikselli android cihazları çıktığı için o akıma doğru gittiği gözüküyor. Özellikle 1 GB RAM’den vazgeçip 2 GB RAM’e geçiş süreciyle ilgili değişimdeki farklılıklar mevcut. Ancak asıl rekabet Android işletim sistemini kullanan üretici firmalar arasında yaşanıyor. Yani Android platformunu kullananan birçok üreticinin cihazlarında göz boyamadan öteye geçemeyen yüksek donanım özelliklerini kullanması Apple için sorun teşkil etmiyor.

Apple cihazlarında yüksek donanımsal özelliklere veya yüksek RAM’e ihtiyaç duymamasının sebeplerinden biri stabilize çalışan İOS işletim sistemi kullanmasından dolayı. Apple özellikle megapiksel rakamını abartmadan cihazlarını üretmeye devam ediyor. Piyasadaki bir 23 megapiksel kamerası olan cihaz 12 megapiksel iphone cihazdan daha iyi bir kameraya sahip oluyor diyemeyiz. Apple’ın rakiplerine göre rakamsal olarak düşük seviyede donanım özelliklerini cihazlarında barındırması bir yana şirketin rekabetten önce kulllanıcıya verdiği önemle bu safhaya geldiğini söyleyebiliriz. Bakalım apple yeni nesil İphone cihazları ile piyasadaki yerinde oynama veya değişiklik olacakmı. Diğer yandan kamera performansı olarak da artış bekleniyor.

teknoloji hattı
Etiketler:,
iTunes Apple Music Playlist Nasıl Kullanılır
iPhone 7 Hard Reset
İos 10 güncelleme ve yükseltme nasıl yapılır
whatsapp reklamlarını kaldırma ios apple

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir