zenfone-2-windows-7

Asus ZenFone 2’ye Windows 7 Kurdular

10 Tem 2015 Android  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Asus firmasının masaüstü ve dizüstü bilgisayar alanında ne kadar iyi ve gelişmiş olduğunu şüphesiz ki hepimiz biliyoruz. Kısa süre önce akıllı cep telefonu piyasasına giren Asus firmasının sağlamlığına bazı arkadaşlarımız çok güvenmiş ve güvenmekle kalmayıp “Asus abi bu bilgisayarı Windows kaldırıyorsa telefonu da kaldırır” diyerek  Asus ZenFone 2 de Windows 7 işletim sistemini kurup çalıştırmışlar.

 

Asus’un piyasaya çıkarırken en umut beslediği ürünü olan ZenFone 2, bildiğiniz üzere Android 5.0 Lollipop işletim sistemini bünyesinde barındırıyor. Fakat daha yenide söylediğimiz üzere XDA’nın kıdemlilerinden olan Ycavan isimli bir Asus kullanıcısı, ZenFone 2’nin Windows 7 ile intizamlı bir şekilde çalışmasını başarı ile sağladı.

Intel Atom çipi yardımıyla bunu gerçekleştirebilen kullanıcı, teorik olarak ZenFone 2’nin Windows 8 ya da 10’la çalışabileceğinin mümkün olduğunu kesinlikle iddia ediyor.

Sanki çok ama çok basit bir şeymiş gibi söz ediyoruz ama Android cihazın Windows’la başlatılması hiçte kolay bir iş değil. Bunun için bootloader kilidini açmaya, spesiyal bir atom çekirdeği flaşa, SD kartın parçalara bölünmesine ve bir sıra özel uç komutlarının girilmesine ihtiyacınız var. Bu işlemleri yaptıktan sonra akabinde yeni akıllı telefon üstünde Ycavan’ın yaptığı kabil Windows’un önceki sürümlerini çalıştırmanız ihtimali doğabiliyor.

İşte Ycavan’in Asus Zenfone 2’ye Windows 7 kurma evresi;

teknoloji hattı
Etiketler:, ,
yandex-navigasyon-nedir-nasil-kullanilir_1
Yandex.Navigasyon nedir nasıl kullanılır
twitter2
Twitter uygulaması APK indir
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
S Health - Sağlık Uygulaması indir
S Health – Sağlık Uygulaması indir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir