Beyin Makinesi İle Beyin Kontrol Edilecek

21 Oca 2016 Teknoloji  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

ABD’nin savunma teknolojileri alanında faaliyet gösteren araştırma kurumu DARPA, insan vücuduna ekleyeceği cihazlar sayesinde beyindeki nöronlarla iletişim kurmayı mümkün kılacak.

ABD’nin savunma bakanlığına bağlı dev araştırma kurumu DARPA çok önemli bir teknoloji üzerinde çalıştığını resmen duyurdu.DARPA’nın açıklamasına göre kurum “brain-machine interfaces” (Beyin-makine arayüzü) (BMI) ismini verdiği yeni bir teknolojiyi hayata geçirmek üzere. BMI, insan beynine eklenecek bir cihaz ile dijital cihazları beyin vasıtasıyla kontrol etmeyi mümkün kılıyor. Daha anlaşılır bir örnek vermek gerekirse, beyine yerleştirilecek küçük bir cihaz, akıllı telefon ile iletişim kurarak, kullanıcının sadece düşünerek kontak listesindeki kişileri aramasını, uygulamaları çalıştırmasını sağlayacak.

Söz konsu cihaz, DARPA’nın uzun süredir üzerinde çalıştığı Neural Engineering System Design (NESD) projesinin bir parçası olarak geliştiriliyor. Cihazın temel işlevi ise nöronlar arasındaki kimyasal sinyalleri dijital sinyallere çevirmek olacak.

teknoloji hattı
Etiketler:
GoPro Hero 4 ses problemine çözüm
Flight Radar24 uçak takip sistemi
BlackBerry Hamburg Teknik Özellikleri Nasıl Olacak ?
Dünyanın İlk Bükülebilir Telefonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir