chain-of-food

Bir Sanatçı Bir Yılda Yediği Her Şeyin Heykelini Yaptı

03 Tem 2015 İnternet  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dünyada “sanat” kelimesinin anlamı çok değişti. Bilmiyoruz aranızda sanat tarihi ile ilgili olanlar var mıdır ama sanatın geçtiğimiz yıllar, hatta yüzyıllar içerisinde daha sürreal bir hale büründüğü apaçık ortada. Bunun örneklerinden biri de İsrailli sanatçı Itamar Gilboa’nın “Besin Zinciri” projesi.

Bir yıl içinde yediği her şeyin heykelini yaparak onları arşivleyen Gilboa, bu projeye Tel Aviv’den Amsterdam’a taşındığında başlamış ve orada geçinmek için yaptığı diyet ona ilham kaynağı olmuş. İlk başlarda humus, sebze ve zeytin gibi klasik Orta Doğu yiyecekleri ile beslenen Gilboa’nın yavaş yavaş Amsterdam’ın hayat biçimine alışarak Amsterdam’a özgü yemekleri tatmasıyla başlayan bu proje insanın kültürel değişiminin hayatının temeline etkisini gözlemlemek için yapılmış.

Yediği her şeyin herhangi bir uygulama vs. kullanmaksızın, yalnızca kağıt ve kalem ile kaydını tutan Gilboa, bir sene boyunca hiçbir şekilde diğer sayfalara bakmadan bu rutine devam etmiş.

Bir yılın sonunda yediği her şeyin ağırlık ve boyutunu hesaplayarak onları heykele dönüştüren sanatçı, sergisini bembeyaz bir süpermarket görünümünde hazırlayarak sergisine gelenlerin ilgisini çekmeye başardı.

Bu sırada Gilboa’nın yediği her şeyin toplam listesi de oldukça ilginç. Listeye göre Itamar Gilboa bir yılda 215 şişe şarap, 133 salatalık, 567 dilim ekmek, 155 limon, 32 galon diyet kola, 490 domates ve üç incir yemiş. Tabii bunlar sadece ortaya çıkan tarafı.

Dediğimiz gibi günümüzde her şey sanat niteliği taşıyabiliyor. Ortasından ince bir çizgi geçen bir tabloyu bile sanat statüsünde milyon dolara satabileceğiniz yeni düzende sizden bile sanatçı çıkabilir, bilemeyiz.

teknoloji hattı
Etiketler:
Avea Turkcell Vodofone internet bağlantı sorunu
Avea Turkcell Vodafone internet bağlantı sorunu
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
hiz testi nasil yapilir
İnternetin hızını ölçme
e devlet giris problemi
e-devlet çalışmıyor yada yavaş çalışıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir