volkswagen-carplay

CarPlay’li Volkswagen’ler Görücüye Çıkıyor

30 Tem 2015 Apple  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Gün geçtikçe her şeyin akıllısı çıkmaya başladı; akıllı telefon, akıllı çamaşır makinesi, akıllı koltuk, akıllı motosiklet… Bu “akıllı” akımı sonunda otomobillere de vurdu. Gün geçtikçe belli başlı şirketlerin otomobillerinde farklı teknolojik denemelerde bulunduğunu görüyoruz zaten, bu konuda Volkswagen ise ilk ciddi atağını yapmaya hazırlanıyor.

Apple ile anlaşan Volkswagen, iOS cihazınızı otomobilinize bağlamanızı sağlayan CarPlay sistemini içeren ilk otomobillerini görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Yapılan açıklamaya göre Volkswagen’in CarPlay sistemi ile gelecek ilk otomobili ise Volkswagen Golf R olacak.

Volkswagen’in yeni araç bağlantı sistemi Car-Net’in bir parçası olarak otomobillere bağlanacak olan CarPlay’in yer alacağı tek otomobil markası Volkswagen değil elbette. Ferrari, Porsche ve BMW gibi spor markaların yanı sıra Renault, Citroen ve Peugeot gibi daha “aile” sınıfı markalarda da bulunacak olan CarPlay, bu tip markaların belli başlı modellerinde yer alacak. Yani her otomobilde CarPlay özelliğini göremeyeceğiz.

Peki bu markaların belli başlı modellerini satın almadan da CarPlay’i kullanabilir misiniz? Evet. Şu anda CarPlay kit’leri her türlü otomobil için satışa sunulmuş halde. Ancak bu sistemlerden herhangi birini satın almak için en az 2700 lirayı gözden çıkarmanız gerekmekte. Yani otomobilinizi akıllı hale getirmek o kadar da ucuz değil anlayacağınız.

Akıllı otomobiller ve tüm eşyaların akıllı hale gelmesi konusunda siz ne düşünüyorsunuz. Görüşlerinizi yorumlardan ya da sosyal medya ağlarımızdan belirtmekten çekinmeyin.

teknoloji hattı
Etiketler:,
itunes-apple-music-playlist-nasil-kullanilir
iTunes Apple Music Playlist Nasıl Kullanılır
iphone-7-hard-reset
iPhone 7 Hard Reset
siri dil değiştirme
iOS 10 Siri Dil değiştirme
ios-10
İos 10 güncelleme ve yükseltme nasıl yapılır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir