iphone kaçakçısı

Çin’de iPhone Kaçakçılığı Had Safhada

Tech Kafa 18 Oca 2015 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

iPhone’lar Çin’de üretilmesine rağmen, Çin’de kullanım oranı çok düşük. Yani şöyle söyleyeyim, Çin Apple’ın mobil cihazlarını kendi ülkesinde üretmesine izin veriyor. Fakat iOS cihazları Çin’deki aşırı vergi yüzünden öyle pahalı ki pek kimse satın alamıyor. Son zamanlar bu fiyat farkının iyice artması ile Çin’de Apple kaçakçılığı oldukça rağbet görüyor. Yurt dışından alıp Çin’de satmak bile, Çin’de satılan iPhone’lardan çok daha karlı bir hale geliyor.

Bu durumda kaçakçıların en çok kullandığı yöntem de vücut zırhı olarak adlandırılan yöntem. Resimde de gördüğünüz üzere kaçakçılar elbiseleri altına cihazları bir zırh gibi bantlıyorlar ve vücutları üzerinde bir iPhone katmanı oluşturuyorlar. Resimde gördüğünüz yakalanan şahısın üzerinde ise toplamda 94 adet iPhone 6 Plus ve iPhone 6 var.

Gümrük memurlarının kaçakçının hareketinden şüphelenerek üstünü aradıklarında buldukları manzara gerçekten şaşırtıcı. Eğer 94 iPhone’u Çin’e sokmayı başarabilseydi kazandığı para ile bir ev alabilmesi mümkün olan kaçakçının, Gümrük Vergisi’inden kaçmak üzere cihazlar ile Çin’e girmeye çalışmasının cezası ise 2 milyon dolar ve 7 yıl hapis. Eğer kaçakçının 2 milyon dolar ödemeye yeterli parasal gücü yoksa ceza ömür boyu hapis oluyor.

Umarız ki bu vücut zırhı iPhone’lar yeni bir moda akımı yaratmaz.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir