2014 Sosyal Medya Günü

Evet, yanlış duymadınız. Bugün 2014 Sosyal Medya Günü. Anneler Günü, Sevgililer Günü derken hayatımızın büyük bir parçası olan sosyal medya için de neden özel bir gün olmasın?

Günden güne hayatımızın değişilmez bir parçası olan, işte, evde, tatilde nerede olursak olalım insanlarla iletişimimizi sağladığımız, dijital hayatımızı sürdürdüğümüz bir ortamın da senede bir gün kutlanılması o kadar saçma gelmiyor sanki.

Mashable‘ın konu ile ilgili içeriğinden alıntı yaparak siz de sosyal medya anılarınızı veya devasa gelişimi ile ilgili düşüncelerinizi dünya ile birlikte #SMDay hashtagi üzerinden paylaşabilirsiniz. Follower’ınız bol olsun 🙂

Facebook Home Bitti Mi?

Android cihazlarda sosyal medya deneyimine farklı bir akış getirmek için ortaya çıkarılan Facebook Home uygulaması, Google Play‘de indirilebilir durumda olmasına rağmen herhangi bir değişikliğin uzun süredir yapılmıyor olması nedeniyle Home ekibinin dağıtıldığı ve projenin kapandığı söylentilerini ortaya çıkardı.

İlk olarak HTC First ile başlayan bu yenilik çok heyecan verici olsa da beklenilen tepkiyi alamadı. Tepkinin beklenilen ölçüde olmaması ise Facebook‘un farklı projelere yönelmesini sağladı.

Home uygulamasının durumu ile ilgili son açıklamalarda orjinal ekibin dağıtılmasına rağmen Facebook Home için çalışan bir ekibin hala olduğu söylendi. Özellikle Slingshot ve Facebook Paper üzerine yoğunlaşan Facebook ekibinin Home ile ilgili gelişmelerini de eminiz ki çok yakında hep birlikte göreceğiz.