Google, Hangouts’tan SMS Alma Özelliğini Kaldırıyor

Google-Hangouts-logo

Geçen yıl Ekim’de gelen güncellemeyle Google Hangouts uygulamasına SMS yollayabilme özelliği gelmişti, hatırlarsınız. Basitçe uygulamadan hem SMS hem de Hangout mesajları yollamanıza yarıyordu. Bu özellik kullanılmaya devam edecek, merak etmeyin.

 

Fakat, Google mobil internetin yaygınlaşmadığı ülkeler için bir özellik daha eklemişti bu güncellemeyle Hangouts’a. Bu özellik de Hangouts hesabınıza telefon numaranızı girip, gelen mesajları SMS olarak almanıza yarıyordu. Yakın zamanda gayrıresmi Google OS bloğunun duyurduğu üzere bu özellik 2 Temmuz’dan itibaren kullanılamayacak. Henüz Google‘dan resmi bir açıklama yok.

Google, Songza’yı Satın Aldı

Songza

 

Müzik yayın servisi Songza, Google ile birleştiklerini resmi olarak duyurdu. Anlaşmaya göre geliştirmeler dışında ‘ani değişiklikler’ yapılmayacak. Yine de önemli bir değişim, Songza’nın gizlilik politikası ve servis koşullarının Google standartlarına uydurulması şeklinde geldi.

Satışın dedikoduları geçen hafta duyulmuştu zaten. Google’ın 15 milyon dolar teklif ettiği fısıltıları ilk önce haber sitesi NY Post‘ta başlamıştı.

Songza’yı diğer bir çok müzik sitesinden ayrı kılan şey, hava durumuna, günün saatine, bulunduğunuz yere ve hatta kullandığınız cihaza göre size bir çalma listesi sunması. Haliyle 5.5 milyon kullanıcıya ulaşması zor olmasa gerek.

Samsung, Galaxy S5’in Mini Versiyonunu Duyurdu

Galaxy S5 Mini
Galaxy S5 Mini

Geçtiğimiz günlerde Samsung, Galaxy S5‘in mini versiyonunun çıkacağını açıkladı. 4.5 inçlik S5 mini, özellik bakımından S5’le hemen hemen aynı, IP67 sertifikasyonlu ekranı, ultra güç tasarrufu modu, nabız göstergesi ve parmak izi okuyucusu mini’de de var.

Yine de boyutunun küçülmesi ile gelen bir kaç düşük özelliği yok değil. 4 çekirdekli 1.4 Ghz bir işlemciye -S5’te 2.5 Ghz-, 1.5 GB RAM’e -S5’te 2 GB- ve 8 megapiksel bir kameraya -S5’te 16 megapiksel- sahip mini.

S5 mini bu ay başı Rusya’da alıcısıyla buluşacak. Samsung S5 mini’nin tüm dünyada satışa çıkması için de planları olduğunu söyledi. Fiyatı hakkında henüz detay olmasa da 855$’dan yüksek olması beklenmiyor.