TAG Heuer Smartwatch 1.400 Dolar

Ünlü saat markası TAG Heuer, Apple‘ın millete verdiği gaza kapılıp kendi akıllı saatini duyurdu, ayrıca yakın zamanda bu ilk saatinin fiyatını da açıkladı. Gelen açıklamaya göre TAG Heuer Smartwatch 1.400 dolar fiyat etiketiyle çıkış yapacak.

Aslına bakarsanız bu çok şaşırtıcı bir durum değil, zira zaten TAG Heuer saatleri oldukça pahalı ve lüks saatler. Neyse, saate dönecek olursak; gelen söylentilere göre saatin pil ömrü 40 saate kadar çıkıyor. Android Wear işletim sistemi ile çalışacak olan saatin bileşenleri için şirket Intel ile anlaşmış durumda. Ayrıca saat TAG Heuer‘in (ve diğer saatlerin) anavatanı İsviçre‘de üretilecek. Aynı şirketin Carrera modeli ile benzerlikler taşıyacağı belirtilen saatin bu senenin sonbahar aylarında satışa sunulması bekleniyor. TAG Heuer’in CEO’su Jean-Claude BiverApple’ı Apple Watch’un yüksek satışından ötürü desteklediklerini ve kullanıcıların TAG Heuer’in ilk akıllı saatine de ilgi duyacağını belirtti.

PowerCube Çoklu Priz İncelemesi

PowerCube

allocacoc firması tarafından çıkarılan Powercube bir çoklu priz. Ancak birçok çoklu prizin aksine reddot tasarım ödülü almış, ilginç bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor.

İki farklı model olarak sunulan Powercube, piyasadaki çoklu prizlerin aksine gerek tasarım gerekse hayatı kolaylaştırmasıyla bir adım öne geçiyor. Hemen hemen her ortamda kullanabileceğiniz estetik tasarımı ile dikkat çeken modeller priz deyince aklımızda oluşan karışıklık ve saklanması gereken şey algısını da kırmayı başarıyor.

Peki PowerCube çoklu prizlerini bu kadar ilginç yapan özellikleri neler? İki modeli de inceleyerek anlatmaya çalışalım.

İki farklı model olarak sunulan PowerCube‘u, her yanı prizli olan ve usb bağlantısı bulunan olarak ikiye ayırmak yanlış olmaz diye düşünüyoruz. Özellikle artan akıllı telefon kullanımı ile priz ve usb arayışı içerisinde olan insanlar olarak USB duyunca biraz daha dikkat kesildiğinizi fark eder gibiyiz.

Küp bir tasarıma sahip olan PowerCube prizlerin bir yüzü priz bağlantısı olarak ayrılmış. Kalan 5 yüzden birinde 2 adet USB çıkışı ve toplamda 4 adet priz bulunuyor. Bu anlamda hem ev içerisinde hemde ofis yaşantısında artan priz ve USB ihtiyacını yer kaplamayan tasarımı ile PowerCube hayat kurtarıyor.

powercube-2

Diğer model olarak karşımıza çıkan cihazda ise 5 yüzün tamamı priz ile kaplı. Benzer birçok markanın aynı tasarımsal şekle sahip prizleri olsa da allocacoc ürünleri tasarım olarak kesinlikle bir adım öne geçiyor diyebiliriz.

PowerCube modelleri elbette ki sadece iki tasarım ile bitmiyor. USB‘siz model içerisinde özellikle ev içerisinde kullanımı oldukça kullanışlı olduğumuz uzaktan kumandalı priz bulunuyor. İlk bakışta çok fazla işlevi yok gibi gözükse de üzerinde bulunan bulunan buton ve ayrı olarak kutusundan çıkan açıp kapama butonu ile kullanmadığınız ürünlerin elektriği tek tuş ile kesmek mümkün oluyor.

PowerCube Kullanım Alanları

Yukarıda da değindiğimiz gibi allocacoc ürünlerini normal prizlerle karşılaştırmak çok da doğru olmaz. Kullanım kolaylığının her daim ön planda tutulduğu PowerCube prizleri hayatınızın her alanında kullanmak mümkün. Firma priz ihtiyacının önemini anlamış ve kullanımı kolaylaştırmak istemiş olacak ki kutu içeriğinde dilediğiniz yere monte etmeniz için bir de aparat çıkıyor.

Yapıştırılabilir ve kolay çıkarılabilir yapısıyla hemen hemen her yüzeye monte edebileceğiniz bu aparat ile birlikte priz ve USB kullanımına yoğun ihtiyaç duyduğunuz noktalarda rahatlıkla kullanmak mümkün oluyor. Örnek vermek gerekirse ben masamın altına monte ettiğim PowerCube ile hem bilgisayarımı hemde akıllı telefonumun elektrik ihtiyacını çok rahat bir şekilde karşılıyorum.

Etrafa yayılmış prizlerdense böyle bir tasarım ile bu ürünü kullanmak hem daha rahat hemde keyifli oluyor. Allocacoc firması ve PowerCube hakkında daha fazla bilgi almak için internet sitelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Allocacoc Resmi İnternet Sitesi İçin Buraya Tıklayın

Yooka-Laylee Karakterleri Belli Oldu

Nintendo 64‘ün efsane yapımlarından Banjo-Kazooie‘nin ruhani devamı olarak yapılan 3D platform oyunu Yooka-Laylee karakterleri sonunda kendini gösterdi.

 

Karakterler aynı zamanda oyuna ismini veren faktörler; Yooka bukalemun, Laylee ise yarasa karakterin isimleri. Tıpkı esinlendiği oyun Banjo-Kazooie‘de olduğu gibi bir isim benzerliği var. Karakterlerin yaratıcısı da Banjo-Kazooie‘nin baş karakterleri ve Donkey Kong Country karakterleri gibi Nintendo‘nun ikonik oyunlarından bazılarının karakter tasarımını yapmış olan Steve Mayles.

Gelelim karakterlerin özelliklerine. Yooka, yani bukalemun karakterimiz diliyle belli cisimlere tutunup sarkabiliyorken Laylee ise Yooka‘nın kollarından tutarak belli bir müddet havada süzülmesine yardımcı oluyor. Yani kelimenin tam anlamıyla bu oyun Banjo-Kazooie, sadece karakterler ve dünya farklı. İki karakter olsa bile bu iki karakteri de tek kişi yönetebiliyor, yani co-op beklemeyin.

Karakterlerin tasarımı ise şöyle;yooka-laylee-karakterleri

Daha önce Project Ukulele ismiyle anılan Yooka-Laylee Playtonic Games‘in ilk oyunu. Bu stüdyonun adını duymamış olmanız gayet normal, çünkü stüdyo daha çok yeni. 90’lar ve 2000’lerin başı, yani Nintendo ile çalıştıkları dönemdeki profesyonel isimlerin Rare‘dan ayrılmasıyla kurulan şirket şu an için bağımsız durumda.

Oyun için henüz bir çıkış tarihi, ya da fiyat, ya da onun gibi bir şey açıklanmış değil. Çünkü oyun henüz Kickstarter’da bile değil. 1 Mayıs‘tan itibaren Kickstarter‘a eklenecek olan oyunun destekçileri oyunu çıktığı dönemde 15 dolar karşılığında satın alabilecek. Ayrıca destek parasına göre oyunun soundtrack albümü, artbook ve “64-bit” versiyonu düşünülüyor ki 64-bit ismi stüdyo çalışanlarının N64 dönemine bir gönderme yapmak için konulmuş.

Eğer Kickstarter kampanyası başarılı olursa Yooka-Laylee Windows, Mac, PS4, XBOX One ve Wii U için çıkış yapacak. Tabii böyle bir stüdyonun yapacağı oyunun başarısız olması mümkün mü? Onu bilemeyiz.

Dead Island 2 Ertelendi

İlk olarak E3 2014‘de duyurulan, Yager Development tarafından geliştirilen ve Deep Silver tarafından dağıtılacak olan Dead Island 2 ertelendi.

Normalde çıkış tarihi olarak 2015’in ilkbaharı, yani tam şu an içinde bulunduğumuz zamanlar olarak gösterilen Dead Island 2‘nin geliştiricilerinin attığı tweet’e göre oyunun 2016‘ya ertelendiği açıklandı.

Geliştirici ekibin Dead Island 2‘nin ertelenmesi ile ilgili yaptığı açıklama şöyle;

“Kendimizi tek büyük bir amaca odakladık, o da Dead Island serisini bir üst seviyeye taşıyacak bir devam oyunuydu. Hayranların bir Dead Island oyununda sevdiği her şeyi birleştirmek istedik; oynanabilecek bir çok karakter, co-op oynanış ve cennet gibi bir adayı zombi mezbahasına çevirmek ve bunu yaparken tonla dövüş ve silah seçeneği sunmak…

Ve bunların hepsini 2015’e kadar yetiştirmek istedik. Oyuna alıcı gözüyle uzunca baktık ve odaklanığımız amaca tam olarak ulaşamadığımıza karar verdik. Bu yüzden maalesef Dead Island 2’yi 2016’ya erteleme kararı aldık.

Şu anda tamamen oyunu geliştirmeye odaklanmış durumdayız ve yeni bilgileri gelecek dönemlerde sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Bu haberle hayranlarımızı hayal kırıklığına uğrattığımızın farkındayız, ama Dead Island 2’ye biraz daha zaman verirseniz  sonuç olarak herkesin daha iyi bir oyunlar karşılaşacağından emin olabilirsiniz.”

Bu haberle beraber ertelenen oyunlar listesine bir üye daha katılıyor. Yeni nesil nasıl geldi bilmiyoruz, ama geliştiriciler hala yeni nesil kavramına tam alışamamış gibi görünüyor. Nasıl 2014’te 2015’e ertelenen bir sürü oyunla karşılaştıysak bu yıl da seneye ertelenecek bolca oyunla karşılaşacağız gibi. Umarız Yager Spec Ops: The Line ile yaptığını Dead Island 2 ile de yapmayı başarır.

 

HoloLens İçin Yeni Bilgiler Geldi

Geçtiğimiz Ocak ayında duyurulan HoloLens için Microsoft Build 2015 kapsamında düzenlenen konferansta yeni bilgiler geldi.

Diğer VR gözlüklerinden farklı olarak Augmented Reality ve hologram teknolojilerini de içeren HoloLens, Holografik İşlemci Birimi isimli bir yongayla çalışıyor ve Windows 10 ile entegre çalışabiliyor. Windows 10‘daki çoğu uygulamayla çalışan HoloLens interaktif sanal objeleri kullanıcının gözleri önüne seriyor ve onlarla etkileşime geçebiliyor.

HoloLens‘in diğer özelliklerinden bazıları ise yüksek çözünürlüklü, ses destekli, kablosuz ve özel gövdesiyle hemen hemen herkesin kafasına rahatlıkla oturabiliyor olması. Build 2015‘te söylendiği üzere Disney, Autodesk, Sketchfab ve hatta NASA gibi firmalar ortaklığında gelecekte yayınlanması beklenen bir çok uygulama için destek sağlanıyor.

Microsoft Edge Ön İncelemesi 

Oculus Rift, Project Morpheus ve HTC Vive gibi rakiplerinin aksine sadece oyun odaklı çalışmayan; bilim, eğitim ve tasarım için de destek sağlayan Microsoft HoloLens için hala resmi kaynaklardan bir fiyat ya da çıkış tarihi bilgisi yok. İlerleyen zamanlarda cihaz hakkında gelen yeni bilgileri yine sitemizde yayınlamaya devam edeceğiz.

The Witcher Serisi Devam Edecek

Bilindiği gibi The Witcher 3: Wild Hunt Geralt of Rivia üçlemesinin son oyunu olacak. Ancak CD Projekt RED’in son açıklamasına göre The Witcher serisi yeni oyunlarla zenginleşmeye devam edecek.

IGN’e verdiği röportajda CD Projekt Red’in baş senaristlerinden Jakub Szamalek; her iyi hikayenin bir sonu olması gerektiğini, Geralt’ın harika bir macera yaşadığını ancak zaten uzun ve karmaşık olan efsane için bir son düşünmenin iyi bir nokta olacağını belirtti. Szamalek’in sözlerinin devamı ise şöyle;

“Geralt, yolculuğunun sonuna ulaştı. The Withcer evreni; bir sürü NPC, karakter ve mekanla dolu devasa bir alan. Yani bir noktada bu evrene geri dönebiliriz ancak Geralt’ın emekliliğinin tadını çıkarmasının ve bizim de yeni bir şeyler denememizin uygun olacağını düşünüyoruz.”

Szamalek ayrıca The Witcher 3: The Wild Hunt’ın serinin bir önceki oyunu olan The Witcher 2: Assassins of Kings’e göre daha çeşitli sonları olacağını da dile getirdi ve oyun için gelecek ek paketlerin ise oyunun bitiminden sonraki zaman diliminde geçmeyeceğini söyledi.

The Witcher serisi ilk kez 2007’de bilgisayara özel olarak çıkan ilk oyunla beraber başlamıştı. Andrzej Sapkowski’nin Wiedzmin adlı hikayelerinin temellerini baz alarak uyarlanan seri iki oyun ve bir ek paket içeriyor. Serinin şimdilik son oyunu olan The Witcher 3: Wild Hunt ise 19 Mayıs’ta PC, XBOX One ve PS4 için çıkış yapacak.

Microsoft Edge Ön İncelemesi

Microsoft’un hazırladığı yeni tarayıcısı olan Microsoft Edge ön incelemesi yapıldı. Windows 10 ile internet explorer yerine geçecek yeni tarayıcı Spartan merak ediliyordu. Fakat gelen yeni haberlere göre yeni tarayıcı adı Spartan değil Microsoft Edge olacak. Microsoft Edge ön incelemesi ile bazı özelliklerinden bahsedeceğiz. Yeni tarayıcı önemli özellikler taşıyacak. Microsoft Edge’i diğer tarayıcılardan ayıran en büyük özelliklerden biri olan ise minimalist olması. Arayüz oldukça temiz, sade ve kullanışlı olması kullanıcılar tarafından sevilecek gibi duruyor.

1

Microsoft Edge ön incelemesi bu kadarla bitmiyor. Windows 10 ile gelecek Microsoft Edge’deki kontrol sekmeleri Google Chrome’da olduğu gibi sağ üst köşede olacak. Sayfayı favorilerinize eklemek için yıldız simgesine tıklamanız yeterli olacak. Ayrıca Safari’den tanıtıdığımız okuma listesi tarzında bir özellik Microsoft Edge özellikleri arasında olacak.

2

Microsoft Edge ön incelemesi konumuza devam edelim. Okuma listesi tasarımsal açıdan oldukça hoş ve kullanışlı. Açtığınız internet sayfasındaki istediğiniz yere inip bir yeri seçtiğinizde okuma simgesine basıp okuyucuyu açabilirsiniz. Sade bir tasarıma sahip bu okuyucu arka planını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Microsoft Edge ön incelemesi bölümündeki en çok sevilen kısım sanırım mürekkep özelliği olmuştur. Bu özellik sayesinde Microsoft Surface benzeri cihazlarda işe yarayan bu özellik parmağınızı kalem gibi kullanarak çizim ve işaretleme yapabilirsiniz.

3

Cortana Microsoft Edge ön incelemesi konumuzda da yerini buldu. Kişisel asistan olarak sorularınaza cevaplar verebiliyor. Çeşitli ayarlar yapılarak, Cortana üzerinde bazı basit değişiklikler yapabiliyorsunuz. Örneğin sesli cevaplar vermesine izin verebiliyorsunuz ya da bu özelliği kapatabiliyorsunuz. Bing, Cortana ile birlikte geri dönüş yapıyor ve ister klavye ile ister ses kontrolü ile arama yapabiliyor. Windows 10 bu yaz resmi olarak, Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde sunulacak. Yayınlanan bu tarayıcı Windows 10 kullanımını hızlı arttırma yöntemlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

8GB Ram’li Nubia Z9 Özellikleri

6 Mayıs’ta ZTE’nin yeni amiral gemisi duyurulması bekleniyor. Gelen sızıntılar ve ciddi iddiaalara göre Nubia Z9, 3.5 Ghz hızında 8 çekirdekli işlemci ve 8 GB RAM ile gelmesi bekleniyor. Çin firmaları son yıllarda akıllı telefon piyasasında hızlı çıkışlarına devam ediyor. En son olarak ZTE firması Nubia Z9 Max ve Z9 mini modellerini duyurmuştu. Uzun zaman sessizliğini bozup Nubia Z9 isimli yeni amiral gemisini duyurmaya hazırlanıyor. Nubia Z9 özellikleri neler olacak göreceğiz. Tanıtım tarihi 9 Mayıs olarak bekleniyor. Piyasadaki rakipleri arasında yerini alacakmı göreceğiz.

Çok Yüksek Donanım

Tenaa sertifikası ile su yüzüne çıkan bu cihaz abartılı donanımsal özellikleri ile geliyor. Nubia Z9 özellikleri iddialara göre 3.5 Ghz hızında 8 çekirdekli bir işlemci ve 8 GB RAM kullanılacak. Ortaya çıkan diğer Nubia Z9 özellikleri ise 5.15 inçlik bir Full HD ekran kullanılacağı yönünde, telefon ultra ince ekran ve çerçeve ile gelecek. Gördüğünüz gibi Nubia Z9 özellikleri bu kadar yüksek iken tabi önceki modelleri gibi Android 5.0 işletim sistemi ve ZTE’nin yeni tasarım arayüzü ile geliyor.

Nubia Z9 özellikleri yüksek performanslı ve piyasadaki ilk 8 GB RAM’e sahip bir cihaz olarak duruyor. Nubia Z9 hakkında paylaşılanlar arasında 5.15 inç, ince çerçeveye sahip olsa bile 180 gr ağırlıgında olduğunu söylemeliyiz. Fakat inceliğine göre ağırlıgının fazla olduğunu söylemekte fayda var. Nubia Z9 özellikleri bundan ibaret değil kamera konusuna bakarsak arka kamera olarak 16 Megapiksel ve ön kamera 8 megapiksel, 3000 mAh‘de batarya ile geliyor.

Nubia Z9 özellikleri hakkında sızdırılanlar ve paylaşınlanlar şuanlık bu kadar, bizde değerlendirirsek bir akıllı cihaz için 8GB ram’in fazla olduğunu ayrıca gereksiz olduğunu söylemeliyiz. Bu ay içerisinde duyurulması beklenen cihazın ortaya çıkan AnTuTu testi ve bazı görselleriyle hem tasarım anlamında nasıl bir cihaz olduğunu, hem de test detaylarıyla gücünü ve donanımsal özelliklerini öğrenmiş oluyoruz.

Windows 10’a Android ve İOS Uygulamaları

Android ve ios işletim sistemlerdeki Store’daki uygulamaların popülerliğini ve kalitesini herkez biliyor. Bu konuda geri kalan Windows, Windows 10 sürümünde Android ve İOS uygulamaları geliyor. Geliştirmede sıkıntı yaşayan windows 10 cihazlarda android ve İOS uygulamalarını göreceğiz. Microsoft’un en büyük sıkıntısı haline gelen uygulama sorunu windows 10 ile çözülecek gibi duruyor.

Build 2015 konferası kapsamında yapılan açıklamalar dahilinde Windows 10’a Android ve İOS uygulamaları geliyor. Tabi geliştiricilerinde bazı çalışmalar üzerinde yoğunlaşmaları gerekecek. Windows 10’a Android ve İOS uygulamaları geliyor tabiki stabilize sorunları olacakmı hep beraber göreceğiz. Build 2015 kapsamındaki açıklamalara göre Microsoft, Visual Studio yazılımı ile bazı araçlar ekledi ve bu araçlar geliştiricilerin işini dahada kolaylaştıracak.

Windows 10’a Android ve İOS uygulamaları yapımında Visual Studio‘ya gelen yeni araçla birlikte yapılan açıklamada Objective C, İOS ve Java android dilleri için geliştirilen uygulamalar kolay bir şekilde windows 10 cihazlara entegre edilebilecek. Windows 10 Android ve İOS uygulamaları ne kadar düzgün çalışacak ve sistemde sorunlar yaratacakmı göreceğiz.

Örnek Candy Crush Saga

Microsoft Windows 10’a Android ve İOS uygulamaları çalışmaları yaparken örnek olarak Candy Crush’u gösterdi. King‘in geliştiridiği bu oyun aslında İOS için geliştirilmişti. Oyun portlanarak Windows phone için yayınlandı. Windows 10’a Android ve İOS uygulamaları için yararlı olacakmı görececeğiz. Microsoft‘un attığı bu adımdan sonra, şimdi de işler geliştiricilere düşüyor. Bakalım Android ve iOS’te uygulamaları olan geliştiriciler, işleri bu kadar kolaylaştıktan sonra, Windows 10‘a Android ve İOS uygulamaları bölümünü getirebilecekmi.

Orcs Must Die Unchained Beta Key Dağıtıyoruz

Orc Must Die Unchained Beta Key

Gameforge’un isim yapmış serisi Orcs Must Die Unchained betanın 2. turuna geçti. Orc Must Die serisi severlerin merakla beklediği detayları da daha önce sitemizde paylaşmıştık.

Gameforge tarafından bize gönderilen 100 adet Orcs Must Die Unchained Beta Key ‘i çekilişsiz direk olarak aşağıdaki işlemleri yapan ilk 100 kişiye ücretsiz olarak gönderiyoruz. Orcs Must Die Unchained Beta Key dağıtımları kampanya 100 kişiye ulaştığında sonuçlanacak ve katılan kişilere aşağıdaki formda verdikleri mail adresleri üzerinden gönderilecektir.

Orcs Must Die Unchained Beta Key Nasıl Alırım?

1. Facebook sayfamızı beğenin.

2. Facebook’ta paylaştığımız ve  ulaşabileceğiniz gönderimizi beğenip paylaşın.

3. Kodları gönderebilmemiz için aşağıdaki formu doldurun.

Kampanya bitiminde otomatik olarak ilk 100 kişiye formda verdikleri mail adresleri üzerinden beta keyler gönderilecektir.

— KAMPANYA SONA ERMİŞTİR —

HTC One M8 Android 5.1 Güncellemesi Geliyor

Akıllı telefonlarda android güncellemeleri devam ederken bir güncellemede HTC cephesinden geldi. HTC One M8 modelinde Android 5.1 lollipop ile Sense 7 arayüzünü getircek. Sense 7 arayüzü hakkında bazı detaylar ve özellikleri haberimizde. Android bir akıllı telefona sahipseniz en büyük şikayetiniz geç gelen güncellemelerdir diye düşünüyoruz.

HTC bu noktada birçok rakibinden önce davranarak Android 5.0 Lollipop güncellemesini birçok cihazına getiren markadır. HTC One M8, One M7, Desire Eye, Desire 816 modellerine güncelleme getiren HTC önümüzdeki haftalarda Desire 820, One Mini 2, One Mini, One Max ve Butterfly modellerine Android 5.0 lollipop güncellemesi gelmeyecek.

Android 5.1 Güncellemesi Geliyor

HTC One M8 android 5.1 güncellemesi ise Mart ayında duyurulduktan sonra HTC 5.1 güncellemesini Htc One M8’e getirebilmek için çalışmalarını sürdürüyor. HTC One M8 android 5.1 güncellemesi beklenirken ilk olarak One M9’a Android 5.1 güncellemesi gelmesi bekleniyor.

Android 5.1 güncellemesi ile bir çok iyileştirme ve performans artışları ile bekleniyor. HTC One M8 android 5.1 güncellemesi One M9 modelinden hemen sonra gelmesi bekleniyor. Ayrıca HTC One M8 android 5.1 güncellemesi ile arayüzde de değişiklik olacak ve M8 Sense 7 ile gelecek. HTC One M8 android 5.1 güncellemesi Ağustos ayında HTC kullanıcılarına ulaşacak şeklinde twitterdan bildirildi.

One M9 satışlarında düşüş yaşanmaması için HTC One M8 android 5.1 güncellemesi biraz geciksede nihayetinde gelecek. Fakat One M7 modellerine Android 5.1 güncellemesi gelmeyecek. HTC One M8 android 5.1 güncellemesi gelmesinin ardından Butterfly ve Desire eye modellerine ve diğer üst modellere gelmeye devam edecek. Bakalım Ağustos ayında One M8 modeline gelecek Android 5.1 güncellemesi performans ve tasarım açısından neleri değiştirecek.

Batman Arkham Knight Season Pass Fiyatı

Batman Arkham serisinde merakla beklenen yeni oyunu Batman Arkham Knight Season Pass fiyatı duyuruldu. Paket içeriği ve tüm fiyat hakkında detaylar haberimizde. Warner Bros ve Rocksteady ile işbirliği ile geliştirilen oyun Batman Arkham Knight’ın Season Pass fiyatı ve Premium Edition fiyatları geçtiğimiz günlerde belli oldu. Batman Arkham serisinin en çok merak edilen yeni oyunu Premium edition için PC 79$ Xbox ve PS4 içinde 99$ olarak belirlenmiş.

Batman Arkham Knight Season Pass fiyatı oyunu merakla bekleyenlerin tepkisine neden oldu. Tepki konusu ise Season pass paketi içerisindeki ekstra olacak içerik fiyatı nedeni yüzünden. Batman Arkham Knight Season Pass fiyatı Warner Bros, Season Pass paketi için 40$ bir fiyat çıkardı. Oyun içi ekstra şeyler için bu fiyatın istenmesi oyuncular tarafından hoş karşılanmadı. Fiyatı fazla bulanlar isede Rocksteady ve WarnerBros‘a tepkilerini gösterdi.

Tepkiler üzerine Rocksteady, Season Pass paket içeriği hakkında şöyle bir açıklama geldi: Yeni düşmanlar, Batmobile için Legendary skin, değişik challenge haritalar ve farkı yarış pistleri. Batman Arkham Knight Season Pass fiyatı belli oldu peki Türkiye satış fiyatları nasıl olacak ? Satış fiyatları steam üzerinden sunuldu ve steam %10 ön sipariş bonusu sağlayarak standart oyun versiyonu için 99 TL yerine 89 TL gibi bir indirim yaptı.

Oyun için Season Pass paketi içinde Steam 59Tl gibi bir rakam belirledi. Oyun+Season Pass paket şeklinde ise 125 TL olarak steamda satışta. Ülkemizdeki döviz kurlarını göz önüne aldığımızda Steam’in belirlediği fiyatlar son derece uygun gözüküyor. Eğer Batman Arkham Knight’ı satın alma gibi bir düşünceniz varsa acele etmenizi öneririz. Zira Steam’in verdiği bu fiyatlar birkaç gün içinde enteresan bir ivme ile 179TL civarlarına da sıçrayabilir. Son olarak Batman Arkham Knight Season Pass fiyatı Türkiye için uygun bir fiyat diyebiliriz.

Konami’de İşler İyi Gitmiyor

Dünyanın en büyük video oyun şirketlerinden başta gelen Konami geçtiğimiz günlerdeki Silent Hills oyunun iptal olduğu üzerine bir kötü haber daha geldi detayları paylaştık. Konami özellikle bilgisayar, sağlık ve bilgisayar oyunları platformlarında ve birçok yerde popülerliğini sürdürüyor. Fakat video oyun kısmında işler hiçde iyi gidiyor diyemeyiz.

Geçtiğimiz gün Konami tarafından, yılın en çok beklenen ve merak uyandıran oyunu Silent Hills oyunun iptal edilmesi kullanıcılar tarafından hiçde iyi karşılanmadı. İptal sebebi olarak Konami, birçok oyunda başrol oynayan Hideo Kojima ile konami yollarını ayırdığını sebep olarak belirtti. Konami Slient Hills oyunun iptali ardından büyük markalardan biri olan Metal Gear serisindeki oyunlarda olan Kojima imzası ve logolarıda silinmiş durumda.

İptal haberinden hemen sonra bugün Konami’den geri adım geldi ve oyun piyasasında en önemli nokta New York Menkul Kıymetler Borsası’ndan çekilme kararı almasının ardından Amerika pazarından çekilmiş olduğunuda söyleyebiliriz. Fakat Londra ve Tokyo gibi büyük merkezlerde yatırımlarına devam edeceğinide söyleyelim.

Konami’nin NYMKB‘den çekilmesinin sonucunda halka açık bir firma olduğundan dolayı Amerika’da yapacak olduğu yatırımlardan geri dönüş alamayacak. Konami gibi yüksek seviye oyun firmalarının NYMKB‘de yer alamaları için 2 milyon dolardan başlayan yatırımlarda rakamlar ile bulunmaları gerekiyor. Ayrıca Eurogamer sitesi, Kojima ve del Toro’nun ardından aktör Norman Reedus‘un da Silent Hills ile olan bağının koptuğunu, çünkü Konami ile olan sözleşmesinin sona erdiğini bildirdi. Reedus, oyunda baş karakter olarak karşımıza çıkacaktı. Öte yandan, Eurogamer‘ın elde ettiği bilgilere bakılırsa Konami, Silent Hills’ı iptal etti, ama seriyi sonlandırmış değil. Aksine, önümüzdeki yıllarda yeni Silent Hill oyunlarıyla karşılaşmaya devam edeceğiz, ama bu oyundan yeni seri beklemeyiniz.

Burn It Down Oyun İncelemesi

Burn It Down Oyunu

Geçtiğimiz günlerde iOS platformu için çıkartılmış olan Burn It Down oyunu, korku öğeleriyle dolu keyifli bir mobil oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça basit bir arayüze ve oynanışa sahip olan oyunda hikayenin ilerleyişi için yapmanız gerekenler ise oyunun arayüzünden farklı olarak gitgide zorlaşıyor.

Birçok araç simülasyon oyunu ile bilinen Tapinator firması tarafından çıkarılan oyun, yapımcının diğer oyunlarından gerek konusu gerekse oynanış tarzı ile tamamen farklılık gösteriyor. Son dönemde artan sinir bozucu oyunlara ek olarak mobil korku oyunlarının da artışı firmanın gidişatını etkilemiş anlaşılan.

Burn It Down oyun hikayesi de arayüzü kadar basit duruyor ancak arkasında gizemi çözmek o kadar da kolay olmuyor. Bir yatak odasında başlayan oyun karakterimizin biricik aşkını bulamayışı ve arayışını kapsıyor. Birden uyandığında sevdiğini yanında bulamayan karakterimizin aşkını ararken, bunu kimin yaptığı veya nasıl kaybolduğu ile ilgili gizem perdesini de aralamaya çalışıyoruz.

Oyunun açıklama kısmında da aynı yukarıda bahsettiğimiz gibi bir giriş cümlesi mevcut. Sadece Appstore üzerinden bunu okuyunca o kadar etkili olmayan bu cümle, oyuna girip ilk müziği duymamız ile bizi etkisi altına almayı başarıyor.

Sizlerin de bildiği gibi gerek mobil gerekse diğer platformlarda korku oyunlarını korku oyunu yapan en önemli faktör ses efektleri ve müziklerdir. Tapinator firması bu konuda da güzel bir çalışma çıkararak mobil oyuncuları dahi korku ve gizem havasına sokabilecek bir atmosfer yakalamayı müzikler ile başarmış.

Tamamen siyah ve beyaz bir arayüzü sahip Burn It Down oyunu bu anlamda da korku ve gizem faktörünü bir nebze olsun artırmayı başarıyor. Boş vakitlerinizi geçirmek ve mobil platformlarda da farklı tatları denemeyi seven arkadaşların oyunu edinip denemelerini tavsiye ederiz.

Burn It Down oyunun şu anda yalnızda iOS platformunda bulunduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim. Oyun Android platformuna gelir mi henüz kesin bir bilgimiz yok ancak Tapinator firmasının diğer oyunlarının Android için çıktığı düşünülürse bu oyun da kısa süre içerisinde gelecektir diye tahmin ediyoruz.

Oyunu denemek isterseniz buradan indirebilirsiniz.

Son dönemde özellikle artışa geçen oyunlarla ilgili ufak tüyolar da vermeye devam ediyoruz. Yoğun istek üzerine rootlu ve rootsuz olarak bölüm geçme sağlayan aa hilesi ile ilgili yazımızın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.