World of Tanks PlayStation4 Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile birlikte Ps4 oyuncularını sevindirecek bir haberi sizler için hazırladık. Başlıktan da anladığınız gibi World of Tanks oyunu çok kısa zamanda sizlerle buluşacak. Bunu biz söylemiyoruz, oyun şirketi yaptığı açıklamada müjdeyi verdi.

World of Tanks PS4

Ayrıca oyunun PS4 platformunda yeni makine ve araçlarla oldukça dikkat çekeceğe benziyor. Oyunun ayrıca yaptığı duyuru ile birlikte diğer platformların aksine iki yeni harita ile Ps4 sevenlerin karşısına çıkacak.

World of Tanks PlayStation Fiyatı

World of Tanks

Siz bakmayın başlığımıza. Oyun kayıtlı tüm oyuncular için ücretsiz. Bu harika haber ile birlikte PlayStation4 oyuncularının dikkatini bir hayli fazla çekeceği kesin olan şirket böylece kullanıcılarını oyuna alıştıracak gibi gözüküyor.

Oyun yükseltmeleri için ise ek ücret ödemeniz gerekecek. Tüm oyunlar da olduğu gibi PS4 de bu konuda ayrıcalık tanımıyor. Bu kapsamda da oyunun ücretli sürümünü satın alan oyuncular bu yükseltmeleri ve geliştiricileri çok uygun fiyata alabilecekler.

Bilindiği gibi Online kayıtlı oyuncu sayısı ile oldukça dikkat çeken oyun özellikle Android sürümü ile kullanıcı sayısını katlayarak yelpazesini oldukça genişletmişti. Özellikle takımlar arası maç ve bireysel yeteneği de kapsayan oyun sağlam takipçileri ile hızla büyüyor. Tek eksiği PS4 platformu olan oyun bu eksikliğini de kısa sürede gidereceğini duyurarak beklentileri de boşa çıkarmamış oldu. Özellikle silahları ve canlı hedefleri ile müthiş heyecanla oynanan oyun ülkemizde de bir hayli fazla oynanmakta.

Winrar Güvenlik Açığı Bulundu

Winrar sıkıştırı program olma özelliğinin yanı sıra neredeyse tüm bilgisayarlar da kullanılan önemli bir programdır. Ayrıca programın yıllardır tercih edilmesinin en önemli sebebi ise güvenilir olması ve kalitesinin hiç tartışılmaması. Şimdiler de ise Winrar ciddi tehlike ile karşı karşıya kaldı.

Winrar’da Güvenlik Tehditi

winrar

Winrar yıllardır şikayetsiz anılsa da ve milyonlar tarafından yüklense de şimdilerde oldukça ciddi güvenlik açığı ile karşı karşıya kaldı. İddialar ise oldukça çarpıcı hatta bu iddiadan da öteye gelmiş ve test edilmiş durumda. Winrar şimdiler de bilgisayarınızın dışarıdan kontrol edilebilmesine aracılık ediyor.

Winrar güvenlik açığı videoda da gösterildiği gibi oldukça kolay bir şekilde bilgisayarınıza girebiliyor ve anında kontrolü ele alabiliyor. SFX dosya tipinin açılması bu güvenlik açığına sebep oluyor.

Winrar İddiaları Doğruladı Ancak Ciddiye Almadı

500 milyon üzerinde kullanıcı sayısına ulaşan bir programın nasıl bu soruna sebep olduğu ise merak konusu oldu. Şirket ise tüm bu açıklamaları doğrular nitelikte bir açıklama yaparak iddiaları da doğruladı. Ayrıca şirket olayı pişkinlikle karşılayarak sorunu çok ciddi görmese de teknoloji uzmanları olayın ciddiye alınması gerektiğini anlattı. Winrar bu sorunu çözmek için adım atmayacak gibi durması ise kullanıcılarının tedirginliğine yol açtı.

Google Pixel C Tablet Tanıtımı

Google adımlarını sıklaştırmaya ve değişik piyasalarda girmeye devam ediyor. Google yaptı mı sağlam yapar anlayışına sahip kullanıcı adayı fazla gözükse de, piyasaya hakim diğer tabletlerle bakalım bu ikinci tablet başa çıkarak piyasaya tutunacak mı?

Google Pixel C Özellikleri

Bilindiği gibi Google, yine gün içerisinde akıllı telefonlarını tanıtmış ve IPhone telefonlarıyla kıyaslanmaya başlamıştı. Şimdilerde ise Google, üreteceği bu tabletlerle de yine IPad tabletlerle kıyaslanmaya başladı. Ayrıca cihazların ilk görüntüleri de kullanıcı adaylarından tam puan aldı. Haberimizin devamında Pixel C tableti ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Google Pixel C Özellikleri

Google Pixel C tanıtımı

Öncelikle Google üretimi bu tabletler, Choremebook üretiminde olduğu gibi Usb Type C portunun kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu sayede ise kullanıcılara müthiş olanaklar tanıyor.

Google Pixel C teknik özellikleri konusunda da yeterliliği tam gibi gözüküyor. Mesela ekran büyüklüğü 10.2″ olan bu tablet çözünürlüğü ile rakiplerine kafa tutuyor. Çözünürlüğü ise Google tarafından 2560*1800 olarak açıklandı. Yonga seti olarak ise Nvıdıa ile anlaşan ve bu konuda sürpriz yapan Google, NVIDIA X1 4 çekirdekli yonga setini kullanılacak. Ram kapasitesi de oldukça dikkat çekiyor. ddr4 ram ile hızına hız katan bu tablet Maxwell Gpu’yu tercih edecek.

Google Pixel C İşletim Sistemi

Andorid 6.0 Marshmallow

Pixel C tabletinde kullanılan işletim sistemi de Android işletim sisteminin en son sürümlerinden olan Andorid 6.0 Marshmallow olarak açıklandı.

Google Pixel C Fiyatı

Gelelim bu anlattığımız tabletin fiyatına. Google fiyatlarda da kalitesini belli ediyor. Yine telefonlarda olduğu gibi Amerika piyasası açıklanan tabletin bellek kapasitesine göre fiyatları farklılık göstermekte.

32 Gb dahili depolamaya sahip Pixel C 499 dolar olarak belirlenirken.

64 Gb dahili depolamaya sahip Pixel C 599 dolar olarak belirlendi.

Ayrıca Google Pixel C klavyelerinin yeniden tasarlandığını yeri gelmişken belirterek bunun fiyatının da 149 olarak açıklandığını siz değerli takipçilerimize duyurmak isteriz.

 

Nexus 5X Nexus 6p Tanıtımı Yapıldı!

Google şirketinin merakla beklenen akıllı telefonları sonunda resmi olarak açıklandı. Akıllı telefon platformunda bende varım diyen Google, ayrıca fiyat duyurusunda da bulunarak meraklıların merakını gidermiş oldu. Haberimizin devamında bu Google telefonları hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

nexus 5x

Nexus 5X Ne Zaman Çıkacak? Google Nexus 6P Ne Zaman Çıkacak?

Google resmi açıklamalarının ardından tüm sorular cevap buldu. Akıllı telefonlarının ikisini bir piyasaya süreceğini duyuran şirket bu tarihi ise Ekim sonu olarak açıkladı.

 

Google Nexus Hangi İşletim Sistemini Kullanacak

Android Marshmallow

Yapılan duyuruda ayrıca akıllı telefonlarının kullanacağı işletim sistemine de değinen Google, söz konusu iki telefonda da aynı işletim sistemini kullanacağını açıkladı. Android Marshmallow işletim sistemiyle en uygun performansa sahip olacağını açıklayan Google, ayrıca donanımsal sağlamlıkla ilgili de açıklamalar yaptı. İlk kez üretilen bu Google telefonu Amerika’da satışa başlayacak ve zamanla tüm dünyada rafları dolduracak. Ayrıca telefonun görselliği ile ilgili haberler ise tam olarak açıklanmazken bunlarla yetinmek zorunda kalacağız.

Google Nexus 5X Fiyatı

Yapılan resmi tanıtımda Google telefonlarının fiyatları farklılık gösteriyor. Satış rakamları ise Amerika’yı kapsayacak. Amerika satış fiyatı ise 379 dolar olarak belirlendi.

Google Nexus 6P Fiyatı

Yine aynı şekilde yapılan resmi açıklamada Nexus 6p ise 499 dolar olarak belirlendi. Diğer ülkelerde ne zaman satılacağı ve de fiyatı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmazken, sonuç olarak Google telefonları resmiyet kazanmış oldu.

Os X El Capitan Piyasada!

Os X El Capitan

Apple haberleri ardı ardına geliyor. En çok beklenen Apple işletim sistemlerinden Os X işletim sistemleri son serisini sonunda çıkartıyor. Os X serisinin sonuncu olacak bu işletim sisteminin ismi ise Os X El Capitan olarak belirlendi.

Ne Zaman Çıkacak?

Os X El Capitan ne zaman çıkacak

Apple bilindiği gibi kendine has tarzıyla marka olmayı başarmış, ürettiği cihazlarda kullandığı donanım ile ve yazılımlar ile kullanıcılarının kalbinde adeta taht kurmayı başarmıştı. Apple hem mobil sektöründe hem de Pc sektöründe ki çalışmaları artık daha da hızlı ilerlemeye başladı. İşletim sisteminin yayınlanma tarihi ise 20.09.2019 yani yarın. Bir çok kullanıcının merakla beklediği işletim sistemi ile ilgili diğer haberler ise yazımızın devamında.

Os X El Capitan Nasıl Yüklenir?

Güncelleme tabiri ile artık eski düzen işletim sistemi kurma derdinden neredeyse tamamen kurtulduk. Yani bu sürümü de Apple kullanıcıları hiçbir ücret ödemeden sadece güncelleme yaparak kurabilecekler ve yeniliklere kavuşabilecekler. Yine de sıfırdan kurulum yapmanın sistemin çalışması açısından daha sağlıklı olacağı bilgisini anti parantez söylemekte fayda var. Bence güncellemeyi hemen yapın ve sistemin çalışmasını bir test edin sanırım hiç bir sorun yaşamayacaksınız. Windows’da olduğu gibi güncelleştirmeden sonra her hangi bir sıkıntı yaşayacağınızı da düşünmüyorum. Sistem güncelleştirmesi söylendiği gibi yarın hazır olursa, yarın dan itibaren Os X serisinin 11.’si de piyasaya sürülmüş olacak.

Os X El Capitan’da ki Yenilikler

Os X El Capitan ne zaman çıkacak

Os X El Capitan işletim sisteminde ki yeniliklerinin tamamını saymak neredeyse imkansız. Bunlardan bazıları ise mail silme, fotoğraf yükleme ve tarayıcılardan gelen sesi haber veren eklentiler, önceki sürümüne göre iki kat daha fazla hız gibi dikkat çeken özellikler var. Ayrıca beta sürümlerinin güncelleme oranının yüksekliği asıl sürümünün rekor kıracağı beklentisini doğurdu. Bakalım yeni Apple işletim sistemi kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak?

En Son Çıkan Oyunlar

Bazen oynadığımız oyunlardan sıkabilir ve yeni bir oyun arayabiliriz. Bazen ise yeni çıkan oyunları merak ederiz. Ya da oyun oynamak isteriz, bunun ise en son çıkan oyunlardan olmasını isteriz. Bizlerde bir liste hazırlayarak en son çıkan oyunları ve açıklamalarını haber yaptık.

En Son Çıkan Strateji Oyunları

Might & Magic: Hereos 7

Might & Magic Hereos 7 indirOyunun çıkış tarihi geçtiğimiz yıl yani 2015. Oyunun strateji oyunu olmasının yanı sıra rol yapabilme tarzı da dikkat çekmekte. Oyunun efektleri ve karakterleri ise gerçekten Muazzam.

Mount & Blade 2: Bannerlord

Mount & Blade 2 Bannerlord oyunuBu oyunu bilmeyen oyun sever yoktur sanırım. Oyunun 4.serisi olan ve eski zamanı oldukça güzel canlandıran strateji ve savaş oyunudur. Ayrıca savaşları aksiyon oyunlarını aratmamakta ve Orta Çağ‘da sizi yolculuğa çıkartmakta.

 

En Son Çıkan Aksiyon Oyunları

Mirror’s Edge Catalyst

Mirror's Edge CatalystÖncelikle bu oyun hem Pc hemde Playstation 4 ve Xbox One oyunudur. 2008’de ilk çıkan bu oyun yeni serisi ile yeniden piyasalara çıkmıştır. İlk oyunun dışında bir karakter ve hikayesi ile çağa uyarlanmış bir aksiyon oyunudur.

Victor Vran

Victor Vran indirOyun çok yönlü oynanabilen ve internet seçenekleri ile heyecanını katlayan bir oyun olma özelliğine sahiptir. Silah ve savaşçı seçenekleri ile oldukça öznel yapıda olan bir aksiyon oyunudur.

Rise of the Tomb Raider

Rise of the Tomb RaiderUzun süredir kendine özgü aksiyonuyla sevilen oyunun en son çıkan serisi ise 2014 yılıydı. Geliştirilmiş özellikleri ve çözünürlüğü ile oldukça dikkat çekiyor.

En Son Çıkan Korku Oyunları

The Town of Light

The Town of LightThe Town of Light İtalya tarafından geliştirilmiş korku efektleri dolu olan bir oyundur. Akıl hastanesinde ki bir kızın hayatını canlandırıyorsunuz ve bu olay gerçek olaylardan esinlenerek yapılmıştır.

Kodoku

KodokuOyunda tamamen Japon kültürüne rastlamak mümkün. Oyunun içinde bir hikayeyi yaşıyorsunuz. Ps4 sürümü ise henüz yayınlanmasa da kısa sürede piyasaya çıkacak.

En Son Çıkan Dövüş Oyunları

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4

Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 4Hızla gelişen ve günden güne hayran kitlesi artan bu oyunun yeni serisi daha bir güzel.

Tekken 7

Tekken 7Tekken 7 yeni nesil tekken oyunu diyebiliriz.Eski karakterlerine alışsanızda yeni karakterlerini çok seveceksiniz. Ps4, Ps3, Xbox360, XboxOne kullanıyorsanız bu oyunu oynayabilirsiniz.

En Son Çıkan Yarış Oyunları

Need for Speed

Need for SpeedAraba yarışı deyince aklımıza gelen ilk oyundur. Ayrıca eminim hepinizin dikkatini çekmiştir sonunda bir yazı olmadığı bunun sebebi ise oyunun sıfırdan başlaması. Yanılmayın bu yeni serisi.

WRC5

WRC5Oyun her ne kadar çok popüler olmasa da. Alanında çok başarılı olduğunu sizde göreceksiniz. Kesinlikle tavsiye ederim.

 

 

Gmail E-Posta Engelleme

Gmail kısa sürede teknoloji tabiriyle kafaya çıkmayı başardı. Bunun sebebi ise msn’in kapatılmasından daha çok insanların Google şirketine duyduğunu güvenden kaynaklanmakta. Gmail ise henüz tam gelişim ve etkileşim sağlamış sayılamaz. Günden güne ise eksiklerini kapatmak için çalıştığını ise gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasında insanların cihazlara ve internete duyduğu ihtiyaç artık çok daha fazla. İnsanların hayatlarını kolaylaştıran ve depolama hizmetleri ile farklı ortamlara ihtiyaç duyulan tüm bilgi belge ve resimlere ulaşmak bildiğiniz gibi artık mümkün. E-posta da bu kapsamda paha biçilemez bir öneme sahip. Artık insanlar birçok şeyi hatta haberleri bile e-posta yolu ile takip ediyor.

Gmail e-posta engelleme

Rahatsız Edici Mailler

Bunu fırsat bilen birçok insan ise insanların e-postalarına zararlı içerikler ve rahatsız edici; reklam, erotik konulu mesajlar göndermekte. Bunun temizliği ve engellenmesi ise bilindiği gibi Gmail‘de tam olarak mümkün değildi.

gmail rahatsız edici mailler

Gmail E-posta Engelleme

Gmail Block ismi ile eklenen bu özellik sayesinde artık spam harici engelleyiciniz sayesinde istemediğiniz tüm e-postalardan kurtulabileceksiniz.

Gmail Block nasıl çalışır

Gmail Block Nasıl Çalışır?

Kullanımı ise oldukça kolay ve pratik. Tek bilmeniz gereken yukarı da da söylediğim gibi öncelikle spam sekme ise Gmail Block arasında bir bağlantı olmadığı. Size gelen rahatsız edici e-postaları seçerek artık direk bloke edebilir ve bir daha gelmesini kesinlikle engelleyebilirsiniz. Bundan sonra sizi kimse kendi menfaatleri uğruna rahatsız edemeyecek.

Instagram Kullanıcı Sayısı Hızla Artıyor!

Çıktığı tarihten itibaren nerdeyse tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başaran Instagram, günden güne daha da büyüyor. Dünyanın dört bir yanından insanların fotolarını paylaşması sitenin veri depolama hizmetinin arttırmasına ve dolayısıyla sitenin kalitesini ortaya koyuyor. Şimdiler de ise site rekor kullanıcı sayısı ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

ınstagram haberleri

Sosyal medya hesapları artık hayatımızın her yerinde. İnsanlar eskiden olduğu gibi oyun haberleri yada farklı vakit geçirme araçlarının yanı sıra yeni alışkanlıklar elde etti. Bunun sebebi ise doğrudan sosyal medya. Sosyal medya sayesinde insanlar bir birleri ile anlık paylaşımlarda bulunabiliyorlar. Bunlardan en sık kullanılanları arasında da şüphesiz Instagram bulunuyor. Instagram sitesi günlük yaklaşık 80 milyon fotoğraf yüklendiğini açıklayarak az önce anlattıklarımızı fazlası ile doğruladı.

ınstagram fotoğrafları

Ayrıca site yöneticileri yaptıkları açıklamalarda gelişmelerden memnuniyetini ve kullanıcılara yönelik hizmetlerini depreştirdiklerini ifade ederek, kullanıcı sayılarının 400 milyona ulaştığını açıkladı. Dile kolay 400 milyon kullanıcı. Site bu açıklama ile birlikte potansiyellerini günden güne arttırdıklarını ve depolama ünitelerini sürekli geliştirdiklerini ifade etti.

Instagram’ı En Çok Hangi Ülke Kullanıyor

Site yöneticileri yaptıkları açıklama bununla da sınırlı kalmıyor. Açıklanan 400 milyon rakamının büyük bölümünü ise ABD oluşturuyor. Verilere göre 400 milyonun %75 ABD vatandaşları tarafından kullanılmakta. Bu da veriler ise sitenin yolunun daha çok olduğunu ve benzer oranları dünya çapında yakalama gerekliliklerini ortaya koyuyor.

ınstagramı en çok kullanan ülke

Instagram Kime Ait?

Evet Instagram 2011 yılında yapılan çalışma ile Facebook tarafından satın alınmıştı. Facebook bununla birlikte hızla siteyi ilerletmiş ve rekor kullanıcı artış sayısına ulaşmıştı. Günden güne artan kullanıcı sayısı ile sitenin rekorlarının devam edeceği kesin gibi gözüküyor. Instagramı alan Facebook siteye toplamda 1 milyar dolar ödemişti.

Instagram Facebook tarafından satın alındı

Fifa 2016 Piyasada!

Merakla beklenen Fifa 2016 sonunda resmi olarak satışa sunuldu. Belirlenen tarih aralıkları ile birlikte satışa sunulan oyun, mağazalarda kuyruk oluşturdu. Oyunun piyasaya sürülmesi ile birlikte oyun sevenlerin de merakı gitmiş oldu. İşte yazımızın devamında oyun hakkında ki diğer bilgiler.

fifa 2016 piyasada

Fifa 2016 Sistem Gereksinimleri

Bilindiği gibi Fifa 2016 oyunun sağladığı değerleri daha öncede haberimizde paylaşmış olmamıza rağmen burada da tekrar etmeyi uygun gördük.

Öncelikle oyunun gerekli işletim sistemleri şu şekilde: Windows V/8/8.1/ ve 64 bit

İşlemci: İntel Q6600 Core 2 Duo Quad 2.4 GHZ ve ya Amd Phenom 7950, Amd Athlon 2 x4 620

Ram:4gb

Hdd:150Gb

Ekran Kartı: Atı raedon Hd 5770, NVidia Gtx 650

DirectX:11.0

Sizde minimum sistem gereksinimleri ile fifa 2016 oyununu oynayabilirsiniz.

fifa 2016 özellikleri

Fifa 2016 oyunun önceki serilerinden farkı ise bilindiği bayan futbolcular. Sonunda oyunlara girmeyi başaran bayan futbolcular oldukça dikkat çekeceğe benziyor. Daha birçok özelliği ile sistemsel zeka oyunu olmayı başaran bu yeni seri ile kontrol artık sizde. Tuşlarla daha fazla şey yapabileceğinizi ve yenilmesi zor olan takımları bu tuşlar ile yenebileceğinizi ve oynaya oynaya oyunda daha da ilerleye bileceğinizi sakın unutmayınız.

fifa 2016 sonunda raflarda

Fİfa 2016 Fiyatı

Evet sonunda piyasaya sürülen Fifa 2016, artık raflarda. İşte fiyatlar.

Fiyatlar ise cihazlara göre farklılıklar göstermekte. Pc için oyun 200tl. Ps3 için 250tl. Ps4 için 280tl. Xbox 360 için 250tl, Xbox One için ise 280tl. Açıklanan fiyatların ardından bakalım oyunun satış rakamları nasıl olacak.

Soma Oyunu Hileleri

Henüz birkaç günlük oyun olan Soma, hileleri ile yeniden haberlerimiz arasında. Korku oyunu olan ve çıktığı tarihten itibaren satışları hızla artan oyunun hileleri de anında çıktı. Haberimiz devamında oyun hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilir ve videomuz aracılığı ile de görselliğe şahit olabilirsiniz. Ayrıca hileleri rahatlıkla indirerek oyun anında daha rahat bölümleri geçebilirsiniz. Korku oyunu olan Soma, adından daha sık söz ettireceğe benziyor.

Soma oyun hilesi

Oyunu geliştiren firma ise The Dark Descents. Yapımcılar oyun hakkında uzun süre çalışmışlar ve yükseltmeler dahil olarak belirtilen tarihte oyunu hazır etmişlerdi. Hızla duyulan oyun olmayı başaran Soma Korku Oyunu, 22 eylülden bu yana satışta.

Oyun ayrıca bilim kurgu özelliği ile de farklılıklar gösteriyor. Ayrıca oyunun satış piyasasının da henüz dar olduğunu söyleyebiliriz. Kısa zamanda bu piyasanın artacağı ve her yere yayılacağı hakkında ki haberleri de yine burada sizlerle paylaşabiliriz. Ayrıca oyunun deniz altında geçtiğini ve korku objeleri ile dolu olduğunu ilave edebiliriz.

Soma Oyunu Hilesi

Oyunun hileleri ise kısa zamanda ortaya çıkarıldı. Bu hileler ise oldukça işe yarayacak türden. Şimdilik sizlere 3 hileyi verebiliyoruz. Birinci hile dondurma özelliği. Oyun anında canavarları dondurabilir ve sıkıştığınız anlarda rahat bir nefes alabilirsiniz. İkinci hilede ise hızını katlaya biliyorsunuz. Böylelikle yaratıklardan anında uzaklaşabiliyorsunuz. Son olarak da en faydalı olan hile görünmezlik hilesi. Bununla da yaratıklar sizi fark edemiyor ve size zarar veremiyor. Soma oyun hileleri ile daha rahat.

Hileyi oyunun ismini (Soma) tıklayarak indirebilirsiniz.Ayrıca yazının başında ki ile bu hilelerin işlevini görebilirsiniz.

Nokia Lumia 950 XL Fiyatı

Yılların telefon markası olan fakat Android işletim sistemini reddetmesinin ardından bir anda piyasanın gerisinde kalan Nokia, şimdilerde yeni gelen telefonun fiyatı ile gündemde. Söz konusu haberlerin sonucunda ise varılan sonuç gerçekten enteresan. Yani Nokia‘nın bu yeni telefonu özelliklerinden daha çok fiyatından söz ettirecek gibi gözüküyor. Öyle ki; daha şimdiden fiyatı Apple ile kıyaslanıyor.

nokia lumia 950 f

Nokia Lumia serisi ile beklenen satışlara ulaşamasa da, uyguladığı standartlardan taviz vermemeye devam edecek gibi gözüküyor. Piyasaya sunulacak Lumia 950 XL serisinde de yine Windows işletim sisteminin kullanılacağı gelen haberler arasında. Eleştirilerin odağında olan mobil işletim sistemini kullanmaya devam edecek olan Nokia, belli kesimin beklentilerini de reddetmiş oluyor.

Nokia ise bu eleştirileri hafifletmek amacı ile gelecek olan telefonlara yeni mobil işletim sistemi yükleyerek bu eleştirileri azaltarak satış yapmayı planlıyor. Bilindiği gibi windows 10 geçtiğimiz aylarda çıkmıştı ve mobil sektöründe de çıkacağı bu haber ile kesinleşmiş oldu. Bakalım geçmiş de mobilde tercih edilmeyen işletim sistemi bu kez beklentileri karşılayabilecek mi?

nokia lumia 950 xl

İşte Nokia Lumia’nın Satış Fiyatı

Gelelim esas konumuza. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi, Nokia Lumia 950 ve Nokia Lumia 950 XL en kısa zamanda satışa çıkacak ve bu satışların fiyatı oldukça yüksek olacak. Gelen haberler ise bu fiyatların Apple telefonu olan IPhone 6 ile yarışacak düzeyde olduğunu bizlere gösteriyor.

Gelen bilgilere göre Nokia Lumia 950 650 Euro ile satışa sunulurken, Nokia Lumia 950 XL ise 750 Euro ile satışa sunulması planlanıyor. Fiyatı eleştirmeden ise sizlere bir iki açıklamada bulunmak istiyorum. Aslında telefonun bu fiyatta satılmasının bir sebebi de telefonun yanında yer alan zengin ekipmanlar. Yani kablosuz şarz cihazı ve hoparlör gibi ekipmanlar hali hazırda epey bir maliyet yapmakta.

Samsung Galaxy O5 Özelllikleri Belli Oluyor!

Samsung Galaxy O5 Serisinin Özellikleri Sızdırıldı!

Evet bilindiği gibi merakla beklenen Samsung telefonlarının yeni modelleri hakkında uzun süredir söylentiler yayılıyordu piyasada. Daha öncede duyurduğumuz ve yeni gelecek telefonların modellerini ilettiğimiz haberde vermediğimiz detaylara sonunda ulaştık. Her ne kadar detaylar henüz resmi olarak açıklanmadıysa da görülen o ki; bu haberler tamamıyla gerçek gibi gözüküyor. Biz de bu söylentileri sizlerle anında paylaşmaya karar verdik.

samsung galaxy O5 donanımı

Merakla beklenen Samsung Galaxy O serisi için bir türlü resmi açıklamalar yapılmamış ve kullanıcıların merakı giderilmemişti. Samsung telefon bekleyen tüm kullanıcılar ise yeni telefon modellerinde hangi serinin kullanılacağı ve hangi teknoloji ve ekipmanların kullanılacağı konusunda ki merakı henüz resmi olarak giderilmiş değil. Bunun yanı sıra sızdırılan bilgilerin olduğu müjdesini sizlere vermek istedik.

sansung galaxy O5 Geliyor

İşte Samsung O5 Serisinin Özellikleri

Sızdırılan bilgiler hala yetersiz gözükse de gelecek telefonla ilgili bizlere oldukça detay sunmakta. Özellikle donanım konusunda birçok bilgiyi bizleri veriyor. Söylentilere göre yeni gelecek olan Samsung telefonun ekranı 5″ olacak. Bu ekranın çözünürlüğü ise 720*1280 olacak. Telefonda kullanılacak işlemci ise Exynos 3475. Ayrıca beklenenin aksine O5 telefonda kullanılacak ram miktarı ise 1gb olacak. Hafıza durumuna gelince ise, telefonda kullanılacak dahili hafıza oldukça geniş tutulduğu görülüyor, buda 8gb olacak. Son olarak da telefonun arka kamerası 7 MP’lık bir kamera kullanılırken, ön kamera ise alışa gelenin aksine 4.7 MP olacak. Son olarak belirtmekte fayda var tüm bu haberler resmiyet kazanmış değil, iddialar ise ne kadar sağlam gözükse de yine de kesin gözüyle bakmamak gerekiyor.

Age Of Empires 2 Hileleri Full

Belki yeni neslin pekte ilgilenmediği bir oyun olsa da, birçok insanın hala aradığı oyunlar arasında yer alan ve birçok kişi için efsane olan oyunu sitemizde yayınlamak ve ip ucu vermemek olmazdı. Yıllar öncesinin bir oyunu olan Age Og Empires 2‘den bahsedeceğiz. Kısaca bu oyun daha çok Age Of adıyla anılıyor. Efsane olmasının yanı sıra hala bu oyunu oynayan insanlar oyundan kendini alamamakta ve yayınlandığı yıla oranla muhteşem bir oyun olduğu düşüncesine çoğunlukla sahip olmaktadırlar.

Bizde sizleri bu oyun hakkında bilgilendirmenin yanı sıra, oyunun hileleri hakkında da bilgilendirmek istedik.

Age Of Empires 2 Hileleri

Age Of Empires 2 Hileleri

Öncelikle oyunun hile listesinin vermeden önce herkesin bu oyunu hilesiz oynamayı daha sonrasında ise şampiyon maçlarında sadece hile kullanmalarını tavsiye ediyorum.

Ayrıca oyunun hilesini uygulamak sandığınız dan daha çok kolay olacak. Şimdi oynanan oyunların yanı sıra yapmanız gereken şey çok basit. Enter tuşu ile sohbet ekranına aşağıda verdiğimiz kodları yazarak ilginç hileleri anında oyunda uygulayabilirsiniz.

İşte Age Of Hileleri

 • ROCK ON: Enter’a basınız ve yandaki yazıyı küçük harf büyük harfe duyarlı olarak yazınız. 1000 kaya anında aktif olacaktır.
 • LUMBERJACK: Yşne yukarıda ki tarife göre bunu yazarak 1000 odunu anında kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • ROBIN HOOD: Savaş anında en çok lazım olacak şey işte bu yani 1000 altın. Kaç kere yazarsanız fazlasıyla altın ile sorunsuz bir avantajla savaşabilirsiniz.
 • CHEESE STEAK JIMMY’S: Bu da 1000 yiyecek.
 • MARCO: Bunu yazarak tüm haritayı açabilirsiniz.
 • POLO : Harita açık olduğu zaman bunu yazdığınızda bütün gölgeler kakacaktır.
 • AEGIS: Bu şifre ile de işçiler ve oyunun hızlanması ile mükemmel bir avantajla savaşın en güçlü adayı olabilirsiniz.
 • NATURAL WONDERS: Dolunayı kontrol edin.
 • RESIGN: Görevi kaybetmek istediğiniz anlarda işinize yarar mı bilmem tabi ki.
 • WIMPYWIMPYWIMPY: İntihar etmek isteyenlere.
 • I LOVE THE MONKEY HEAD: Vdml verir.
 • WOOF WOOF: Ekranda uçan köpekler görmek isterseniz.
 • FURIOUS THE MONKEY BOY: Büyük maymun isteyenlere.
 • HOW DO YOU TURN THIS ON: Cobra arabası.
 • TORPEDO# — #: Düşmanınızı öldürmek için doğrudan galibiyet.
 • TO SMITHEREENS: Sabotajcı asker için.
 • BLACK DEATH: Tüm düşmanları yok etmek için.
 • I R WINNER: Görevi kazanmak için.

Ayrıca Age Of Empires oynarken komut satırına çözünürlüğü direk yazarak oyunun çözünürlüğünü doğrudan değiştirebilir ve oyunu kendi bilgisayarınıza göre ayarlayabilirsiniz.

En Çok Oynanan Online Oyunlar Listesi

Gün geçtikçe gelişen ve kalitesi artan oyunlar artık daha canlı ve kaliteli. Özellikle de online oyunlar son zamanların en çok oynanan oyunları arasında önemli bir yere sahip bulunmaktadır. Bizler de online oyun oynamaya hazırlık yapmak isteyenlere, yeni bir online oyun arayanlara ayrıca online oyun meraklılarına yönelik bir çalışma yapmak istedik. Bu kapsamda araştırmalara ulaşarak en çok oynanan online oyunları karşınıza çıkardık.

Sizleri daha fazla meraklandırmadan hemen bu listeyi yayınlıyoruz.

Online Oyunda Kalma Süresine Göre En Çok Oynanan Online Oyunlar

 • League Of Legends: Listenin başından başlamak her zaman iyidir. Çünkü insanların bence en önce lideri bilmeye hakkı var. League of Legends tahmin etmesi zor olmayan bir lider çünkü dünyada en çok oynanan oyun olduğu her kez tarafından bilinen bir gerçek.

En Çok Oynanan Online Oyunlar Listesi

 • World Of Warcraft :Listenin diğer sürpriz olmayan sonucu da yine Wow. World Of Warcraft da en çok oyunda kullanıcı tutmayı başaran ve insanların en çok emek harcadığı oyunların arasında olduğunu bu listede de isbat etmiş oldu. Oyunda ilerlemek için ciddi vakit ayırma zorunluluğu bu oyunda da kendini göstermektedir.

Dünyada en çok oynanan online oyunlar

 • Dota 2 :İlk üç sırayı almayı başaran diğer popüler oyun ise tabi ki Dota 2. Bu oyun ise ilk iki oyuna göre daha az kullanıcısı ve seveni olsa da hala yüksek miktarda hastası var. Bu demek oluyor ki en çok oynanan 3. oyun olmayı çoktan hak etmiş.

en çok oynanan online oyunlar

 • Counter Strike :Evet bazıları Counter Strike oyunun listede ki bu yerine oldukta şaşırmış olabilir. Hemen burada oyunda kalma süresi listesi olduğunu hatırlatmak isterim bu düşünceye sahip olanlara. Bilindiği gibi harika bir oyun ve diğerlerine göre daha çok el becerisine ve yeteneğe ihtiyaç duyuyor. Yılların bu oyunu sadece online olarak bile bu yeri kalitesini ayrıca gösteriyor.

online oyunlar

 • Smite : Bu oyun ise tabi ki listede önemli bir yer elde etmesinin yanı sıra farklı bir özelliği ile de oyun sevenlerin dikkati çekmekte. Bu özellik ise Lol oyununa yani bu listenin en başında yer alan oyuna olan benzerliği.

en çok oynanan online full oyunlar

 • Dragon Age : İsminden de anlaşılacağı üzere bir ejderha online oyunu ve yine Lol tarzı takım oyunudur dememiz sanırım yerinde olacaktır. Bunun yanı sıra bu oyunun incelemesinin ve araştırılmasının bir hayli çok olduğunu ve google da arama rekorları kırdığını da yine söyleyebiliriz.

dünyada ki en popüler online oyunlar

 • Hearthstone – Heroes Of Warcraft : Hearthstone – Heroes Of Warcraft oyunu bu listenin ortalarında yer almış olsa da gerçekten ciddi ve güzel bir oyun. Gerçi bu listede yer almayı başaran tüm online oyunlar gerçekten tartışılmaz ve kesinlikle oynamaya değerdir.

dünyadaki online oyunlar

 • Minecraft : Evet yine bir oyun ve listenin sonlarına yavaş yavaş geliyoruz. Bu listede belki de en popüler oyunlar arasında ilk beşte yer alır. Ancak konusu itibari ile ve kendine has tarzıyla bir liste hazırlansa o listede birinciliği alacağını oylamaya sanırım gerek bile yok. Sizde istediğiniz şehri kurmak için online olarak daha zevkli bir şekilde oyunu tereddütsüz oynayabilirsiniz.

en çok beğenilen oyunlar

 • World Of Tanks : Bu oyunda listenin sonlarında gözükse de ciddi anlamda dünya çapında oyuncusu olduğunu hatırlatmak isterim. Ayrıca bu listede yer alan her oyunun kalitesinin yine tartışılmasının çok yanlış olacağını yine hatırlatmayı borç bilirim.

dünyadaki en çok oynanan online oyunlar listesi

 • Battlefield 4 :Bu oyunda diğer oyunların aksine bir yapıya ve heyecana sahiptir. Biliyorum bu yazıyı okuyan herkes bu oyunun bir listenin sonunda olmasını kabul etmeyecektir. Ancak yine söylemek zorunda kalıyorum bu online oyunda kalma süresine göre hazırlanan bir liste.

 

en çok oynanan online oyunlar hakkında