Dumb Ways to Die Oyun İncelemesi

Tech Kafa 20 Ara 2014 Oyun  0

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dumb Ways to Die oyununu neredeyse hepimiz duymuşuzdur. Gayet sevimli ve bir o kadar da aptal arkadaşların hayatlarını kurtarma üzerine bir oyun bu. Bir metro şirketinin bu şekilde yaşanan ölümlere dikkat çekmesi amacıyla bu oyun yapıldı ve bana kalırsa oldukça başarılı oldu.

Oyunun oynanışına bakalım. Oyundaki karakterler için oyuncak demek istiyorum çünkü pek insana benzemiyorlar, renkli peluş oyuncukları andırıyorlar. Her oyuncağın kendine özel bölümü var. Örneğin mavi oyuncakla farklı bir bölüm oynamıyoruz, sadece kendi bölümünü oynuyoruz. Amacımız bu oyuncakları kurtarıp alabildiğimiz kadar puan almak.

dumb-ways-to-die-app-9

Bölümler ilerledikçe bölümü çözmek için verilen süre azalıyor. Bölümü çözmek için yapmamız gereken ekranda gayet net bir şekilde yazıyor fakat biraz İngilizce bilmekte fayda var. Genelde görsel bir şekilde anlaşılıyor fakat birkaç bölümde yazıyı okumak gerek. Sevimli oyuncakları kurtarırken elbette ki belirli bir hakkımız var. Kurtaramadığımız her oyuncak ölüyor ve mezarlığa gidiyor, bizim de bir canımız kayboluyor.

facebook müşteri hizmetleri

dumb-ways-to-die-screenshot-02

Oyunun giriş ekranında oynadıkça açtığımız oyuncaklar gözüküyor. Peki bu oyuncakları nasıl açıyoruz? Şöyle; diyelim ki bir tur oynadık ve 1200 puan aldık, bir oyuncak açıldı, ardından bir kere daha oynadık ancak bu sefer oyuncak açabilmemiz için 1400 puan almamız gerekiyor. Gereken puan oyunun ana ekranında yazıyor zaten, oradan bakabilirsiniz.

Dumb-Ways-To-DIe-590x376

Evet, Dumb Ways to Die bu şekilde bir oyun. Eğlenceli, komik, bazen zor, bazen çok kolay olan harika bir zaman öldürücü. Arkadaşlarınızla veya tek başınıza oynarken kesinlikle çok eğleneceksiniz. Oyunu AppStore ve Google Play Store‘dan ücretsiz indirebilirsiniz.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Call of Duty Black Ops 3 sistem gereksinimleri
Radix: Beyond the void oyun hilesi
Xcom 2 Oyun Hilesi 2016
Xcom 2 Oyun Hilesi 2016
Glow Hockey Android Oyun indir
Glow Hockey Android Oyun indir

“Dumb Ways to Die Oyun İncelemesi” üzerine 2 yorum

  1. Oğuz Veli Yavaş dedi ki:

    Güzel oyun. En kısa sürede deneyeceğim.

  2. Tech Kafa dedi ki:

    Güzel oyun. En kısa sürede deneyeceğim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir