maxresdefault

En Çok Kazandıran Youtube Mu Twitch Mi ?

11 Tem 2015 İnternet  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Ünlü video paylaşım platformu olan Youtube’ninde gamer platformu yakın zamanda açılıyor. Geçtiğimiz haftalarda haberini yaptığımız ve ünlü yayıncılık platformu Twitch’e rakip olarak gösterilen Youtube Gaming, oyuncular için alternatif bir yayıncılık sitesi olacak. Bazı kaynaklar ve siteler ise Twitch ve Youtube sitelerinin piyasadaki gelir ve değerini raporlar ile karşılaştırdılar. Daha çok oyunculuk yayıncılığında Twitch tercih edilsede Youtube kısmıda detaylıca araştırıldı. Genel anlamda bakıldığında Youtube platformunun daha çok izleyicisi var fakat gelir konusunda Twitch, Youtube ile başa baş ilerliyor diyebiliriz.

Araştırılan rapor sonuçlarına göre piyasadaki payın %43’lük dilimini Twitch oluşturuyor. %10’luk kısımı ise diğer yayın platformları oluştururken kalan kitle ise Youtube’a ait oluyor. Ayrıca detay bir araştırma olan Twitch tarafında bu yıl yayıncılar tam 890 milyon dolar gelir elde etmiş durumda. Buda devasa bir rakam diyebiliriz.

Yapılan araştırma istatistiklerine göre bu piyasa 3.8 milyar dolar gibi rakam dolaşıyor ve yaklaşık 550 milyon kişi yayın yapıp çeşitli oyun videoları izliyor. Kısım olarak bakarsak Avrupa tarafında 1.14 milyar dolar, Kuzey Amerika’da 1.49 milyar dolar ve Asya bölümünde ise 701 milyon dolarlık bir piyasa değeri bulunuyor. Sonuç olarak ortada büyük rakamlar dönsede yakın zamanda aktif olacak Youtube yayıncılığı ile Twitch tarafı kıyasıya bir yarış içerisine girecekler.

teknoloji hattı
Etiketler:,
Avea Turkcell Vodofone internet bağlantı sorunu
Avea Turkcell Vodafone internet bağlantı sorunu
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
hiz testi nasil yapilir
İnternetin hızını ölçme
e devlet giris problemi
e-devlet çalışmıyor yada yavaş çalışıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir