facebook html

Facebook HTML 5’e Geçti !

20 Ara 2015 Facebook  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İnternet denilince ilk akla gelenlerden Facebook, uzun süredir kullandığı Flash altyapısına sahip video oynatıcısını HTML 5’e taşıdı. HTML 5’e geçiş hakkında detaylar haberimizde. Uzun yıllardır kullanılan Adobe Flash, güvenlik açıkları ve performans sorunları nedeniyle birçok teknoloji devini kendinden uzaklaştırmaya başladı. Özellikle HTML 5’in çıkması ile sonu görülen Adobe Flash kullanımına son veren firmalar serisine Facebook’ta eklendi.

Facebook, Adobe Flash’a Veda Ediyor

Facebook’un büyük ve karmaşık ihtiyaçlarını karşılamak için yeniliklere hızlı adapte olmaya çalıştıklarını belirten Facebook yetkilileri, bugünden itibaren tüm videoların varsayılan olarak HTML 5 ile oynatıldığını duyurdu.
Adobe Flash kullanımında oldukça sıkıntı çektiklerini belirten Facebook Güvenlik Birimi, HTML5 video oynatıcı ile farklı işletim sistemleri ve tarayıcılar üzerinde yaptıkları testlerde oldukça hızlı ve güvenilir bir yapının oluştuğunu açıkladı.
Ayrıca HTML5 oynatıcı geliştirme sürecinin daha kolay olduğunu açıklayan yetkililer, test süreci boyunca videoların daha hızlı oynatıldığını ve şikayetlerin ciddi oranda azaldığını belirttiler.

teknoloji hattı
Avea Turkcell Vodofone internet bağlantı sorunu
Avea Turkcell Vodafone internet bağlantı sorunu
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
hiz testi nasil yapilir
İnternetin hızını ölçme
facebook dil degistirme ayari degistirme
Facebook dil değiştirme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir