merkelden_facebook_aciklamasi_h134145

Facebook Logosunu Değiştiriyor

Tech Kafa 02 Tem 2015 İnternet  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Christophe Tauziet, Facebook’da ürün tasarımcısı statüsüne sahip olan bir kişi. Christophe Tauziet, Twitter sayfasından Facebook’un yeni logosunun olacağını yani Facebook logosunda değişiklik yaptığı fotoğrafı paylaştı.
Çok uzun yıllardır mevcut logosunun tasarımını koruyarak logo tasarımı hakkında büyük bir istikrar gösteren sosyal paylaşım sitesi Facebook, büyük ihtimalle bu tasarımdan sıkıldı ki ufakta olsa logo tasarımında değişiklik yapmaya karar verdi.

Logosunun tasarımını değiştirmeye karar vererek cılız “Facebook” logosu yazısında kupkuru bir tutum sergileyen şirket, karakter biçiminin içindeki “a” harfinde yenilenmeye gitti. Facebook’taki çıkma klasik yazıda bulunan daktilo harf biçimindeki “a” harfi, yerini günlük hayatta kullandığımız el yazısında kullanılan biçimi ile bir a harfine bırakıyor ayrıca değiştirilen görüntüde hareketli cihazlardaki logonun görünümünü ıslah etmek için logoya uygulanan nazikçe bir hat karakteri oluşturulmuş.

facebook-un-logosu-degisiyor-705x290

 

Facebook’tan Josh Higgins‘in yapmış olduğu açıklamaya göre tasarımcı yeni logoyu tasarlarken kullanıcılara henüz dost canlısı ve içten gelebilmesini sağlamayı kendince amaçlamış.

Facebook’un bu yeni logo tasarımında yaptığı değişiklik çok yakında bütün uygulamaları ve sitelerinde görünmeye başlayacakken koskocaman F harfi ve sekmelere ilişkin olan ikonlar değişmeden aynı yerinde kalacak.

Bakalım bizler için küçük Facebook için büyük bir hareket olan logodaki a harfinin değişmesi nasıl bir görünüş sağlayacak.

 

teknoloji hattı
Etiketler:,

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Avea Turkcell Vodofone internet bağlantı sorunu
Avea Turkcell Vodafone internet bağlantı sorunu
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
hiz testi nasil yapilir
İnternetin hızını ölçme
e devlet giris problemi
e-devlet çalışmıyor yada yavaş çalışıyor

“Facebook Logosunu Değiştiriyor” üzerine 2 yorum

  1. Asosyal Genc diyor ki:

    O kadar da bir değişim yokmuş.

  2. Asosyal Genc diyor ki:

    O kadar da bir değişim yokmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir