facebook-messenger

Facebook Messenger 1 Milyar İndirmeyi Gördü

10 Haz 2015 Facebook  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Windows Live Messenger‘ın kapanmasından sonra meydanı boş bulan Facebook, mobil platformlar için normal Facebook uygulamasından bağımsız olarak kendi messenger uygulamasını yayınlamıştı. İşte o uygulama, yani Facebook Messenger‘ın Google Play‘de tam 1 milyar kez indirildiği açıklandı.

Tabii ki bu başarı Facebook Messenger‘ın çok başarılı bir uygulama olmasından mı kaynaklı? Hayır tabii ki. İnsanların Facebook Messenger‘ı kullanmasındaki belki de en büyük sebep mobilde Facebook üzerinden sohbet etmenin başka bir yolunun olmaması. Facebook, Gmail, WhatsApp gibi 1 milyarı geçen uygulamalar arasında en düşük puanlamaya sahip olması Messenger‘ın çok da istenerek indirilmediğini gösteriyor.

İlk başta sadece kolaylık olsun diye çıkan uygulamanın bir yerden sonra ipini kopardığı aşikar. Şu an Facebook Messenger üzerinden kullanıcılar birbirlerine ses, fotoğraf, hatta video bile atabilir hale geldiler. Ancak bununla da yetinmeyen Facebook, Messenger’a oyunlar bile eklemeye başladı. Artık bir mesajlaşma uygulamasından ziyade Facebook‘tan bağımsız bir sosyal platform olma yolunda hızla ilerleyen Facebook Messenger‘ın bu önlenemez yükselişi durur mu bilemeyiz, ama Facebook‘un Messenger zorunluluğunu kaldırmadığı sürece bu uygulamanın düşüşe geçmesi biraz zor.

teknoloji hattı
facebook dil degistirme ayari degistirme
Facebook dil değiştirme
facebook arsiv indirme
Facebook yedek alma
facebook uygunsuz paylasim
Facebook da virüs taraması
facebook musteri hizmetleri
Facebook iletişim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir