Facebook ve Instagram Çöktü

Tech Kafa 27 Oca 2015 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bugün sabah saatlerinde Facebook ve Instagram servisleri kısa bir süreliğine ulaşılamaz hale geldi.

Sabah erken saatlerde Facebook ve Instagram hesaplarına girmek isteyen kullanıcılar kötü bir sürpriz ile karşılaştı. Dünya’nın en popüler sosyal medya kanallarından ikisine giriş yapılamıyordu.

Hem Facebook hem de Instagram’ın aynı anda ulaşılamaz hale gelmesi üzerine birçok kullanıcı Twitter üzerinden konu ile ilgili tweetler atmaya başladı. Hem Facebook hem de Instagram yetkilileri sorunun farkında olduklarını ve hızlıca düzeltmeye çalıştıklarını duyurdular.

facebook ve instagram

Facebook ile entegre olarak çalışan bazı uygulamalar da bu sorundan etkilendi. Facebook ile giriş yapılan Tinder, Hipchat ve AIM gibi bazı uygulamalara da ulaşım mümkün olmadı.

Bağlantı problemleri yaklaşık 1-1.5 saat içerisinde çözüldü ve tüm uygulamalar tekrar ulaşılabilir hale getirildi. Fakat servislerin neden devre dışı kaldığına dair resmi bir açıklama yapılmadı. Daha önce Sony’ye yaptıkları saldırılar ile bilinen Lizard Squad, bu platformlara DDoS saldırısında bulunduklarını söyledi.

Sonuç olarak şu anda hem Facebook hem de Instagram sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Problem ile ilgili ayrıntılı bilginin ise ileride açıklanması bekleniyor.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir