Facebook Yeni Patenti

Facebook Yeni Patenti Kredi Skorlarını Belirleyecek

Tech Kafa 05 Ağu 2015 Facebook  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook yeni patenti ile çoğu kişi tarafından oldukça ürkütücü gözükebilecek bir kredi skor sistemini denemeye başlayacak. Şöyle ki Facebook yeni patenti ile birlikte borç almak istediğiniz banka Facebook profilinizi inceleyebiliyor olacak. Facebook arkadaş listenizde olan kişilerin aktiviteleri, site içi davranışları, kayıt oldukları siteler vb gibi sosyal medya üzerinde geçirdikleri vakitlerin neredeyse tümünü tarayıp analiz eden sistem, arkadaşlarınızın ortalamasından oluşan bir kredi skorunu size sunuyor olacak.

Düşüncesi bile oldukça korkutucu olan Facebook yeni patenti karşısında arkadaş listenize eklediğiniz, yalnızca yıllar öncesinden tanışmış olabileceğiniz veya arkadaşınız arkadaşı olan kişiler dahi banka kredi notunuzu yaptıkları ufak yanlışlar ile etkileyebiliyor olacak.

İnsanların arkadaşları ile iletişimini ve sosyal medyada rahat davranabilme özelliklerini kaybettirecek yeni patentin Facebook tarafından ne zaman uygulanmaya başlayacağı veya hangi ülkeler için geçerli olacağı henüz belli değil. Türkiye için böyle bir sistemin gelmesinin yıllar alacağını hatta belki de hiç uygulanmayacağını söylemek bile mümkün.

Tüm bunlara rağmen insanların banka borçlarının tavan yaptığı son 1-2 yıl içerisinde bankaların ve Facebook gibi büyük bir sosyal medya kanalının böyle bir uygulama içine girme düşüncesi dahi şimdiden birçok Facebook kullanıcısını tedirgin etmeyi başardı.

Facebook yeni patenti ile gelecek kredi skoruna göre kullanıcıların arkadaş çevresini inceleyen ve bu çerçevede belirlenen borcun kişi tarafından ödenip ödenemeyeceğini tahmin etmesi beklenen sistemin işlem detayları henüz gün yüzüne çıkmadı. Yeni sistem ile ilgili detayları dört gözle bekliyor olacağız.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Avea Turkcell Vodofone internet bağlantı sorunu
Avea Turkcell Vodafone internet bağlantı sorunu
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
İnternetin hızını ölçme
Facebook dil değiştirme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir