fallout4

Fallout 4’ün İlk Oynanış Videosu Tanıtıldı

15 Haz 2015 Oyun  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz haftalarda harika bir trailer’la oyunculara selam çakan Fallout 4 için Bethesda‘nın E3 konferansında ilk kez oynanış videosu yayınlandı.

Karakter tasarımı ile başlayan videoda ilk kez bir Fallout oyununda baş karaktere seslendirme yapıldığını görüyoruz. Oldukça kapsamlı bir karakter tasarımı içeren oyunda tıpkı Dragon Age‘de olduğu gibi tüm NPC’ler karakter tasarım motoruyla yapılmış karakterler olacak. Karakterimizin cinsiyetini seçebildiğimiz oyunda, sadece karakterimizin yüzünde değiştirmek istediğimiz noktayı mouse (ya da analog, oynadığınız sisteme bağlı) kullanarak seçerek oynama yapabiliyorsunuz.

Nükleer savaş başlamadan önce başlayan oyunda nükleer savaşa da tanıklık edebiliyoruz. Bu Fallout oyunlarında bir ilk olacak. Nükleer savaşın başlaması ve karakterimizin Vault 111‘e kaçışı ile başlayan oyunda savaştan tam 200 yıl sonra “henüz bilmediğimiz bir amaca” ulaşmaya çalışacağız.

Creation Engine‘in yenilenmiş versiyonunu kullanan Fallout 4‘te çevre tasarımları eski oyunlara göre son derece gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Dinamik bir bitki örtüsüne (artık o ortamda nasıl bitki olacaksa) sahip olacak oyun eski oyunlara göre daha “dolu” olacak.

Oyunun V.A.T.S. sistemi de daha farklı olarak karşımıza çıkacak. Eskiden V.A.T.S.’ı aktifleştirdiğimizde zaman duruyorken bu kez yavaşlayacak, yani zaman akmaya yavaş da olsa devam edecek.

Tabii ki oyunun en çok merak edilen yönü duyuru fragmanında da karşımıza çıkan köpek de oynanış videosunda tanıtıldı. Karakterin istediği gibi kontrol edebileceği köpeği “tut, getir, yürü” gibi basit komutlarla yönlendirebiliyoruz.

Ayrıca Fallout 4‘ün çıkış tarihi de açıklandı. 10 Kasım‘da çıkış yapacağı duyurulan Fallout 4, PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Eğer geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan sızıntı doğruysa bir süre sonra oyun PS3 ve Xbox 360 için de çıkış yapacak (şu ana kadar oyunun çıkış tarihi dahil bir sürü sızıntının doğru çıktığını düşünürsek ümidimizi kesmemekte fayda var). Oyunun E3 oynanış videosuna ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

teknoloji hattı
Etiketler:, ,
fifa-2001-2002-hile-kodlari
FIFA 2001-2002 hile kodları
RAINBOW SIX - ROGUE SPEAR Oyun Hileleri
RAINBOW SIX – ROGUE SPEAR Oyun Hileleri
spider-man-2-enter-electro-hile-kodlari
Spider-Man 2 Enter: Electro Hile Kodları
Star Wars Episode 1 The Phantom Menace Hileleri
Star Wars Episode 1: The Phantom Menace Hileleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir