firefox hello

Firefox Hello İle Görüntülü Konuşma

Tech Kafa 14 Oca 2015 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Mozilla önceleri test süreci ile bizlere tanıttığı tarayıcı aracılığı ile çalışan ve görüntülü sohbet hizmeti veren Firefox Hello’yu yeni Firefox sürümü ile herkes tarafından kullanıma açtığını haber verdi. Firefox 35 sürümü ile gelen bu yenilik WebRTC kullanımına sunduğunu bildirdi. Bu yenilik ile WebRTC kullanan tarayıcılar arasında oldukça hızlı bir şekilde görüntülü konuşma yapılmasını sağlıyor.

Firefox Hello başka herhangi bir eklenti veya uygulamaya ihtiyaç duymadan Firefox, Google Chrome ve Opera kullanıcılarının birbirleri ile görüntülü sohbet etmesine olanak tanıyor. Hesap girişi ve kayıt işlemi de gerekmediği için çok hızlı bir şekilde görüntülü sohbet başlatılabiliyor.

İspanyol kökenli telekomünikasyon firması Telefonica’nın desteği ile geliştiren bu özelliğin ise Skype ve türevleri gibi popüler olan görüntülü sohbet uygulamalarına karşı bir çıkış özelliği taşıyor. Tek bir bağlantının paylaşılması ile sohbetin başlatılabilmesi de Firefox Hello’ya önemli bir nitelik kazandırıyor.

Firefox Hello şimdilik sadece iki kişinin sohbet etmesine izin veriyor ve sohbeti sadece Firefox kullanıcıları başlatabiliyor. Ayanı zamanda isteyen kullanıcılar bir hesap oluşturarak kendisine kişi listesi hazırlayabiliyor.

Firefox Hello’nun tarayıcı rekabetindeki başarısı ne olacak bilmiyoruz fakat Firefox kullanıcılarının bu güncellemeden memnun kalacağı kesin.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
1454344487_heathrow-capsule-car
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
indir
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
ön görsel
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
the-playstation-vr-content-at-paris-games-week-should-make-everyone-excited-136401337823403901-151028142022
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir