Search_hr_wlogo

Firefox’un Varsayılan Arama Motorları Değişiyor

Tech Kafa 20 Kas 2014 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Mozilla CEO’su Chris Beard, şirket blog sayfasında yaptığı açıklama ile, 5 yıllık yeni stratejik ortaklık duyurusunu yaptı.

Mozilla’nın web tayarıcısı Firefox, 2004 yılından beri, varsayılan arama motoru olarak Google‘ı kullanıyor ve her yıl bu anlaşmayı yeniliyordu. Aralık ayında gelecek güncelleme ile bu düzen değişiyor. Chris Beard bu değişikliği “Arama motoru anlaşmalarımızda en önemli düşüncemiz, anlaşma yaptığımız firmanın hizmet sunduğumuz kullanıcılara en iyi şekilde hizmet verme görevimizde bizi ileri taşıyabilecek olmasıdır.” şeklinde açıklıyor.

firefox

Aralık ayından itibaren Birleşik Devletler‘de kullanılacak tarayıcıların varsayılan arama Yahoo olarak belirlendi. Ayrıca Google, Bing, DuckDuckGO, eBay, Amazon, Twitter ve Wikipedia alternatif seçenekler olarak yerini alıyor.

Suppenkuche-restaurant

Firefox Birleşik Devlet’de varsayılan arama motoru olarak Yahoo kullanıyor

Rusya‘da bulunan Firefox kullanıcılarına ise bundan böyle varsayılan tarayıcı olarak Yandex Search getiriliyor. Alternatifler arasında Google ve Wikipedia dışında, bazı yerel arama motorları da dahil ediliyor.

Çin daha önce de varsayılan arama motoru olarak kullandığı Baidu ile ortaklığını devam ettiriyor. Diğer yerel arama motorlarının haricinde, Google ve Bing‘de tarayıcı ile birlikte gelen arama motorları arasında.

Diğer bölgelerde ise Firefox 88 farklı dil seçeneğine göre yüklenmiş olarak gelen 61 farklı arama motoruna sahip olacak. Mozilla Dünya çapında Google ile anlaşmasını yenilememeye karar vermiş olsa da, şu an için varsayılan arama motoru hala Google olarak belirlenmiş.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
1454344487_heathrow-capsule-car
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
indir
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
ön görsel
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
the-playstation-vr-content-at-paris-games-week-should-make-everyone-excited-136401337823403901-151028142022
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir