Galaxy S4 Hızlı Şarj Yüzünden Yandı

04 Mar 2016 Akıllı Telefon  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Önemli derecede zaman kazandıran hızlı şarj adaptörleri eski modeller için tehlikeli olabilir! Bir kullanıcının Galaxy S4 modeli, hızlı şarj adaptörüyle yandı! Hızlı şarj teknolojisi, mobil cihazlarımızın yetersiz pil ömrü sunduğu günümüzde oldukça faydalı bir teknoloji. Bu alanda Qualcomm’un Quick Charge 3.0 gibi teknolojileri yer alırken, Samsung’un kendi geliştirdiği hızlı şarj teknolojileri de bulunuyor.

Bugüne kadar hızlı şarj adaptörlerinin, hızlı şarj desteklemeyen akıllı telefonlara bir zararı yok diye bilirdik. Çünkü bu adaptörler uyumsuzluk nedeniyle hızlı şarj etmiyor olsa bile, microUSB standartı aynı olduğu için telefonun destek verdiği hızda kullanılacak şekilde tercih edilebiyor. Ancak haberimize konu olan Galaxy S4 modeli, görünüşe bakılırsa Galaxy Edge modelinin hızlı şarj adaptörüyle pek iyi anlaşamamış.

Reddit’te yaşadığı olayı dile getiren kullanıcı, gece Galaxy S4 akıllı telefonunu sevgilisinin Galaxy Edge hızlı şarj adaptörüyle şarja bırakmış ve uyumuş. Sabah kalktıklarında ise yukarıdaki fotoğraftan da görebileceğiniz gibi şarj soketinin sıcaktan eridiği görülmüş.

teknoloji hattı
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
İPhone’ da android kullanmak
Çin malı telefon ve tabletlerin internet ayarı
Samsung yeniden en çok satış rakamlarına ulaştı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir