Galaxy S4 Lollipop Rom Nasıl Yapılır

facebook müşteri hizmetleri
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Samsung’un Amiral Gemisi olan Galaxy S6’ya Android 5.0 Lollipop sürümünün gelmesinin ardından Rusya ve Hindistan’da Galaxy S4 için Android 5.0.1 dağıtımına başlanmıştı. Bu güncelleme hala Türkiye’ye gelmemiş olmasına rağmen Rusya’da dağıtılmış olan Galaxy S4 Lollipop Rom’u telefonunuza kurarak hem gelecekte gelecek olan Update’leri erkenden alabilir ve telefonunuzu Lollipop sürümüne güncelleyebilirsiniz. Bu işlemi yapmak KNOX sayacını devreye sokarak cihazınızın garanti kapsamı dışına çıkmasını sağlar. Yaparken bunu da göz önünde bulundurmanızı dileriz.

Öncelikle bunu yapmak için iki şeye ihtiyacımız var. İlki buradaki Galaxy s4 lollipop 5.0.1 romu (Romu indirmek için Sammobile’ye üye olmanız lazım). İkincisi ise buradaki Odin 3.10.6.

Not: Bu romu yüklemek için telefonunuzun model numarası GT-I9500 olması lazım. Eğer model numaranız GT-I9500 değilse romu kurmayın. Model numaranızı bilmiyorsanız cihazınızın “Ayarlar>Daha Fazla>Cihaz Hakkında” bölümünden öğrenebilirsiniz. Haydi şimdi Galaxy S4 Lollipop Rom yapma işlemi nasıl olacak bir bakalım.

Galaxy S4 Lollipop Rom Nasıl Yaparım?

1- Öncelikle telefonunuzda “USB hata ayıklama”yı açın.

2- Yukarıda verdiğim iki dosyayı da indirip ikisini de .zip dosyalarından çıkartın ve telefonunuzu USB Kablo ile bilgisayarınıza bağlayın.

2- Telefonunuzu download moda alıp (Ses kısma+Orta tuş+Güç Tuşu) bilgisayarda Odin programını açın ve programın telefonu algılamasını bekleyin. (Algıladığını programdaki ilk kutucukta “COM:9” gibi bir yazı yazıyorsa algıladığını anlayabilirsiniz.)

3- Cihaz algılandıktan sonra Odin programında ayarlarda “Re-Partition” seçeneğinin seçili olmadığına dikkat edin.

4- Programdaki “AP” kısmına indirdiğiniz .tar.md rom dosyasını koyunuz ve “Start”a basınız.

5- Yükleme tamamlanmadan sakın bağlantıyı kesmeyin yoksa cihazınızda bazı sıkıntılar çıkabilir.

Son Ayarlar

Rusya romu olduğu için Rusça dil seçeneği ile geliyor rom. O yüzden gelen ilk ekrandaki seçme bölümü dil seçme bölümüdür orada “Türkçe” dilini seçebilirsiniz.

Klavyeyi türkçeleştirmek içinse “Ayarlar>Cihazım>Dil ve giriş>Samsung Klavye>Giriş dilleri” yoluna gidin ve Türkçe dilini bulup indirerek aktifleştirin. Bütün bu işlemleri doğru yaptıysanız şu anda Galaxy S4’ünüz Android 5.0.1 sürümüne sahip demektir.

Not:Bu işlemleri yaparken sorumluluk tamamen yapana aittir, Tech Kafa hiçbir sorumluluk kabul etmez!

Ayrıca, belki Android Cihazlara Root Nasıl Atılır ve Samsung Galaxy S4 Cihaza Root Nasıl Yapılır yazıları ilginizi çekebilir.

“Galaxy S4 Lollipop Rom Nasıl Yapılır” için 14 cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir