android auto

Google Android’i Şimdi De Arabalara Getiriyor

Tech Kafa 19 Ara 2014 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dünyaca ünlü İnternet ve teknoloji devi Google, şimdilerde Android yazılımını Android Auto adı altında araç platformlarına getirmeyi planlıyor. Android Auto ile birlikte araba ve akıllı telefon arasında çok zahmetli bir senkronizasyon yapma gereği duyulmayacak ve internet, uygulamalar, müzik dinleme ve diğer servisler ile direkt bağlantı sağlanacak. Android’in bu araba yazılımı Google‘ın en son geliştirdiği Android M işletim sistemi olacak ve 2015 başlarında hayatımıza girecek. Android oto yazılımı; sürücülerin arabada harita talimatlarını, müzik dinlemelerini, arama yapmalarını ve hands-free komutlarını barındıran konsepti de tabi ki unutmayacak.

android

Hepinizin bildiği gibi işletim sistemi yazılımlarının arabalara senkronizasyon çalışmalarını yapan tek şirket Google değil. Apple da önümüzdeki Mart ayında Android Auto konseptine çok benzeyen, CarPlay adını taşıyan mobil – oto işletim sistemi senkronizasyonunu devreye sokacağını geçenlerde açıklamıştı.

Google aynı zamanda direkt ve tam senkronizasyon için şimdilik Hyundai, General Motors ve Nissan gibi araba üreticileri ile de sürekli irtibat halinde ortak bir çalışma yürütüyor.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
1454344487_heathrow-capsule-car
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
indir
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
ön görsel
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
the-playstation-vr-content-at-paris-games-week-should-make-everyone-excited-136401337823403901-151028142022
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler