google

Google Aramalarında Mobil Masaüstünü Geçti

06 May 2015 Google  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İnternet devi Google, web arama alışkanlıklarına dair ilginç veriler yayınladı. 9to5google sitesinin haberinde yer alan verilere göre, mobil cihazlar üzerinden yapılan Google aramaları masaüstü bilgisayarlar üzerinden yapılan aramaları geçmiş durumda.

Bu veriler, aralarında Kanada, Avustralya, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nin de bulunduğu 10 ülkenin sonuçlarını kapsıyor. Mobil arama sonuçları sadece akıllı telefonlar üzerinden yapılan aramaları kapsıyor. Yani normal telefonlardaki aramalar buna dahil bile değil. Tabletler ise masaüstü arama kategorisinde değerlendiriliyor. Bu şekilde düşünüldüğünde sadece mobil telefonlar üzerinden yapılan aramaların ulaştığı büyüklük daha net bir şekilde görülebiliyor.

Gelişmiş ülkelerin bulunduğu bu sonuçlar kullanıcıların web alışkanlıklarının ve arama eğilimlerinin masaüstünden mobile kaydığını da gösteriyor. Sonuçların mobil lehine çıkmasında Google aramasını yerleşik olarak sunan mobil uygulamaların da payının büyük olduğu düşünülüyor.

Aslında mobilin bilgisayara üstünlük sağlaması çok da şaşırılacak bir şey değil. Şu an neredeyse herkesin elinde bir akıllı telefon var ve bilgisayar telefonlar kadar yaygın değil. Yani yaygınlar ama çoğu evde sadece bir tane bilgisayar var, hatta artık mobilin yaygınlaşmasıyla bilgisayarlara ihtiyaç bile kalmadı. Bilgisayarların silinip gitmesi mümkün değil, ama gelecekte eskisi kadar yaygın olacaklarını düşünmüyorum.

 

teknoloji hattı
Etiketler:
S Health - Sağlık Uygulaması indir
S Health – Sağlık Uygulaması indir
google du kullanimi
Google duo ile whatsapp a veda edin
google duo android apk indir
Google duo ne zaman çıkacak
google hesap acmak
Google hesap güvenliği sağlama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir