google lyrics

Google Aranan Şarkı Sözlerini Gösterme Özelliği

Tech Kafa 23 Ara 2014 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google‘ın bizlere sunduğu bir çok faydalı araçların yanı sıra artık yeni bir özellik gelebilir. Eğer siz de dinlediğiniz şarkının sözlerini okumaktan hoşlanıyorsanız ve sık sık Google’da arıyorsanız bu özellik sizi çok memnun edecek demektir. Şu an için sadece Amerika’da kullanılan ve az sayıda şarkıyı veritabanında bulunduran özellikten faydalanabilmek için Google‘da “Lyrics” (şarkı sözleri) kısmında arama yapmak gerekiyor.

Şarkı sözlerini doğrudan arama özelliği Bing tarafından uzun zamandır kullanılıyordu. Şarkı sözü aramalarının intetnetteki yoğunluğu ciddi şekilde azaltacağı düşünülen bu özellik, şarkı sözlerini yayımlayan sitelerin de işlevini azalatacak gibi. Google ise amacının bu sitelerin ziyaretini düşürmek değil, kullanıcıları müzik alışverişi için Google Play‘e yönlendirmek olduğunu belirtti.

Amerika dışındaki ülkelerde ne zaman kullanılmaya başlanacağı bilinmeyen şarkı sözü arama özelliğinin ise deneme amacı ile mi yok da kalıcı olarak mı geleceği ise henüz açıklanmadı. Bu özellik sayesinde reklamların olduğu siteleri ziyaret etmek zorunda kalmak zorunda kalmayacağımız kesin. Google ise, kalori hesabı, kur ve ölçü birimleri dönüştürme, sinema seansları gibi bir çok bilgiye, böylesine kolay özelliklerle ulaşmamızı sağlarken günden güne İnternet sitelerinin işlevini kendi bünyesinde topluyor.

teknoloji hattı
Etiketler:,

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir