google-kablosuz-ağ-hizmeti

Google Boşluk Tuşu Kaldırıyor

03 May 2015 Google  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Genelde laptop üreticileri yeni inovasyonlarla ürünlerini daha küçük ve taşınabilir hale getirdiğine şahit olduk. Bunlara örnek olarak Dell‘in çerçevesiz XPS laptop‘ı ile Apple‘ın tuşların yerini değiştiren MacBook‘unu örnek verebiliriz. Fakat bunun gibi bir yeniliği daha önce görmedik sanırım, çünkü aldığı yeni patent ile Google boşluk tuşu kaldırıyor.

Patente göre Google klavyedeki boşluk tuşunu kaldırarak onun olduğu bölgeye trackpad‘i yerleştiriyor. Patente göre bu bölge, trackpad’in geri kalanından bir çizgi veya ince bir sırtla ayrılıyor. Trackpad’in altındaki sensörler, kullanıcının boşluk tuşunu mu, yoksa fare imlecini mi kullanmak istediğini algılıyor: Tek vuruşlar, boşluk tuşu olarak algılanırken, trackpad’i kullandığınız sırada yapacağınız vuruşlar, tıklama olarak görülüyor.

Rapora göre bu teknoloji, trackpad’in kapladığı alanın bir kısmını klavyenin içine taşıyarak daha küçük boyutlu laptop’ların yapımına olanak tanıyor. Lenovo‘nun şu anki laptop’ları, trackpad’i klavyeye yaklaştırarak benzer bir denemede bulunmakta. Google‘ın patentine göre trackpad’in yüzeyi, sadece sanal boşluk tuşu olarak değil, istenen herhangi bir klavye tuşu olarak kullanılabiliyor.

Şimdilik sadece fikir aşamasında olan bu patentin gerçeğe dönüşme ihtimali oldukça az. Ayrıca patent ofisine göre Google’ın bu boşluk tuşu patenti dört yılda iki kez geri çevrilmiş, yani bu şirketin ilk denemesi değil. Neden ilk iki seferde geri çevirip üçüncüsünde başvuruyu kabul etmişler o da patent ofisinin sorunu.

teknoloji hattı
Etiketler:
google du kullanimi
Google duo ile whatsapp a veda edin
google duo android apk indir
Google duo ne zaman çıkacak
google hesap acmak
Google hesap güvenliği sağlama
play store analiz
Google play store’dan kaç tane uygulama indirdim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir