Google Çeviri Uygulaması Artık Basılı Yazıyı Çevirebiliyor

30 Tem 2015 Google  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Hayatta yaşayacağınız en iyi tecrübelerden biri de sizden farklı bir dilde konuşan bir ülkeye gitmektir. Söylenen cümleleri anlamakta güçlük çeker ya da hiç anlayamazsınız -ki bu son derece insani ve doğal bir durumdur, sizde sıkıntı yok. Çoğu uygulama bu deneyimlerinizi kolaylaştırmaya çalışır, ancak Google Çeviri kelimenin tam anlamıyla bu konuda sırıkla atladı.

Google Çeviri, altı aylık bir çalışmanın ve Word Lens ile gelen nimetlerin birleşimi olarak herhangi bir yere basılmış bir yazıyı anında yazıldığı dilden tercih ettiğiniz bir dile çevirebiliyor. Tek yapmanız gereken o yazıyı bulmak, telefonunuzun kamerasını ona doğrultmak ve Google Çeviri’nin sizi şaşırtmasını beklemek.

Bugünden itibaren yeni güncelleme ile Google Çeviri’nin basılı yazıyı çevirebildiği diller yediden 27’ye çıktı. Bunlar İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca, Bulgarca, Katalanca, Hırvatça, Çekçe, Danca, Felemenkçe, Filipince, Fince, Endonezce, Litvanca, Norveççe, Lehçe, Romence, Slovakça, İsveççe, Türkçe ve Ukraynaca. Yeni güncelleme hem iOS’a hem de Android’e geliyor, yani herhangi bir platform diğerinden önce almayacak.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz bilemeyiz, ancak bu güncelleme ile yolculuklarınız çok daha farklı ve görece daha kolay geçecek. En azından yabancı bir ülkede girdiğiniz mekanın restoran mı yoksa umumi tuvalet mi olduğunu anlayabileceksiniz -ki bazı bölgelerde bu ikisini ayırt etmek çok güç olabiliyor.

Yine de siz siz olun, Google Çeviri ile kitaptan metin çevirmeye çalışmayın.

teknoloji hattı
Google duo ile whatsapp a veda edin
Google duo ne zaman çıkacak
Google hesap güvenliği sağlama
Google play store’dan kaç tane uygulama indirdim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir