Google Chrome Dahada Hızlanacak !

20 Oca 2016 İnternet  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google, Chrome tarayıcısı için geliştirdiği yeni algoritma ile birlikte, sayfa açılış sürelerini yaklaşık yüzde 25 daha hızlandıracak. Peki, yeni Chrome algoritması nasıl çalışıyor? Google Chrome kullananlardan olabilir, belki de sayfaları yeteri kadar hızlı açmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Google, bu konuda yeni bir kısaltma algoritması geliştirdi ve böylece web sayfaları daha iyi sıkıştırılacak. Yani sayfaların yüzde 25’e kadar daha hızlı açılması bekleniyor.

Eski Zopfli adlı algoritmanın yerine gelecek olan Brotli, İsviçre Almancası’nda “küçük ekmek” anlamına geliyor. Basitçe hiçbir kayıp yaşamadan, LZ77 algoritmasını, Huffman kodlamasını ve ikinci derece kaynak modellemeyi kullanan yeni sistem, daha iyi sıkıştırılmaya da olanak sağladığından, sayfaların daha hızlı gösterilmesini mümkün kılıyor.

Google Chrome algoritması mobile de yarıyor

Açık kaynak, MIT lisanslı algoritma, sayfadaki HTML, CSS ve JavaScript’i yüzde 25’e kadar sıkıştırabiliyor. Google aynı zamanda mobil kullanıcılara, daha düşük veri transferi ve düşürülmüş batarya kullanımı da vaat ediyor. Yeni sistem söylenene göre artık hazır hale getiriliyor. Yani kısa bir süre sonra Google Chrome tarayıcıları, bu güncellemeyi alacak.

teknoloji hattı
Etiketler:,
Avea Turkcell Vodofone internet bağlantı sorunu
Avea Turkcell Vodafone internet bağlantı sorunu
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
İnternetin hızını ölçme
e-devlet çalışmıyor yada yavaş çalışıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir