google chrome

Google Chrome’dan iOS İle Kumanda Özelliği

Tech Kafa 13 Oca 2015 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google’ın iOS cihazlar için çıkarttığı özellikle iOS cihazınız ile masa üstü bilgisayarınızı kontrol etmeniz yani iOS cihazınızı kumanda olarak kullanabilmeniz artık mümkün.

Google hesabınız ile giriş yaptığınızda ulaşabileceğiniz bilgisayarlar hemen gözüküyor Android versiyonun da olduğu gibi iOS versiyonunda da masa üstü tarayıcı için Chrome eklentisi indirmiş olmak gerekiyor. Bir kere yüklemeyi sağladığınız da uygulama iki şekilde çalışıyor, dokunmatik mod ve ya trackpad mod. Dokunmatik modunda iPad’in standart ayarları geçerli, ekrana tıklama fare ile tıklamanız ile aynı etkisini veriyor. Trackpad modunda ise (iPhone için standart) fare imleci gözüküyor. Kullanıcılar fareyi ekranda karşı tarafa doğru çekip tıklayarak faredeki sağ tuşa basma işlemini de gerçekleştirebiliyorlar. Uygulama aynı zamanda iki mod da da bazı el hareketlerini algılayabiliyor.

Uygulamanın özellikleri diğer kumanda özelliklerinden pek farklı değil. Microsoft’ta daha önceleri iOS için Windows için kumanda olarak kullanılabilecek benzer bir uygulama çıkartmıştı.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir