Google Fotoğraflar Tanıtıldı İşte Tüm Detaylar

28 May 2015 Google  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google I/O 2015 konferansında birçok yenilikler tanıtıldı. Bunlardan biri ise Google fotoğraflar idi. Google fotoğraflar’ın tüm detaylarından bahsedeceğiz. Yeni Google photos servisi ile 16 megapiksel’e kadar olan fotoğrafları ve 1080p videolar için depolama alanı sınırsız yapılmış. Google’ın yeni tanıttığı fotoğraf uygulaması bugünden itibaren İOS, Android ve Web platformlarında ücretsiz bir şekilde kullanılabilecek. Ayrıca yeni fotoğraf servisinde çeşitli özellikler ve yararlı şeyler olacak. Google fotoğraflar ile ilgili en dikkat çekici özelliklerden biri ise fotoğraf organizasyonu.

Bu sayede fotoğrafınız otomatik analiz edilecek ve otomatik bir şekilde gruplandırılacak. Ayrıca Google photos fotoğraftaki kişileri ayırt edebiliyor ve yaşlarına göre kişileri ayırıp takip edebiliyorsunuz. Ayrıca gruplandırma konusunda kar fırtınası diye arttığınızda karlı gün fotoğraflarınızı sizlere sunacak. Google fotoğraflar ile Google+ sosyal ağı için kayıt olmadan fotoğraf özelliklerinden yararlanılabilecek. Ayrıca fotoğraflar servisinde çeşitli düzenlemeler ve efekt ayarları yapılabilecek. Birçok filtre ve Snapseed benzeri başarılı özellikleri bulunuyor. Otomatik gruplandırma haricinde sizde istediğiniz gibi fotoğraflarınızı klasör halinde ayırabiliyorsunuz.

Google’dan Yeni Güncelleme Planı

Ayrıca 2015 konferansında Android M tanıtıldı ve onunla ilgili bazı detaylar verirsek, Google bu sürümünde uygulama izinlerini tamamen manuelleştirip kullanıcıya bırakıyor. Buda demek oluyorki 3.parti uygulamaları genelde root izni istiyordu fakat yeni işletim sisteminde kullanıcıdan özel izin alacak. Diğer yandan parmak izi sensörüne Google M tam destek verecek.

teknoloji hattı
Google duo ile whatsapp a veda edin
Google duo ne zaman çıkacak
Google hesap güvenliği sağlama
Google play store’dan kaç tane uygulama indirdim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir