Google Kendisine Özel VPN Ağı Kuracak

facebook müşteri hizmetleri
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

VPN gerek iş gerek kişisel olarak bazı zaman kullandığımız bazı zamanlar da kullanmak zorunda kaldığımız bir hizmet.

Son günlerde Londra’da açtığı ilk fiziksel mağazası ile dikkatleri üzerine çeken Google’ın bir süredir kendisine özel Mobile Virtual Network Operator (Sana Mobil Şebeke Operatörü) kuracağu söylentileri de dolaşıyordu.

Bir söylenti daha böyle gerçek oldu diyebilirz çünkü Google, Nova adını verdiği bu hizmeti Sprint ve T-Mobile alt yapısı ile kuracağının sinyallerini verdi.

Şimdilik Nova hakkında elimizde kesin bir bilgi yok fakat Nova’yı oluşturacak olan parçalardan bir tanesi fark edildi ve buradan da Google’in kendi özel VPN ağını kuracağı anlaşıldı. Peki bu nasıl fark edildi? Bu bilgiye bir kaç gün önce gelen Google Connectiviy Services uygulamasının aracılığı ile fark edildi. Bu uygulama ise bu hafta başında Nexus cihazlar için gelmiş olan Android 5.1 ile anlaşıldı.

Google Kendisine Özel VPN Ağı Kuracak

Belirtmek isteriz ki Nova henüz kullanım aşamasında değil. Nexus cihazlarından Google’in bizlere sağlayacağı bu özel VPN’yi kullanabilmek için biraz vakit geçmesi gerekecek. Ekranlara yansıyan “Açık durumda olan Wi-Fi bağlantınızı korumak için, verileriniz Google VPN üzerinden güvenli bir şekilde aktarılacaktır” bildirimi şimdilik bildirimi onayladığınız takdir de bile hizmet hazır olmadığı için sizi Google yardımına gönderiyor.

Google Nova’nın özelliği olacak bu VPN ise tuhaf bir şekilde şu an için sadece Nexus cihazlar bu bildirimi yapıyor ancak şu an için hizmet kullanılamıyor. VPN hizmetinizin ise bir sonraki Android sürümü ile kullanıcılara tam anlamı ile sunulması bekleniyor.

“Google Kendisine Özel VPN Ağı Kuracak” için 2 cevap

  1. sırf google’a çamur atmak için tuhaf şekilde… yazmak ne demek? MS kölesi site… Apple aşığı veya Apple putuna tapan yazar barındıran garip site…

  2. sırf google’a çamur atmak için tuhaf şekilde… yazmak ne demek? MS kölesi site… Apple aşığı veya Apple putuna tapan yazar barındıran garip site…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir