Google Translate Güncellendi

facebook müşteri hizmetleri
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google Artık Gündelik Dil Çevirisi Yapacak !

Dev araştırma – geliştirme, yazılım, teknoloji vb. kollara sahip şirket Google, 90 dilde tercüme hizmeti veren servisi Google Translate‘de ciddi bir aktüelleştirme yaptı. Google’ın resmi blogundan yapılan açıklamaya bakarak bundan sonrasında Google Translate kişiler tarafından özgün olarak yazılmış cümleleri bundan sonra resmi karşılığından öte güncel yaşam diline orantılı olarak çevirecek.

Google Translate üzerinden günde yaklaşık olarak 100 milyardan bir toplu sözcük çevirildiğini belirten Google, binlerce kullanıcının yaptığı geri bildirimler ile beraber Google Translate sistemini geliştirmeye devam ettiklerini belirtti. Bugüne denli kullanıcılardan ve özellikle gönüllü tercümanlardan gelen son geri bildirimler doğrultusunda toplu yabancı cümle tercümesi mantığında önemli bir başkalılık yapmış oldu. Bundan sonra Google Translate özgün olarak yazılmış bir cümleyi resmi ve edebi formattan daha çok gündelik geniş görüşme diline göre çeviri hizmetinde bulunacak.

Google Translate Güncellendi ve Güncellenmeye Devam Edecek

2015 başında Translate’in Android ve iOS uygulamasını da yenileyen Google, kürevi olarak kullanıcılardan ve gönüllülerden almış olduğu geri dönüş bildirimleri ile çevirme servisini geliştirmeye devam edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir