Google’da Otomatik Tamamlama Özelliği Devre Dışı!

01 Ağu 2015 Google  0

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yazdığımız kelimeleri en çok arananlara göre tahmin eden Google özelliği Autocomplete güncelleniyor. Açık ara en çok kullanılan arama motoru olan Google, oldukça uzun zamandır yazdıklarımızı daha yazmaya başla başlamaz tahmin edip bize seçenekleri sunuyordu. Yani daha leb demeden leblebiyi anlayan Google bu özellik yönünde güncellemeler yapmaya karar vermiş gibi gözüküyor. Peki Google bu özelliği neden değiştirecek? Ya da güncelleme ile neler değişecek?

facebook müşteri hizmetleri

9 gün sonra yani 10 Ağustos itibari ile güncellenecek olan Google otomatik tamamlama özelliği, Google’ın oldukça rahatsız olduğu Autocomplete kullanan zararlı yazılımlara son vermiş olacak. Otomatik tamamlama özelliğinin kaldırılması ile de kullanıcının dikkatini çekecek yada deneyimi etkileyecek başka bir değişiklik olmayacak.

Güncellemeden sonra Autocomplete API uygulamasına erişimde kısıtlamalar yapılacak. Ancak buna rağmen insanlar kendi sitelerinde bu uygulamayı kullanmaya devam etmek istemeleri koşulunda buraya tıklayarak ulaşabileceği kendilerine özel olarak bu özelliği kullanmaya devam edebilecekler.

teknoloji hattı
Etiketler:,
Google duo ile whatsapp a veda edin
Google duo ne zaman çıkacak
Google hesap güvenliği sağlama
Google play store’dan kaç tane uygulama indirdim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir