android

Google’dan Android Telefonlara Uzaktan Erişim

23 Kas 2015 Akıllı Telefon  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Hazırlanan bir belge ile Google’ın Android cihazların bir kısmında giriş kodunu aşarak, uzaktan erişim sağlayabileceğini ortaya çıkardı. Detaylar haberimizde. New York Bölge Başsavcılığı eski Android sürümlerini kullanan cihazların Google tarafından uzaktan erişim sağlanabileceğini, bilgilerin incelenebileceğini ortaya çıkaran bir belge hazırladı. Bunun yanında Google, cihazları uzaktan sıfırlaya da bilir. Hazırlanan belgede tam disk şifrelenmesinin yapıldığı Android 5.0 ve daha üst sürümlerin yüklü olduğu cihazları uzaktan sıfırlamak mümkün değil. Daha eski Android sürümleri kullanan cihazlar ise uzaktan erişime açık konumda olabiliyor.

and

Sıfırlamak için gereken çeşitli teknikler ile Google, bazı giriş şifrelerini de uzaktan aşarak sıfırlamayı gerçekleştirebilir. Yayınlanan istatistiklere göre Android cihazların %74.1’i Android 5.0 sürümünden eski bir sürüm bulunduruyor. Bu da demek oluyor ki gerektiği durumda Google, cihazların %74’ünün giriş şifrelerini aşarak erişim sağlayabilir.

iPhone kullanıcıları ise bu noktada daha iyi durumda. iOS 8 ve üstü sürümlerde Apple, böyle bir erişim gerçekleştiremiyor. Ayrıca Android cihazlarda tam disk şifrelemesi çoğu cihazda varsayılan olarak açık bulunmazken, iPhone kullanıcıları için varsayılan olarak açık durumda sunuluyor. Bunun yanında tam disk şifrelemesi Android cihazları bir miktar da olsa yavaşlatıyor.

teknoloji hattı
yandex-navigasyon-nedir-nasil-kullanilir_1
Yandex.Navigasyon nedir nasıl kullanılır
twitter2
Twitter uygulaması APK indir
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
S Health - Sağlık Uygulaması indir
S Health – Sağlık Uygulaması indir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir