Google’dan Çocuklara Özel Hizmetler Geliyor

Tech Kafa 05 Ara 2014 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google sunduğu internet hizmetlerinin bir kısmına, belli bir yaş grubuna ait kullanıcılar için özel sürümler hazırlıyor.

12 yaş ve altı Google kullanıcılarına özel internet hizmetine dair söylentiler daha önce ortaya çıkmış ve Google mühendislik bölümü başkan yardımcısı Pavni Diwanji bu söylentileri doğrulamıştı.

Henüz isimleri belli olmayan bir grup hizmetin 12 yaş ve altı kullanıcılar için özel olarak hazırlanmış sürümleri, önümüzdeki yaz sezonundan itibaren aktif hale gelecek. Bu hizmetler arasında YouTube ve Google Arama gibi servisler olduğu tahmin ediliyor.

Bu sistemi kullanan hizmetlerde yapılan işlemler doğrudan çocukların ilgisini çekebilecek şeyleri getirmek üzerine olacak. Mesela Google Arama servisini kullanarak trenleri arayan bir çocuk tren güzergahları ve bilet alım siteleri yerine tren içeren çizgi filmleri veya çocuk kitaplarını görebilecek.

Aileler çocuklarının internette ne yaptığını takip edebilecekler. Ayrıca girmesine müsade ettikleri siteleri ve çocuğun ne kadar internette kalabileceğini de ayarlayabilecekler.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir