hacker 1

Hacker’lar Arasında Bir Savaş Çıkabilir

Tech Kafa 29 Ara 2014 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Daha önce haberini yazdığımız Xbox Live ve PSN‘ye DDOS saldırısı yapan Lizard Squad, geçtiğimiz günlerde de Tor ağına saldırdı. Bu saldırının üzerine Anonymous isimli hacker grubu, Lizard üyelerinden birisinin kişisel detaylarını internet üzerinden sızdırdı. Lizard Squad ise bu sızıntının gerçek olmadığını idda ediyor.

:: Xbox Live ve PSN’ye Hacker Saldırıları

Lizard Squad‘ın Xbox Live ve PSN‘ye yaptıkları saldırılar Megaupload‘ın sahibi Kim Dotcom sayesinde durduruldu. Lizard Squad‘ın ağlara saldırmayı bırakmasının karşısında Kim Dotcom, hacker grubuna Pro1 yıllık Mega üyeliği vereceğini ve anlaşmaya uydukları takdirde bu hesapların ömür boyu kullanıma çevireceğini söylerek bütün Xbox ve PSN oyuncularını kurtardı. Lizard Squad ise bunu doğruladı.

Bu gelişmeden sonra Lizard Suqad yine boş durmadı. Tor Logosundaki soğandan yola çıkarak “Tüm soğanlarınız bize ait” diyerek Tor‘u hedef almış durumda, daha sonra attığı tweet ile de Tor‘un “hackerlar, kötü amaçlı insanlar ve pedofililer” tarafından kullandığını söylemişti.

Tor ise bu durumda saldırılarla ilgili yanıt verdi, gizlilik ile performanslarını etkileyecek bir şey olmadığını söyledi. Tor, hackerların bir çok bilgisayar ile ağlarına kaydolarak yeni binlerce relay çalıştırmalarına rağmen Tor‘un kapasitesinin yüzde birine bile ulaşmayı başaramadılar, Tor’un bu relaylerin tehdit haline gelmeden önce ağdan kaldırmak üzere çalıştığını söyledi.

Hacker grubu Anonymous ise attığı bir tweet ile Lizard Squad‘ın bu saldırısını geri çekmesini, Tor ağının “yolsuz hükümetler nedeni ile insanlar tarafından kullanıldığını” söyledi. Grup daha sonra “bu kertenkeleleri evcilleştrirme zamanının geldiğini” de söyleyerek Lizard Squad üyelerinin izini sürdüğünü de belirtti.

:: Everykey İle Bütün Şifreleriniz Bileğinizde

Bunların arkasından Anonymous, Lizard Squad üyelerinden birisinin, tam isminin, adresinin, telefon numarasının, şifrelerinin ve diğer bilgilerinin bulunduğu bir bağlantıyı paylaştı. Yayımlanan bir görüntü de Lizard Squad ile Anonymous üyelerinin özel konuşması görülüyor. Lizard Squad‘ın üyesi, ailesini bu işin dışında bırakması için Anonymous üyesine yalvarıyor.

hacker 2

Diğer yandan Lizard Squad üyesi olduğunu idda eden bir kişi de, Twitter‘da yapılan  bu konuşmanın sahte olduğunu söylüyor.

Hackerlar kendi aralarında savaşmaya başlarsa, bizler de durumda olacağız kesinlikle bir fikrimiz yok.

teknoloji hattı
Etiketler:, ,

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
1454344487_heathrow-capsule-car
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
indir
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
ön görsel
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
the-playstation-vr-content-at-paris-games-week-should-make-everyone-excited-136401337823403901-151028142022
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir