Hacker’lar PlayStation 4’te Linux’ı Çalıştırmayı Başardılar

01 Oca 2016 Oyun  0

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bir hacker grubu oyun konsoluna Linux yüklediler ve işletim sistemini başarıyla çalıştırabildiler. Oyun konsolu sektöründe alan ve satış rakamlarına bakıldığı zaman liderliği açık ara farkla elinde bulunduran PlayStation 4, ilk olarak 1994’te tanıtılmış olan ve 21 senedir aktif olarak piyasada bulunan büyük bir markanın en yeni modeli. 2 sene önce piyasaya sürülmesiyle birlikte oyun severlerin raflarda bırakmadığı PlayStation, güzel özelliklerinin, eğlenceli içeriğinin yanı sıra sahip olduğu işletim sistemiyle de birçok hacker’ı kendine çekti.

facebook müşteri hizmetleri

Konsolun piyasaya sürülmesiyle birlikte başlayan hackleme yarışları, Mayıs ayında Brezilyalı bir takımın sistemi hacklediğini kanıtlamasının ardından son buldu. Bu hackleme işlemini yapan takım, hackledikleri PlayStation 4’te bulunan verileri Raspberry Pi kullanarak başka bir cihaza aktarmayı başardılar. Bu sayede oyunların aktarılabildiğini gösteren hacker ekibi, sadece konsolun hafıza alanına erişebildiler. Yani tam anlamıyla yazılımı hacklemeyi başaramadılar.

Bugün bildirilene göre “fail0verflow” ismindeki bir grup, sonunda PlayStation 4’ün işletim sistemini hacklemeyi başardı. Piyasaya sürülmesinin üzerinden 2 sene geçmesine rağmen ancak bugün tam anlamıyla hacklenebilen PlayStation 4, ne kadar sağlam bir işletim sistemine ve güvenliğe sahip olduğunu birkez daha kanıtladı. Oyun konsolunu hacklemeyi başaran takımın bu konsola bir bilgisayar işletim sistemi olan Linux’ı yüklediği belirtildi. Hacker ekibinin konsolda böyle bir işletim sistemini kullanabiliyor olması, anlayabileceğiniz gibi sistemin tamamen savunmasız bırakıldığı anlamına geliyor.

teknoloji hattı
Etiketler:,
Call of Duty Black Ops 3 sistem gereksinimleri
Radix: Beyond the void oyun hilesi
Xcom 2 Oyun Hilesi 2016
Xcom 2 Oyun Hilesi 2016
Glow Hockey Android Oyun indir
Glow Hockey Android Oyun indir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir