half-life-smartwatch

Half-Life’ı Smartwatch’ta Oynadılar

24 Tem 2015 Oyun  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son zamanlarda bilgisayar oyunlarının farklı ve uçuk platformlarda oynanmasına çok alıştık. Hesap makinesinde DOOM oynayanlar, ATM’de DOOM oynayanlar, çamaşır makinesi ekranında Wolfenstein oynayanlar… Bu kervana yeni bir oyun katıldı; Half-Life.

FPS türüne yeni bir soluk katan efsane oyun Half-Life, Dave Bennett isimli bir modder tarafından smartwatch’a portlandı. Portlamakla yetinmeyen Bennett, bir de hepimizin bunu deneyebilmesi için bir tutorial videosu yayınladı. Tutorial videosunda Android tabanlı LG G Watch kullanan Bennett, SDLash isimli bir uygulama kullanarak GoldSource motorunu emüle ediyor ve Half-Life’ın çalışmasını sağlıyor.

Smartwatch’ta beklenenden daha iyi bir performans sunan oyun normal şartlarda 30FPS ile çalışırken belli noktalarda 2FPS’ye kadar düşebiliyor. FPS düşmelerinin sebebi ise Bennett’in belirttiğine göre lav efektleri ve ışıklandırmalar gibi görsel efektler.

Elbette smartwatch’ların ekranlarının ne kadar küçük olduğunu düşünürsek oyunu oynamanın tam bir işkence olduğunu tahmin edebilirsiniz. Ancak Dave Bennett’in bunu devamlı bir düşünceden ziyade bir deney olarak yaptığını bilmeniz gerek. Yani oturup yolda smartwatch ile Half-Life oynarken çok rahat olacağınızı beklemeyin.

Aynı emülatör yardımıyla daha önce bir başka Valve oyunu olan Team Fortress Classic de oynanmıştı ve hemen hemen aynı performansta çalışmıştı.

Eğer siz de Half-Life’ın smartwatch’ta nasıl göründüğünü merak ediyor ve denemek istiyorsanız aşağıdaki oynatıcıdan tutorial videosunu izleyebilirsiniz. Ancak belirttiğimiz gibi Half-Life’ı smartwatch’ta oynamak çok da sağlıklı ve kullanışlı bir yöntem değil.

teknoloji hattı
Etiketler:,
RAINBOW SIX - ROGUE SPEAR Oyun Hileleri
RAINBOW SIX – ROGUE SPEAR Oyun Hileleri
spider-man-2-enter-electro-hile-kodlari
Spider-Man 2 Enter: Electro Hile Kodları
Star Wars Episode 1 The Phantom Menace Hileleri
Star Wars Episode 1: The Phantom Menace Hileleri
Counter-Strike (PC) Hileleri
Counter-Strike (PC) Hileleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir