htc_wallpaper_by_sebianoti-d50xd7y

HTC Yeni Mali Raporlarını Açıkladı

08 Tem 2015 Akıllı Telefon  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon üreticilerinden olan Tayvanlı şirket HTC, One M8 modeli ile yükselişe geçen bir başarı grafiği çizmişti. Sonrasında ise One M9 modeli ile beklenenler olmadı ve bu başarılı grafik yerini hızlı bir düşüşe bıraktı. Şirketin M9 modeli ile başarılı olamamasının en büyük nedenlerinden biri ise satış stratejisinin haricinde bir önceki model olan M8 ile kullanıcılarına yeni modelde fazla bir farklılık sunamaması birçok kullanıcı tarafından olumsuz yorumlandı. Durum böyle olunca beğenilmeyen yeni model mali gidişata yansıdı ve düşüşe neden oldu.

piyasa1108(2)

Tayvanlı şirket HTC 2015 yılının ikinci çeyreğine ait bazı mali raporları açıkladı. Raporlara göre 1.07 milyar dolar gelir elde edilmesinin ardından 166 milyon zarar edildi. Vergiler ve diğer rakamlarıda ekleyince toplamda zarar rakamı 256 milyon dolar gibi bir rakamı buluyor. İlk çeyrekde hatırlarsak HTC, 1.3 milyon dolar gelir ve 11.6 milyon dolarda kar elde edilmişti. Fakat yukarıdada bahsettiğimiz gibi One M9 modelinin satış rakamları tüm raporları dengesiz hale getirip şirketi zarara sürükledi.

Bu durumdan hemen kurtulmak isteyen firma, olan CEO’su ile yollarını ayırdı ve yeni CEO olarak Cher Wang getirildi. Cher Wang’in yaptığı açıklamaya göre bu yıl sonuna kadar çıkarttacağı bir model ile firmanın düşüşe giden bu grafiğini düzelteceğini beyan etti ve özür diledi. Bu açıklamadan anladığımız ise, geçtiğimiz günlerde sızıntısı oluşan HTC Aero modeli bahsedilen model olabilir. Eğer öyle ise yeni model tasarımı değiştirilmiş bir kasa ve güçlendirilmiş donanımsal özellikler ile piyasada iyi yerlere ulaşabilecek gibi duruyor.

teknoloji hattı
Etiketler:
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
Galaxy wonder açılıp kapanma çözüm
apple-android
İPhone’ da android kullanmak
cin-mali-ayarlar
Çin malı telefon ve tabletlerin internet ayarı
satis oranlari
Samsung yeniden en çok satış rakamlarına ulaştı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir