İki Araştırmacı Macbook’a Bulaşan İlk Virüsü Yarattılar

Tech Kafa 03 Ağu 2015 Apple  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Herkes bilir ki Mac cihazlar PC’ye göre daha güvenli cihazlardır. PC’ye herhangi bir virüsün bulaşması ve yayılması oldukça hızlıyken Mac cihazlarda virüs bulaşma ihtimali neredeyse hiç yoktur. Yıllardır bu şekilde bilinen gerçek geçtiğimiz günlerde tarihe karıştı çünkü iki araştırmacı yaptıkları gözlemler sonucunda Macbook’lara da saldırabilen ve Mac cihazlar arasında yayılmayı sürdürebilen bir dosyayı yarattılar.

Apple’ın yıllardır süre gelen kapalı kutu ve ileri güvenlik önlemleri geçtiğimiz yıl içerisinde iCloud’un hacklenmesi üzerine oldukça sarsılmışken şimdi de iki araştırmacının bulduğu bu dosya ile Apple’ın nasıl başa çıkacağını merak etmiyor değiliz.

Şu an için yalnızca bir duyum olarak elde edilen bilgiye göre Apple’ın konu ile ilgili ne yapacağı, araştırmacıların yeni virüsü hangi amaçlar için kullanacağı bilinmiyor. Yalnızca yapılabilir olmasının tüm dünyaya gösterilmesi bile güvenlik önlemleriyle her daim öne çıkmayı başarmış Apple’ın bile açıklarının bulunabildiğinin gösteriyor.

 

teknoloji hattı
Etiketler:, , ,

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
iTunes Apple Music Playlist Nasıl Kullanılır
iPhone 7 Hard Reset
İos 10 güncelleme ve yükseltme nasıl yapılır
whatsapp reklamlarını kaldırma ios apple

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir