shellshock2

İkinci Bir ShellShock Virüsü Vakası!

Tech Kafa 04 Kas 2014 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

shellshock1

Linux, Unix, bazı Windows sunucuları, Mac işletim sistemi, Android platformu ve hatta Nesnelerin İnterneti kapsamındaki bağlantılı cihazlar yakın bir zaman içerisinde ShellShock güvenlik açığından etkilenmişti. Trend Micro’nun yeni keşfettiği son bulgulara göre ShellShock’un farklı yöntemlerle ortaya çıkmış ikinci vakası e-postaların iletilmesini sağlayan SMTP sunucularını hedef kapsamına alıyor.

Trend Micro’nun yakaladığı saldırı da sorumlunun “JST Perl IrcBot” isimli uygulama olduğu öğrenildi. Eğer kötü niyetli biri saldırı gerçekleştirecek ise bu açık üzerinde DDos saldırıları gerçekleştirerek kişi ve kurumların sistemlerini çökertmeye çalışıyor. Bilgisayar korsanları en başta bahsettiğimiz ShellShock’u aktif hale getirmek için kodlar içeren e-postalar göndererek IRC Bot programının çalıştırılmasına sebep oluyorlar.

Trend Micro elde ettiği bulgularla en çok etkilenen ülkelerin başında Tayvan, Almanya, ABD ve Kanada’nın geldiğini belirtirken bu saldırıya sebep olan tüm zararlı IRC Bot’ların Trend Micro tehdit altyapısında tanımlanmış olduğunu ve bu zararlı uygulamalara karşı koruma sağlandığını açıkladı.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
1454344487_heathrow-capsule-car
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
indir
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
ön görsel
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
the-playstation-vr-content-at-paris-games-week-should-make-everyone-excited-136401337823403901-151028142022
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir