Internet

Internet 2023’te Çökebilir

04 May 2015 İnternet  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Birmingham Üniversitesi‘nden Prof. Andrew Ellis hepimizin dikkatini çekebilecek bir iddiada bulundu. İngiliz bilim adamının iddiasına, daha doğrusu uyarısına göre internet 2023’te çökebilir. Bunun bir numaralı nedenini ise internet kullanımındaki hızlı artış olarak gösteriyor. Yaptıkları laboratuvar testlerinin, iletişimi sağlayan kabloların 2023’te fiziksel sınırlarına ulaşacağını tespit ettiklerini söyleyen Prof. Ellis, şimdiden bunun önüne geçilmesini sağlayacak çözümler geliştirilmesi gerektiğini söylüyor.

Prof. Ellis, kritik tarihin bu kadar yakın olmasında veri miktarındaki artışın yanı sıra internet için gereken enerji miktarının da önemli olduğunu kaydediyor. Halen İngiltere’deki enerji tüketiminin yüzde 16’sının internet için harcandığını söyleyen Ellis, bu miktarın her dört yılda bir iki katına çıktığının altını çiziyor.

Her ne kadar Prof. Ellis’in iddiası mümkün olsa da 2023’e kadar elbette ki bu sorunun çözümü bulunabilir. Bu süre içinde altyapı değişimleri ya da ADSL ve ya fiber gibi daha gelişmiş bir ağ sistemi ile bu sorun ortadan kalkabilir. Yine de dediğimiz gibi bu iddia imkansız değil, neler olacağını ancak zaman gösterecek.

 

teknoloji hattı
Etiketler:,
Avea Turkcell Vodofone internet bağlantı sorunu
Avea Turkcell Vodafone internet bağlantı sorunu
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
Ping Sorunu ve Çözüm Yolları (Detaylı Bilgi)
hiz testi nasil yapilir
İnternetin hızını ölçme
e devlet giris problemi
e-devlet çalışmıyor yada yavaş çalışıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir